Skocz do zawartości
adrian42

Halichoeres chrysus je ślimaki i kraby?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planowałem zakup Halichoeres chrysus do czasu przeczytania takiego opisu:  Wpiernicza wszystko z twardym pancerzem - kraby, krewetki, rurówki, slimaki.

Czy może ktoś to potwierdzić?

Mam sporo ślimaków i wolałbym żeby tak zostało.

Przydałaby mi się jakaś żółta rybka do mojego 240L:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mój  zeżarł  praktycznie wszystkie ślimaki  /na pierwszy ogień poszły "nassariusy" - te małe kopiące w piasku , a potem  uporał się z pozostałymi ;"typu" tectus ,turbo / ... mój krewetek nie rusza - mam kilka dużych debeliusów .    Jezeli chodzi o kraby i rurówki - tutaj nie moge potwierdzić jego upodobań żywieniowych , bo nie mam żadnych krabów .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój nie zjada ślimaków mam takiego 8 cm chrysusa może jak podrośnie bardziej to mu się odmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie rusza krabów, krewetek i ślimaków


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam 3  sztuki.  Pierwszy dorósł do 8 cm i wyskoczył, dwa pozostałe były parką, dopiero niedawno zaczczeły sie gonić. Większy ma 13-14 cm.

 oprócz  dostarczonego pokarmu wyjada wieloszczety-chwała mu!  ale rurówki jak miałam od wielu lat tak mam. Czasem zjada asteriny no i mnostwo innego robactwa- niestety wężowidłami  gardzą.    Być może zjada małe krewetki, kraby czy ślimaki ale MAŁE czyli krewetka wielkosci mysis itp.Natomiast nigdy nie widzialam, żeby którykolwiek atakował  kupionego nassariusa czy krewetkę.  Przyznaję, że tych najmniejszych,  sexi shrimp nie miałam

 

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma ponad 10 cm, nigdy nie widziałam, żeby atakował jakiegokolwiek ślimaka czy krewetkę. Nawet berghii nie rusza. Niedawno był też krabik porcelanowy, również go nie ruszył. W nocy na pewno nie rozrabia, bo śpi zakopany w piachu. Wczoraj pierwszy raz widziałam, jak urwał kawałek wieloszczeta i próbował zjeść. Mam rurowki, takie dzikie i mnożą sie spokojnie. Od kilku dni mam też duże rurowki i również nie jest nimi zainteresowany.

Opis mordercy slimakow pasuje mi bardziej do chloropterusa, tego zielonego. Nie miałam tej rybki, ale słyszałam od właściciela, że potrafił złapać turbo w pysk i cisnąć nim o skałę, żeby rozłupac muszelkę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Halichoeres chrysus bardziej się nadaje to fish only niż do akwarium rafowego.  MI kosił małe krewetki, nie myślałem że to on, ale kiedyś wpadł kiedy mu z pyska wystawały wąsy krewetki.  Oddałem go koledze do akwarium tylko z rybami.  

jankesi zrobili taką ściągę z której warto skorzystać  przed zakupem wargatków; https://www.liveaquaria.com/category/1379/wrasse-fish-only-tanks?c=15+1379&r=

tutaj wargatki zalecane do rafy; https://www.liveaquaria.com/category/1378/wrasse-reef-safe?c=15+1378&s=ts&start=1&page_num=1&count=24

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nik@ napisał:

Opis mordercy slimakow pasuje mi bardziej do chloropterusa, tego zielonego

Mam takiego nie dotyka krewet ślimaków czy krabika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy gatunki Halichoeres i wszyskie interesują się ślimakami.

Z krewetkami żyją  harmonii.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację.

Rybka wylatuje z listy.

pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zależy od osobnika. U mnie są 3 wargacze, jeden halichoeres i dwa cirrhilabrus berghii nawet nie ruszą. Raz czyscikiem ruszyłam, kiedy chciałam szybę wyczyścić, berghia na nim siedziała. Nie zauwazylam jej, uleciała w toń.  Wszystkie ryby się rzuciły, wargacze pierwsze, jednak zrezygnowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.