Skocz do zawartości
Seba28

Sump do kostki 40x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu czytam oraz szukam na internecie i na forach jakiegoś schematu podłączenia rurek z komina do sumpa. Dziś zamówiłem akwarium 40*40*40 z zewnętrznym kominem i szczerze powiem nie wiem co z czym połączy tylko wiem , że potrzeba przelot śrubunek do komina,z sumpem będę mieć pierwszy raz styczność. Pomoże ktoś jakimś schemacikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) ja mam dokładnie takie akwarium, wieczorem jak wrócę to ci zrobię zdjęcia jak u mnie wygląda połączenie z sumpem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakbyś mógł rozpisać mi dokładnie co muszę kupić tzn śrubunek kolanka itd to byłbym bardzo wdzięczny ;) i powiedz mi jakie masz otwory w kominie? Bo mi powiedział że najodpowiedniejsze będą 32mm dobrze powiedział mi?

Edytowane przez Seba28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Seba28 napisał:

Bo mi powiedział że najodpowiedniejsze będą 32mm dobrze powiedział mi?

W zupełności starczyłyby 25 mm (na mam takie w 300 l). 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie to działać na 32? Czy lepiej zadzwonić do goscia żeby zmienił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Seba28 napisał:

I jakbyś mógł rozpisać mi dokładnie co muszę kupić tzn śrubunek kolanka itd to byłbym bardzo wdzięczny ;) i powiedz mi jakie masz otwory w kominie? Bo mi powiedział że najodpowiedniejsze będą 32mm dobrze powiedział mi?

Ja mam dwa otwory w kominie pod rury 20mm, a otwory w szkle są na 27mm(czy tam 28mm) według schematu:

Przelot pod rurę / Średnica otworu w szkle

20 mm/ 28 mm

25 mm/ 35 mm

32 mm/ 45 mm

40 mm/ 56 mm

Co kupić to zależy jak masz resztę ustawioną i montowaną, ja ustawiłem sobie tak, żebym miał jak najprościej a mianowicie mam założone dwa śrubunki na rury 20mm, nie pamiętam dokładnie jakiej firmy przykładowo np takie: 
https://erybka.pl/product-pol-919-Przelot-PCV-ASU-Srubunek-20-mm.html
Poszukaj sobie jakie Ci pasują najbardziej. Do tego mam rurę pcv doklejoną a później mam dołożone węże o średnicy 19mm i grubości 2,5mm, takie bezbarwne i nie używam kolanek akurat. Powrót z pompy obiegowej mam na wężu o średnicy 12mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ceragl napisał:

Ja mam dwa otwory w kominie pod rury 20mm, a otwory w szkle są na 27mm(czy tam 28mm) według schematu:

Przelot pod rurę / Średnica otworu w szkle

20 mm/ 28 mm

25 mm/ 35 mm

32 mm/ 45 mm

40 mm/ 56 mm

Co kupić to zależy jak masz resztę ustawioną i montowaną, ja ustawiłem sobie tak, żebym miał jak najprościej a mianowicie mam założone dwa śrubunki na rury 20mm, nie pamiętam dokładnie jakiej firmy przykładowo np takie: 
https://erybka.pl/product-pol-919-Przelot-PCV-ASU-Srubunek-20-mm.html
Poszukaj sobie jakie Ci pasują najbardziej. Do tego mam rurę pcv doklejoną a później mam dołożone węże o średnicy 19mm i grubości 2,5mm, takie bezbarwne i nie używam kolanek akurat. Powrót z pompy obiegowej mam na wężu o średnicy 12mm.

A mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia i pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump1.jpg

sump2.jpg

sump3.jpg

Już już wysyłam :) 

I jeszcze mam zawór kulkowy na spływie żeby ustawić poziom wody i regulować. To zawór kulkowy taki, żeby wszedł na rurę 20mm. Na drugim nie mam, drugi to rewizja dla bezpieczeństwa oczywiście :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.