Skocz do zawartości
skoti79

Odpieniacz.do 500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam dylemat jaki odpieniacz.do.500 litrów w obiegu jak do tąd pracował diy i nie daje rady więc szukam w zastępstwie coś innego myślałem o bublle magnus a9 lub o aquamedic cone 1.5 a może ktoś ma inny pomysł.Chętnie rozważę każdą propozycję .


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
15 minut temu, skoti79 napisał:

Witam . Mam dylemat jaki odpieniacz.do.500 litrów w obiegu jak do tąd pracował diy i nie daje rady więc szukam w zastępstwie coś innego myślałem o bublle magnus a9 lub o aquamedic cone 1.5 a może ktoś ma inny pomysł.Chętnie rozważę każdą propozycję .

mój odpieniacz DIY świetnie dawał sobie radę w moim litrażu niestety zajmuje sporo miejsca :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest to obojętnie może być diy  ale porządny i  byle dał radę nawet w mocno obciążonym lecz chciał nym poznać opinię na w/w

 

Edytowane przez skoti79 (wyświetl historię edycji)

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, skoti79 napisał:

Mi jest to obojętnie może być diy  ale porządny i  byle dał radę nawet w mocno obciążonym lecz chciał nym poznać opinię na w/w

 

Słyszałem że to całkiem niezłe odpieniacze, sam się kiedyś zastanawiałem nad zakupem prosto z Chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Red Starfish model bodajże RS-N170 Plus, zakładałem go u znajomego i super sprzęt za stosunkowo nie duże pieniądze. Regulacja przepływu gładko daje się ustawić, kubek duży i ciężki dekiel, odprowadzenie urobku itp. Tłumik dodawany w zestawie powoduje że odpieniacz jest bezglosny. Jak odpaliłem to musialem sprawdzić czy wg. chodzi. W tej chwili odpieniacz pracuje już około 8miesiecy i jak do tej pory pierwsza klasa. Polecam i teraz na pewno będę proponował te odpieniacze do zbiorników. Jedynie kwestia czy na te 500 L nie wziąć tego jednak największego 230 bodajże. 


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz super odpieniacz to polecam mój z targowiska. Przy mega obciążonym, zbiorniku SPS, LPS, gdzie nie można było palca wcisnąć spisywał się rewelacyjnie. W  obiegu ok 600 litrów, bardzo cichutki na pompie Tunze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.