Skocz do zawartości
xroksana22

600l w Siemianowicach Śląskich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno tu nic nie pisałam. Nazywam się Magdalena i chciałabym opisać swoje nowe akwarium.

Start 13.11.2018r.

Wymiary: 140x70x60h komin zewnętrzny sump 110x55x45h szkło 12mm zamówione w Katowicach w Aquarium Fish

stelaż spawany w domu na miejscu pomalowany lakierem okrętowym a potem pała farbą

zabudowa pod wymiar robiona samodzielnie - lakierowany MDF zamówiony w Cieszynie

Po zalaniu i dokładnym notowaniu ilości wody RO wyszło że mam 600l netto

Skała RRR + 2 gotowe knstrukcje

Lampy 1x Ati 4x39 w

             1x Aqua Nova 4x54 w (świetlówki Pacyfic Sun i Ati)

             2x chińczyki dSuny sterowane komputerem

             2x halogen 10w barwy Royal Blue 450nm (strasznie podoba mi się ten kolor ledów)

Pompa Jebao DCP 8000 ustawiona na 73% mocy powyżej tego ustawienia mocno hałasuje

Odpieniacz Twistmana OB EXT 200 v2

Filtr przepływowy Deltec

cyrkulacja Jebao kopia Maxpect (przez parę dni bardzo głośna a teraz całkiem ok chodzi na 100% i jej nie słyszę wieć jest ok) mam też w zapasie cyrkulator Tunze  sterowany)

reaktor glonowy DIY

5l siporaxu kulki od Maxspect 2 opakowania, ceramiczne Ringi i 5 l Life bio Fil AF oraz kamienie z EQUO 5litrów + 2kg skały sie moczy

żwirek z KZ weszły 4 opakowania

chemia głównie produkty marki EQUO i MICROBE LIFT (stosowałam w poprzednim zbiorniku i jak dla mnie ok)

Sól na start to poszło 10 kg soli MICROBE LIFT (niebieskiej) i 14kg AF Probiotic Salt

Obecnie trwa dojrzewanie 11 dnia pojawiła się plaga okrzemek w niektówych miejscach lekkie dino

Codziennie bakterie EQUO cały pakiet i produkty Microbe LIFT Special Blend i Aquarium Balancer czasami dodam szczyptę PRO BIO F (zalega mi ze starego akwarium)

Grałka 1x 300 w Eheim Jager

 

Edytowane przez xroksana22 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy i my... i obserwować będziemy, jak ten zacny baniaczek będzie się rozwijał. No i o fotki jakieś byśmy prosili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również życzę po sąsiedzku powodzenia. Byłbym wcześniej wystartował gdyby nie stolarz. Z przyjemnością będę obserwował postępy. Również proszę o zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madziu dawaj fotki:yes

Kiedyś chciałem kupić te chinczyki ciekaw jestem jak sobie radzą?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten bol ze stolarzem u mnie miały byc fronty w sierpniu ale tolerancja plus minus byla 8mm więc niektóre części zabudowy byly od nowa sciagane.  Jakies fotki na szybko telefonem

Edytowane przez xroksana22 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ułożone skałki. Mieszałeś ceramikę z suchą czy żywą skałą?. W górnej zabudowie masz jakąś wentylację? Jeżeli nie to proponuję zrobić bo elektronika długo nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest otwór wentylacyjny do komina tak jak to jest w łazienkach dodatkowo po przeciwnej stronie pokoju jest oitwor z wyciągiem mechanicznym

WP_20181202_12_40_21_Pro1.jpg

WP_20181202_12_40_32_Pro.jpg

Edytowane przez xroksana22 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, xroksana22 napisał:

WP_20181202_12_40_03_Pro.jpg

Magda zapowiada się ciekawe akwarium.Skała fajnie ułożona:).

Jakie masz wymiary komina zewnętrznego?

Widzę że tył i bok masz obklejony na czarno a sam komin tęż masz obklejony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin nie jest obklejony. Mam czarna folie kupiłam ja aby okleić szklo w sumpie aby reaktora glonowego nie swiecilo na odpieniacz ale mam Malo miejsca miedzy kominem a szafka i nie wiem czy profesjonalnie da się okleić przy ledach nawet nie widzę tylu komina.Komin ma 52 cm długości szyba 70cm w Akwa Swiecie gdzie skladalam zamówienie na akwarium tak powiedzieli ze będzie ok. Kable narazie się plataja jakos to ogarne sterowniki do Jebao poprzklejane do szyby do pompy reaktora wapnia i jeszcze jednego cylkulatora bo ta Jebao co mam to tak na 55 cm długości na 9 biegu jest ok ale przy 70 cm to moze w przyszlosci byc za malo.

Co do bakterii to narazie codziennie idzie 25ml Special Blend i 10ml Thera P jedna ampulka Bio Algenex Equo i co drugi dzień Bacterya raz w tygodniu pozywka Nutrobact tez z Equo mam tez końcówkę Probio F i NP pro i PROBiO S z AF co stosuje w obecnym akwarium wiec jakmi się przypomni to dam 3-4 kropelki tak 1-2 razy w tygodniu. Nudów zrobiłam test ba NO 3 dzis jest 0 KH rośnie 10 dnia bylo 7,5 dzis 8,4 mierzone fotometrem aby miec temperaturę 25,2st C pracują 2 grzalki 300 w i 100w swiatlo narazie 2x54w ATI Blue + 2x39w Actinic Ati +pink z Pacyfic Sun (jest troche zimna) wrócę do Giessmana Ledy ustawilam juz docelowo narazie swiatla nie zwiększam bo wzmaga to Dino na piasku albo cos innego takie brązowe nitki i to w sumie tam gdzie swieca niebieskie Ledy maja u mnie ustawienie 60% Blue 30% actinic 10% biel zimna i 5% biel ciepla .

