Skocz do zawartości

Historia edycji

xroksana22

xroksana22

Witam, dawno tu nic nie pisałam. Nazywam się Magdalena i chciałabym opisać swoje nowe akwarium.

Start 13.11.2018r.

Wymiary: 140x70x60h komin zewnętrzny sump 110x55x45h szkło 12mm zamówione w Katowicach w Aquarium Fish

stelaż spawany w domu na miejscu pomalowany lakierem okrętowym a potem pała farbą

zabudowa pod wymiar robiona samodzielnie - lakierowany MDF zamówiony w Cieszynie

Po zalaniu i dokładnym notowaniu ilości wody RO wyszło że mam 600l netto

Skała RRR + 2 gotowe knstrukcje

Lampy 1x Ati 4x39 w

             1x Aqua Nova 4x54 w (świetlówki Pacyfic Sun i Ati)

             2x chińczyki dSuny sterowane komputerem

             2x halogen 10w barwy Royal Blue 450nm (strasznie podoba mi się ten kolor ledów)

Pompa Jebao DCP 8000 ustawiona na 73% mocy powyżej tego ustawienia mocno hałasuje

Odpieniacz Twistmana OB EXT 200 v2

Filtr przepływowy Deltec

cyrkulacja Jebao kopia Maxpect (przez parę dni bardzo głośna a teraz całkiem ok chodzi na 100% i jej nie słyszę wieć jest ok) mam też w zapasie cyrkulator Tunze  sterowany)

reaktor glonowy DIY

5l siporaxu kulki od Maxspect 2 opakowania, ceramiczne Ringi i 5 l Life bio Fil AF oraz kamienie z EQUO 5litrów + 2kg skały sie moczy

żwirek z KZ weszły 4 opakowania

chemia głównie produkty marki EQUO i MICROBE LIFT (stosowałam w poprzednim zbiorniku i jak dla mnie ok)

Sól na start to poszło 10 kg soli MICROBE LIFT (niebieskiej) i 14kg AF Probiotic Salt

Obecnie trwa dojrzewanie 11 dnia pojawiła się plaga okrzemek w niektówych miejscach lekkie dino

Codziennie bakterie EQUO cały pakiet i produkty Microbe LIFT Special Blend i Aquarium Balancer czasami dodam szczyptę PRO BIO F (zalega mi ze starego akwarium)

Grałka 1x 300 w Eheim Jager

 

xroksana22

xroksana22

Witam, dawno tu nic nie pisałam. Nazywam się Magdalena i chciałabym opisać swoje nowe akwarium.

Start 13.11.2018r.

Wymiary: 140x70x60h komin zewnętrzny sump 110x55x45h szkło 12mm zamówione w Katowicach w Aquarium Fish

stelaż spawany w domu na miejscu pomalowany lakierem okrętowym a potem pała farbą

zabudowa pod wymiar robiona samodzielnie - lakierowany MDF zamówiony w Cieszynie

Po zalaniu i dokładnym notowaniu ilości wody RO wyszło że mam 600l netto

Skała RRR + 2 gotowe knstrukcje

Lampy 1x Ati 4x39 w

             1x Aqua Nova 4x54 w (świetlówki Pacyfic Sun i Ati)

             2x chińczyki dSuny sterowane komputerem

             2x halogen 10w barwy Royal Blue 450nm (strasznie podoba mi się ten kolor ledów)

Pompa Jebao DCP 8000 ustawiona na 65% mocy powyżej tego ustawienia mocno hałasuje

Odpieniacz Twistmana OB EXT 200 v2

Filtr przepływowy Deltec

cyrkulacja Jebao kopia Maxpect (przez parę dni bardzo głośna a teraz całkiem ok chodzi na 100% i jej nie słyszę wieć jest ok) mam też w zapasie cyrkulator Tunze  sterowany)

reaktor glonowy DIY

5l siporaxu kulki od Maxspect 2 opakowania, ceramiczne Ringi i 5 l Life bio Fil AF oraz kamienie z EQUO

żwirek z KZ weszły 4 opakowania

chemia głównie produkty marki EQUO i MICROBE LIFT (stosowałam w poprzednim zbiorniku i jak dla mnie ok)

Sól na start to poszło 10 kg soli MICROBE LIFT (niebieskiej) i 14kg AF Probiotic

Obecnie trwa dojrzewanie 11 dnia pojawiła się plaga okrzemek w niektówych miejscach lekkie dino

Codziennie bakterie EQUO cały pakiet i produkty Microbe LIFT Special Blend i Aquarium Balancer czasami dodam szczyptę PRO BIO F (zalega mi ze starego akwarium)

Grałka 1x 300 w Eheim Jager

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.