Skocz do zawartości
Kris81

Ukwiał głoduje .

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa :)

Dwa tygodnie temu napaliłem się :rolleyes: na ukwiała no i potargowałem moje przycięte korale na dwie sztuki jeden Heteractis magnifica i quadri , malutkie 4 -5 cm

Ten pierwszy przez trzy dni pływał w toni (nabrał wody i się unosił) kręcił się po skale i dnie,na szczęście nigdzie go nie wciągło ,aż w końcu wlazł pod skałę ,w prawie niewidoczne miejsce ,

wygląda na to ,że zatopił stopę w piasku do samej szyby i ani myśli się ruszyć .Czy to możliwe ?

Drugi problem to taki ,że praktycznie światło do niego nie dociera , samo karmienie tez ciężkie ale wygiąłem rurkę z plexi i spokojnie da rady tylko ,że on nić nie przyjmuje,mięsa krewetki , krylu , pelletu dla ukwiałów ,no nic ,pokarm na nim leży ,a on to olewa, nie wiem czy się aklimatyzuje czy co ?   Długo nie pociągnie na takiej głodówce.

Quadri położyłem w szczelinie jaka mi pasowała i jemu też chyba spasowała bo siedzi i sie nie rusza , je od pierwszego dnia i coraz mocniej się pompuje.

Mam jeszcze pytanie dotyczące krewetek mrożonych , kupiłem w akwarystycznym całe krewetki zamrożone ,wielkości 3-4cm , po rozmrożeniu pozbywacie się pancerza albo w całości podawać ?

Mam jeszcze szorstnika ,jakieś dwa lata ,mało kiedy go karmie , żyje z tego co złapie przy karmieniu ryb ,dosyć duży ,wyciąga macki na 15cm i to tyle co do doświadczenia z ukwiałami.

 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic im nie będzie, z glodu napewno nie padnie. Mam quadri od dłuższego czasu, nie karmie go i ma się dobrze, niedawno pojawił się maluszek który siedział dlugo pod skalą był przeźroczysty teraz przeszedł do światła i nabiera kolorkow. Jak na początku karmilem to szybko się dzielił a teraz spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Kris81 napisał:

 kupiłem w akwarystycznym całe krewetki zamrożone ,wielkości 3-4cm , po rozmrożeniu pozbywacie się pancerza albo w całości podawać ?

a ja kupiłem w auchanie na dziale rybnym :) są już obrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silva co ile karmisz swojego Quadri?

PS u mnie Błazenki podkradają pokarm dla Quadri  ( a to chyba one powinny mu dostarczać pożywienie).


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle nie karmię ukwiałów,same coś chycą z toni,a rosną jak na drożdżach.Jesli Ci wszedł w skały to i wyjdzie:)bez paniki:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, silvia napisał:

a ja kupiłem w auchanie na dziale rybnym :) są już obrane

W carrefour trafiłem w promocji koktailowe - 35 zł za kilo. Zamrażarka zajęta i warunki eksmisji w trakcie ustaleń ze squaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, jogofrugo napisał:

@silva co ile karmisz swojego Quadri?

swoje - liczba  mnoga :) bo mam 3 , przestałem karmić od kiedy urosły tak że zajmują pół zbiornika - żyją tym co złapią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, silvia napisał:

swoje - liczba  mnoga :) bo mam 3 , przestałem karmić od kiedy urosły tak że zajmują pół zbiornika - żyją tym co złapią

Hehehe jak zajmują pół zbiornika to karmisz ich całkiem sporo bo ze swojej połowy to wylapują wszystko:-) a tak na marginesie mam podobny problem z acaną, jak się napompuje to ma ponad 15cm średnicy i wygląda jak piłka zamiast trochę po skale tkankę tworzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Dino fajny zestaw krewetek widziałem po 25zł 400/500gram pozgrzewane próżniowo w takie paczuszki 100g. Trochę droższe ale lepsze rozwiązanie, bo z pół roku temu kupiłem w biedronce dużą paczkę i już jakieś zaschniete są, chyba że tak mają, nie jestem fanem takiego jedzenia i się nie znam default_).gif

 

Wracając do karmienia, w takim razie będę raz w tygodniu im coś podawał, po co mają rosnąć jak szalone ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w ten sposób: kupuje krewetki surowe obieram, mięsko do blendera miksuje, formuje z papki placek grubości 2 mm, zamrażam po czym kroje kosteczki 5 x 5 mm i takie kawałeczki do plastikowego  pojemniczka i karmię po rozmrożeniu co 4-6 dni po kosteczce na zwierzaka. Dużo światła białego + błazenki symbiotyczne i ukwiały siedzą i  jak na razie się nie ruszają od 3 lat. Mam 3 sztuki aczkolwiek dwóch bym się pozbył tylko jest problem z dostaniem się do nogi bez demolki akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jacek_kl napisał:

(...)  aczkolwiek dwóch bym się pozbył tylko jest problem z dostaniem się do nogi bez demolki akwarium

Skieruj na niego bezpośrednio pompę obiegową i czekaj aż zacznie iść. Jak zacznie spacerować to go weźmiesz.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jak on szybko się przemieszcza boję się że jak ruszy, a ja będę w pracy to przejdzie się po akwarium i poparzy inne korale. Jak sądzisz po jakim czasie jak na nie dmucha zaczynają wędrówkę? Czy to kwestia dni czy bardziej tygodni (u mnie jak chciałem je oddzielić od skały wisiały głową w dół noga nad wodą cały dzień i nie ruszyły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobrym sposobem jest przyłożenie zimnej łyżki do nogi i wówczas się odrywa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.