Skocz do zawartości
adrianoo

Filtr odwróconej osmozy z di

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W związku z początkowym przygotowaniem do startu potrzebuje wiedzy dotyczącej RODi.jakie parametry musi mieć żeby było wszystko ok i czy przy cotygodniowe po zmianie muszę miernikiem sprawdzać.acha podajcie mi linki do dobrych mierników tds.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogrzeb trochę na forum;

nie wiem o jakie parametry pytasz? te przyłączeniowe czy ile powinien tds pokazywać? (po  świeżej  RO max 4-5,  po DI  zer0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik z Allegro albo sklepu akwarystycznego strzelać z tego nie będziesz wystarczy taki za 30-40 zł. A co do filtra polecam na korpusach 10”ważna jest kolejność wkładów . Ja osobiście polecam 3 prefiltry w kolejności 5mikro węgiel 1 mikro potem membrana, a na końcu żywica.  Tds warto regularnie sprawdzać. Co by nie karmić plag w akwarium. Ale pomiar to jakieś 5 sekund. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest uzależnione od tego jaki zbiornik będziesz mieć! Ja w 2500 l obiegu mam taki zestaw filtrów oczywiście z miernikiem na korpusach 10" i będę jeszcze dokładał ze 3 sztuki żywicy:

image.thumb.png.f2d52056bb14162645a1e327eb52c8e6.png


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, waldek123blau napisał:

Wszystko jest uzależnione od tego jaki zbiornik będziesz mieć! Ja w 2500 l obiegu mam taki zestaw filtrów oczywiście z miernikiem na korpusach 10" i będę jeszcze dokładał ze 3 sztuki żywicy:

image.thumb.png.f2d52056bb14162645a1e327eb52c8e6.png

Witam

Twoja lampa UV powala mnie , gdzie ją kupiłeś ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

Twoja lampa UV powala mnie , gdzie ją kupiłeś ?

Pozdrawiam

To lampa basenowa firmy  behncke u mnie działa 6 godzin na dobę - włącza się o 22 godz.

image.thumb.png.999ffb185ab7f45cd11b26575616356d.png

Lampa ma moc 80w i jest w sam raz dla moich pokolców

13690744_9265014_20170903_172654.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 28.11.2018 o 22:03, adrianoo napisał:

Cześć

W związku z początkowym przygotowaniem do startu potrzebuje wiedzy dotyczącej RODi.jakie parametry musi mieć żeby było wszystko ok i czy przy cotygodniowe po zmianie muszę miernikiem sprawdzać.acha podajcie mi linki do dobrych mierników tds.

Pozdrawiam 

Budowa jest raczej uniwersalna i znajdziesz mase info w sieci i na forum, z rzeczy które warto zrobic to tak:

1 Miernik przepływowy TDS 2-3 punktowy

2. 2 wkłady żywicy i miernik TDS pomiędzy nimi, jak miernik po 1 żywicy pokazuje 001, to 1 zywice wywalasz, 2 zywice dajesz na miejsce 1 a w miejsce 2 dajesz nowa

3. jak masz cisnienie w sieci minimum 3bary najlepiej w granicach 4bar (55psi) to łaczysz membrany szeregowo, Większa wydajnośc mniej wody odpadowej

50h3qb.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paragon napisał:

Budowa jest raczej uniwersalna i znajdziesz mase info w sieci i na forum, z rzeczy które warto zrobic to tak:

1 Miernik przepływowy TDS 2-3 punktowy

2. 2 wkłady żywicy i miernik TDS pomiędzy nimi, jak miernik po 1 żywicy pokazuje 001, to 1 zywice wywalasz, 2 zywice dajesz na miejsce 1 a w miejsce 2 dajesz nowa

3. jak masz cisnienie w sieci minimum 3bary najlepiej w granicach 4bar (55psi) to łaczysz membrany szeregowo, Większa wydajnośc mniej wody odpadowej

50h3qb.jpg

Dziękuję za info. Bardzo fajnie zrobiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

A dzięki ważne ze działa i jest wydajny taki system , polecam membrany 75gdd w ostateczności 100gpd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wiecie moze dlaczego miernik tds pokazuje mi w szklance 0ppm a w nowej beczce na dolewke pokaze 0002ppm zaraz po wlaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, megimegi napisał:

Witajcie, wiecie moze dlaczego miernik tds pokazuje mi w szklance 0ppm a w nowej beczce na dolewke pokaze 0002ppm zaraz po wlaniu?

Bo beczka nie jest czysta. Nie ma się co martwi, sytuacja jest w pełni normalna. Taką wodę możesz bez obaw stosować w akwarium... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ok dzięki za info [emoji4] Czy mając po membranie 0006 to jest ok?
Jest bardzo oki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, megimegi napisał:

A czym wyczyścić beczkę by woda miała 0 w beczce? 

Rodi, sama się wypłucze.

Serio nie ma sensu o ile tam nie pływa jakiś ciężki syf.

Idea wody rodi jest taka, że z "kranu" dostajesz pewną i czystą wodę bez względu na to co Ci może przez przypadek miasto wodociągiem wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dzieki ;) Beczka nowa do kiszenia wiec czysta i myta plynem do naczyn ale nadal cos wykazuje :) A jeszcze pytanko ile moze stac taka woda w beczce na dolewke? Z 10 dni postoi?

Edytowane przez megimegi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamknięta to długo. Moje stoją tygodniami ale to w butlach 5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie działania miernika tds no chyba ze ja mam jakiś wadliwy. Otóż wlweam do szklanki ro mam 0 następnie wkładam do beczki mam 0002 i potem wycieram tds wkładam do szklanki nadal 0. Po jakiś 5 minutach wkładam do szklanki i już mam 0002 o co chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, megimegi napisał:

Po jakiś 5 minutach wkładam do szklanki i już mam 0002 o co chodzi? 

Wymiana gazowa, podniesienie ph tds rośnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko sprawdzam zaraz po wlaniu szklanki jak pokaże 0000 to mam ufać ze do beczki leje się cały czas 0000? Bo potem jak naleje się juz RO to moze pokazać 0002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, megimegi napisał:

Czyli tylko sprawdzam zaraz po wlaniu szklanki jak pokaże 0000 to mam ufać ze do beczki leje się cały czas 0000? Bo potem jak naleje się juz RO to moze pokazać 0002.

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.