Skocz do zawartości
Gość Paragon

Ati Essentials Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Mam dwa pytanka co do preparatu Ati Essentials Pro a mianowicie:

1. Czy ktoś stosuje już ten preparat, jakie dawki względem wersji Ati Essentials (3 składnikowej)

2. Czy te preparaty nie powinny być zalakowane/zapieczętowane, dostałem paczuchę i podchodzę do tego mocno podejrzliwie bo teoretycznie każdy może sobie otworzyć wylać połowę i dolać np wody RO i nikt tego nie udowodni (od razu powiem że nikogo nie oskarżam tylko budzi to niepokój) może ktoś rozwiać moje wątpliwości ze to normalne czy mam reklamować?

IMG_20181212_165947.jpg.c99dd0157ce94c6ad72bbf27586bd6f6.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te butelki tak mają :P

 


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
19 minut temu, MiroZ napisał:

Te butelki tak mają :P

 

Dzięki za odpowiedz, nom to powiem najgorsze rozwiązanie na jakie może się zdecydować producent, pamiętam że salifert  robi tak samo nom trudno, chyba jak bym wiedział to bym się nie zdecydował na zakup :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kupowałem w acroporze i było tylko pudełko zamknięte/zaplombowane na taka przylepkę, butelki tylko zakręcane bez zabezpieczenia. Tak czy siak wszystkie 3 butle  w pudełku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Chyba ta firma tak ma :) , ok druga spraw że w butli numer 1 na dnie jest wykrystalizowana substancja dosyć spora ilość, taka jakby sól no i nie chce się rozpuścić lub robi to bardzo średnio macham tym z 10 minut i efekt mizerny lub słaby hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zwykle ATI ESSENTIALS ,tam takie coś nie występowało. Ale podobne coś miałem  w butelce AF Kalium gdy wsadziłem ją do lodówki. 


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
31 minut temu, MiroZ napisał:

Ja miałem zwykle ATI ESSENTIALS ,tam takie coś nie występowało. Ale podobne coś miałem  w butelce AF Kalium gdy wsadziłem ją do lodówki. 

już dałem radę rozpuszcza się strasznie pół godziny bełtania, wersja pro jest niby 5 x bardziej zagęszczona zobaczymy, podobno trzeba dawki z wersji zwyklej dzielić przez 5.

co do dawkowania dla przykładu dajesz jedna dawkę dziennie z każdego np 1 raz dziennie każdego po 40ml czy dzielisz na dwa razy czyli  2 razy dziennie po 20ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę ro delikatnie podgrzej. Wymiesza się  super;). Dawki najlepiej podzielić na kilka porcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, pawellb napisał:

Wodę ro delikatnie podgrzej. Wymiesza się  super;). Dawki najlepiej podzielić na kilka porcji.

ja mam pro nie rozcieńcza się w RO :) , tzn jak mam docelowo lać 40ml dziennie to lepiej dać np: 4 x po 10ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak dziękuje bardzo, mysle ze godzina odstepu spokojnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paragon napisał:

Mam dwa pytanka co do preparatu Ati Essentials Pro a mianowicie:

1. Czy ktoś stosuje już ten preparat, jakie dawki względem wersji Ati Essentials (3 składnikowej)

2. Czy te preparaty nie powinny być zalakowane/zapieczętowane, dostałem paczuchę i podchodzę do tego mocno podejrzliwie bo teoretycznie każdy może sobie otworzyć wylać połowę i dolać np wody RO i nikt tego nie udowodni (od razu powiem że nikogo nie oskarżam tylko budzi to niepokój) może ktoś rozwiać moje wątpliwości ze to normalne czy mam reklamować?

