Skocz do zawartości
Wojtus1987

3000L w Białce Tatrzańskiej

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Wojtus1987 napisał:

kupiłem jeszcze jeden zbiornik 1300l z całym życiem sprzętem za 5500 tak że rybki już czekają 

Czekamy na opis jak się wygadałeś to wiesz albo opisujesz albo ekipa remontowa z forum wpada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, sith114 napisał:

Z tym wydał na zbiornik bym polemizował. Kolega po prostu zapłacił faktury na taka kwotę.

 

i On tam ma chyba zbiornik 700l a tu jest 3000l w tej cenie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fresz33 napisał:

i On tam ma chyba zbiornik 700l a tu jest 3000l w tej cenie ;) 

No ale, że żyjemy w państwie kościołów i rozbojów jest jak jest! Nie zaśmiecajmy koledze wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to mi tez jedna firma wyceniła ten zbiornik na 200k na podobnym sprzęcie. 

6 minut temu, sith114 napisał:

Czekamy na opis jak się wygadałeś to wiesz albo opisujesz albo ekipa remontowa z forum wpada :D

Nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z inne beczki.Kolega jest świeżo upieczonym morszczakiem który porwał się na taki projekt,czy też od wielu lat ma swoje akwarium morskie w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to życzę powodzenia i wytrwałości.Oby nie było jak w galerii w moim mieście,kiedy na początku stanął piękny zbiornik morski,ale z roku na rok coraz bardziej podupadał.Teraz to tam jest las aiptasi,kilka miękasów i parę ryb,aż szkoda patrzeć (no chyba że się coś zmieniło bo dość dawno nie byłem tam na zakupach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raffy14 napisał:

Jak na pierwsze to trochę porywka, ale z Joną da radę :)

Wiesz czego się obawiam,że w akwariach firmowych nie wszystko zależy od ciebie (chyba że się jest właścicielem firmy).A to cięcia,a to zwolnienia a to szef się zmieni który ma inną koncepcję,a taki baniak generuje za duże straty.Firma to ciągły bilans zysków i strat, i jak się coś nie opłaca to bez sentymentów na początku obniża się koszty utrzymania,a w ostateczności z tego rezygnuje.Mam szczerą nadzieję że w tym przypadku będzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od właściciela firmy, sam w pracy prowadzę rafy 6000L i 3000L i plus jedno jakiestam, koszta są ale taniej dbać na biężąco niż naprawić zaniedbanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak gdzieś czytałem i jakbyś mógł potwierdzić u was w firmie @Raffy14 akwaria są praktycznie od zawsze?  Właśnie dalej jest możliwość oglądania zbiorników w biurze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpraszam się w ferie na oględziny. 


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja w ferie odwiedzę;

a jak z cyrkulacją? jak ustawione GYRE280 - na jaki program? dają rade z obiegówkami na te ponad 5,5m?

ustawienie dość ażurowe więc teraz może być ok, ale jak dojdą rozrośnięte korale może być potrzebna dokładka mocy ;-)

gratulacje i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sith114 napisał:

Ale jak gdzieś czytałem i jakbyś mógł potwierdzić u was w firmie @Raffy14 akwaria są praktycznie od zawsze?  Właśnie dalej jest możliwość oglądania zbiorników w biurze?

Od zawsze, nikt nie wygoni. Biuro otwarte od 9 do 17 pon-pt :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się zapowiada baniak:) zazdraszczam już na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wojtus1987 napisał:

Pewnie zapraszam wszystkich jak tylko będziecie w Białce 

Jak daleko od przedszkola Bajkowy Świat jest Twoje akwarium?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jacek56 napisał:

Jak daleko od przedszkola Bajkowy Świat jest Twoje akwarium?

po sąsiedzku z Rafałem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow super litrarz, hotel na pewno zyska na takiej ,,dekoracji,,. Zbiornik 1300 z życiem bardzo okazyjna cena, samo szkło i skala sporo już warte...

Będę śledziła watek. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema dawno mnie nie było. Brak czasu. 

Chciałem dodać pare zdjęć ale nie mogę muszę je zmniejszać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodaj na jakiś hosting np imgur ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.