Edytowane przez xroksana22 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wracam po dłuższej przerwie. Akwarium ma się dobrze po dojrzewaniu byly okrzemki, troche cyjano a na końcu Dino w zasadzie nie ma śladu. skala w niektórych miejscach rdzawa ale salarias i jeziwiec to sumiennie wyjadaja. Parametry mierze tak 2 razy w tygodniu z nudów

KH 6,7 ciągle spada Fotometr HI

Ca 410

Mg 1500

NO3 0,25 Colombo

Po4 0,07

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spada kh, a masz koralowce ? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dałoby radę zrobić jakieś zdjęcie jak aktualnie wygląda projekt?


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2018 o 13:28, xroksana22 napisał:

tak jest otwór wentylacyjny do komina tak jak to jest w łazienkach dodatkowo po przeciwnej stronie pokoju jest oitwor z wyciągiem mechanicznym

WP_20181202_12_40_21_Pro1.jpg

WP_20181202_12_40_32_Pro.jpg

Co trzymasz w filtrze przepływowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze przepływowym trzymam Life Bio Fil AF 1200ml Purigen 100ml i Phos out Microbe lift 250ml oraz 4 kulki Maxspect i trochę Zeolitu od Jadwigi Moskiej całość napędza pompka chińska Jebao FA 650. jako filtracja biologiczna w sumpie trzymam 2 kg ceramiki 7in 1 od Aquario (pomogły mi w wyklarowaniu wody) Siporax, ceramiką z Aquael, 2 opakowania kulek Maxspect oraz Sera Siporax w koszykach oraz Zeolit nie wiem ile dałam go na oko. ponadto jest jeszcze 500ml Rowa Phos w koszyku gdzie woda spada z pierwszej komory do drugiej. Tak z nudów zmierzyłam No3 teraz bo mi Goniopry marudzą na teście Colombo nic się nie zabarwia a PO4 jest 0,05 po karmieniu. Chyba muszą odłaczyc odpieniacz na razie chodzi 20h i 4  h po karmieniu jest wyłaczany na Timerze.

Jako obsada 3 pseudantiasy (całe pomarańczowe)

2 błazenki

1 Pterapogon

1 salarias

3 chromisy (2 z niewyjaśnionych przyczyn padły)

1 babka kopiaca pulleris

3 wężowidła

1 krab dziki czarny bardzo duży skąś  się przyszwedał

2 babilonie

2 nasariasy

2 dzikie ślimaki nie wiem jaki gatunek

1 jeżowiec diadema (świetna kosiarka na brązowe glony na skale)

koralowce LPS wszelakie euphilie, caulasteree i 1 cataphilia 1 goniopora szczepeczka)

SPS szczepki

 

Próbowałam dodac zdjęcia ale po zalaczeniu ich nie wyświetla

Tak mam koralowce z poprzedniego zbiornika

WP_20190302_16_45_19_Pro.jpg

robione telefonem

Edytowane przez xroksana22 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu na pierwszym planie mój ulubiony koralowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz wpuszczać jeszcze jakieś ryby? Na zdjęciach korale widać zadowolone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie pięknie, co dzień ładniej. Zazdroszczę Ci tak dużego przestronnego sumpa. Jakich bakterii używasz teraz. Wystartowaliśmy po sąsiedzku prawie w jednym czasie. Ja nadal nie umiem się pozbyć brązowego nalotu.

Edytowane przez Dawar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z brązowym nalotem małym dino i małym cyjano walczyłam 3 miesiące pomogło ostatecznie podawanie Microbe Special Blend i Thera P oraz bakterii eguo te na NO3 i Po4 oraz zwierzęta typu ślimaki kopiące salarias i jeżowiec też lepiej było jak podawałam związki jodu które działają antybakteryjnie nap AF build na zmianę z FM red /purple  Teraz pozostał jedynie trochę brązowego na skałkach ale jeżowiec to sukcesywnie wcina. Co zauważyłam wzmaga mi się brązowy nalot jak podam suchy pokarm dla SPS obojętnie jakiej firmy oraz Amino mix z AF po innych pokarmach nalot nie wraca muszą być to za bogate pokarmy jak na mój baniak. Za to jak podam Polyp Lab booster i pokarma dla korali Salifiert to problem brązowienia szyb i skał nie występuje..

Co do bakterii to to podaje Equo Nitronex , Bakterya oraz Zeobak i RemOrhanic z Reeflower tak co 3 dzień. Po podmianach Special blend i Thera P w ilości nakrętki od bakterii. Podmiany narazie 5l na tydzień aby nie dokarmiać glona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu filmik

 

akwarium ma juz 7 miesięcy (korale i ryby są od 22.12.2018

Parametry na weekend

NO3 - 0,2 - 0,5

Po4 0,00 - 0,06 - ten wynik po karmieniu suchym pokarmem spirulina forte

Kh 6,7

Ca 410

Mg 1480

podmiany wody 5 % co tydzien na soli Tropic Marine Pro Reef (i ta sól docelowo zostanie) sporadyczne podmiany na IO

 

 

Obsada zbiornika na 9.06

Obecnie jest 15 rybek:

- 1 borsuk

- 2 mandaryny wspaniałe

- 1 chrysus

- 2 błazenki które nie chcą zamieszkać w ukwiale

- 1 pterapogon kauderni samiec

- 1 salarias

- 3 chromisy

- 3 Pseudanthias squamipinnis

- 1 babka kopiąca

Inne:

- 3 wężowidła

- 1 jeżowiec

- 1 rurówka

- 4 slimaki nassarias

- 2 ślimaki babilonia

- 1 krab czarny skądś się przyszwędał mam go od 54 lat (przeniesiony z poprzedniego zbiornika)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.