Skocz do zawartości
Niko235

Probiotyka coś idzie nie tak!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem otóż zachciało mi się spróbować metody probiotycznej AF ponieważ chciałem zbić sobie trochę po4 które wynosiło coś pomiędzy 0.03-0.1, i zaprzestać stosowania rowa phos, no3 miałem na poziomie 2-5 testy saliferta, w sumpie glon spaghetti. Odkąd zacząłem podawać probioS i do tego NPpro wzrosło mi strasznie no3 do 50 a glony w sumie zrobiły się marne tz. kolor blady i się kruszą, pływają takie małe kawałeczki, po4 dalej jest jakie było. I teraz czy odstawić probiotykę czy wywalić glony z sumpa? Dodam że korale jak na razie mają się ok. Reszta parametry jest książkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było by uzupełnić temat o ważne informacje o zbiorniku:
1.sprzęt (cyrkulacja, odpieniacz, złoża biologiczne itp)
2. obsada
3. parametry (a zwłaszcza kh bo w metodzie probiotycznej to ważny parametr)
4. czas jak długo działa zbiornik i od kiedy stosujesz tą metodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Niko235 napisał:

Reszta parametry jest książkowa.

czyli jakie ?
Podaj konkrety zacznij od KH

Edit:
Co do uzupełnienia metryczki - pełna zgoda z postem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Niko235 napisał:

Witam, mam mały problem otóż zachciało mi się spróbować metody probiotycznej AF ponieważ chciałem zbić sobie trochę po4 które wynosiło coś pomiędzy 0.03-0.1, i zaprzestać stosowania rowa phos, no3 miałem na poziomie 2-5 testy saliferta, w sumpie glon spaghetti.

No3 2-5 oraz Po4 0,03 i miałeś źle? 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh 7.3, pH 7,7 ale takie było od zawsze, mg 1410, Ca 420. Wiem że nie było źle ale zawsze można coś poprawić ale w moim przypadku chyba chciałem zbyt dobrze i coś idzie nie tak. Więc właśnie nie wiem co robić czy iść dalej w probiotykę czy odstawić walnąć sporą dawkę special blenda i tyle.

Mam też no3:po4x ale na razie stoi w szafce może czas go podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, @Beti napisał:

No3 2-5 oraz Po4 0,03 i miałeś źle? 

No...

2 minuty temu, Niko235 napisał:

Wiem że nie było źle

No...i po co? eee:banghead

sama stosuję probiotyczną metodę,ale hola to nie tak hop,co teraz można pomieszac stopniowo sole RS i powoli wracac do starej metody,skoro było dobrze...@Niko235 należą się:popo:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metodę stosuję od niecałego miesiąca, czytałem że były przypadki że na początku no3 rosło a później spadało.

Co zrobić człowieka uczy się na błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz korale ze chcesz się bawić probiotykę?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie, LPS i parę sps i chciałem pójść trochę bardziej w spsy. Dziwi mnie to Czesi spaghetti nagle tak podupadło skoro no3 jest i po4?

Do momentu rozpoczęcia probiotyki rosło i wyglądało bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Niko235 napisał:

Miękkie, LPS i parę sps

No i było zostawić,no3 2do 5 i po4 0.03 było ok przy mieszanej obsadzie,nawet jak byś misl przewagę sps


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sam wiem że mogłem zostawić tak jak było ale cóż mleko się rozlało^_^nie bez znaczenia się wzięło Polak mądry po szkodzie. No nic jakoś sobie poradzę, nie z takiej opresji człowiek wychodził:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie:thumbup:

stopniowo do poprzedniej wersji lub 50/50 i tak zostawic:smile_wink:

Dokladnie:thumbup:

stopniowo do poprzedniej wersji lub 50/50 i tak zostawic:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy np. marniejace spaghetti może powodować taki wzrost no3? Karmię tak jak karmiłem nic nie zmieniałem oprócz tej probiotyki. 

Małe sprostowanie źle podałem no3 mam obecnie 25, ale odkąd zaczęłam probiotykę stopniowo co tydzień wzrastało 5 -10- 15 aż do 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Niko235 napisał:

A czy np. marniejace spaghetti może powodować taki wzrost no3? Karmię tak jak karmiłem nic nie zmieniałem oprócz tej probiotyki. 

Małe sprostowanie źle podałem no3 mam obecnie 25, ale odkąd zaczęłam probiotykę stopniowo co tydzień wzrastało 5 -10- 15 aż do 25.

Ja w redaktorze raz na miesiac wyciagam spagetti przeplukuje ujmuje,inaczej będzie gnilo jak sie zrobi ciasna ciapa,(tak w nawiasie:D)

Trochę dziwnie ze Ci to zwrasta,mnie tak się nie robiło,przyczyną zwrostu może być gnijace spagetti

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spagetti się rozpuszcza to często wzrasta no3. Przyczyną może być za mały przepływ, złe oświetlenie, braki no3 i po4 pomijam, brak żelaza, brak porasu i jodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moje podejrzenie o ten wzrost no3 padło odrazu na spaghetti jak zobaczyłem w jakiej jest formie. Mam je od roku w sumpie i nic tam nie zmieniałem przepływ ten sam światło także. Mówię że ono zaczęło tak podupadać jak zacząłem podawać probiotykę AF. Korale mają się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwiałeś ustabilizowany system ,bakterie walczą między sobą i tyle,zdecyduj czy wracasz do starej czy bawisz się nową ,ja trzymam się z reguły jednej metody jak się sprawdza.

pozdr.Jarek 


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.