Skocz do zawartości
brzuchal1987

Jaki ukwial wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posolonych!!!

Jaki gatunek ukwialu wybrać do 130l żeby przede wszystkim nie spacerowal i nie osiągał ogromnych rozmiarów.  Ogólnie poszukuję domku dla blaznow . Mam quadri ale już odizolowanego bo łazil i parzyl gdzie się da. Myślałem o gatunku z dywanowych może ktoś coś podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii każdy ukwiał spaceruje. Szukają zagłębień i pasującej im cyrkulacji jak i oświetlenie. Jeśli chcesz go usadowić gdzieś na płaskim gruncie lub ściance to zapomnij. Ja mam dwa po dwóch stronach akwarium, zadomowiły się na tej samej wysokości. Jest wiele korali w których mogą zamieszkać błazenki jeśli nie chcesz mieć poparzonych korali.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, brzuchal1987 napisał:

 Mam quadri ale już odizolowanego bo łazil i parzyl (...)

wsadź go do doniczki po jakimś kwiatku i nie będzie łaził

mniej agresywne są np. cribrinopsis crassa - ale też łażą jak im coś nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym względzie dobre zdanie o phymantus buitendijki. Mam ich 3 i nigdzie nie łażą od wielu miesięcy. I nawet jeden z zoasami żyje w zgodzie o dziwo. Poza tym są w/g mnie ładniutkie :)

IMG_20180904_1833231.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, rymar666 napisał:

Mam w tym względzie dobre zdanie o phymantus buitendijki. Mam ich 3 i nigdzie nie łażą od wielu miesięcy. I nawet jeden z zoasami żyje w zgodzie o dziwo. Poza tym są w/g mnie ładniutkie :)

IMG_20180904_1833231.jpg

A jest sybiotyczny dla blaznow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mój błazen uznaje tylko quadri, a ma wybór crassa, euphyllie, rhodactisy, buitendijki. Nie namówię go na próbę, bo nie wiem jak... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie 2 crassa i stoja juz z pol roku i mieszka w nich blazenek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dać wolną "rękę" ukwiałowi , niech znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce i wówczas zrobić ewentualne przemeblowanie? U mnie quadri po kilku dniach usadowił się w jednym miejscu i jak na jest grzeczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.