Stosuję od kilku tygodni, przesiadłem się z zwykłej wersji

1. przelicznik między użyciem starej i nowej wersji masz na stronie ATI:

https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1488

2. ja też chyba miałem niezapieczętowane. ufam firmie i importerowi. Zresztą takie zabezpieczenia to i tak nic czego nie da się obejść jak ktoś ma złą wolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, Przemek79 napisał:

1. przelicznik między użyciem starej i nowej wersji masz na stronie ATI:

Dzięki, czyli to samo co wynika z opakowania pro zagęszczone 5x bardziej, jak wcześniej dawkowanie było 40ml to na nowym 8ml

12 minut temu, Przemek79 napisał:

2. ja też chyba miałem niezapieczętowane. ufam firmie i importerowi. Zresztą takie zabezpieczenia to i tak nic czego nie da się obejść jak ktoś ma złą wolę. 

tak dokładnie ale taka otwarta butelka to jak zaproszenie "rozcieńcz mnie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2018 o 23:45, Paragon napisał:

tak dokładnie ale taka otwarta butelka to jak zaproszenie "rozcieńcz mnie" :)

 

Rozcieńczanie byłoby banalne do wykrycia. przecież od razu widoczny byłby olbrzymi spadek parametrów. Gra na bardzo krótką metę. Inna sprawa, że jak ktoś chce to nawet zapieczętowane butelki rozcieńczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Przemek79 napisał:

Rozcieńczanie byłoby banalne do wykrycia. przecież od razu widoczny byłby olbrzymi spadek parametrów. Gra na bardzo krótką metę. Inna sprawa, że jak ktoś chce to nawet zapieczętowane butelki rozcieńczy

uwież mi że szklanki RO być nie zauważył przy 5 krotnym stężeniu bazowego płynu, ale sprzedawca sprzedając dużo moze uzupelniać swoje zapasy hehe, ok to taka dygresja chodzi głównie o komfort psychiczny pewnie że jak ktos chce to i banderolka mu nie przeszkodzi, kiedys słyszałem historie o sprzedawcy co sprzedawal swoje uzywane swietlowki z baniaków sklepowych jako nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, mihow1979 napisał:

Panowie - tego nie rozcienczamy w RO? :)

A co z Mg?

nie to jest koncentrat w stosunku do poprzednika 5:1, czyli jak wczesniej dawałeś 40ml to teraz pro dajesz 8ml , a co ma być z Mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Paragon napisał:

nie to jest koncentrat w stosunku do poprzednika 5:1, czyli jak wczesniej dawałeś 40ml to teraz pro dajesz 8ml , a co ma być z Mg?

W poprzednim byly 3 butelki: kh, ca i mg. A tutaj sa tylko dwie :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, mihow1979 napisał:

W poprzednim byly 3 butelki: kh, ca i mg. A tutaj sa tylko dwie :)

Dlatego to jest pro i sa 2 :P nie martw sie mg tez jest mg mozna podawac z ca wiec jest w jednej butelce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2019 o 22:18, Paragon napisał:

Dlatego to jest pro i sa 2 :P nie martw sie mg tez jest mg mozna podawac z ca wiec jest w jednej butelce

Mg jest z Ca w roztworze nr 2. sprawdzone. Śmigam na PRO od 23.11.2018, mi się sprawdza bo rzadziej muszę PRO dolewać do zbiorników dozujących. Co prawda przy zwykłych Essentials nie rozcieńczałem ani Ca ani Mg ale KH musiałem uzupełniać co 2 tygodnie. a teraz mogę czas poświęcić na oglądanie zbiornika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zdaje egzamin to ati essential pro bo zastanawiam się nad zmianą na ati 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2019 o 12:28, qwas138 napisał:

I jak zdaje egzamin to ati essential pro bo zastanawiam się nad zmianą na ati 

U mnie sprawdza się super. poza złotą trójcą uzupełnia też całkiem nieźle mikro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej soli uzywacie przy stosowaniu ati? Dozujecie cos dodatkowo do zbiornika czy PRO dostarcza wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MaciejK napisał:

A jakiej soli uzywacie przy stosowaniu ati? Dozujecie cos dodatkowo do zbiornika czy PRO dostarcza wszystko?

niebieska RedSea. poza tym min ilości Red Sea Colors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem ATI Essentials Pro oryginalnie zafoliowane, tak jak zgrzewki wody mineralnej.

Włączyłem kalkulator ATI i lałem przez tydzień zgodnie z zaleceniami. Po tym czasie drobna korekta po zrobieniu testów.   Teraz badam KH i Ca raz na 2 -3 tygodnie i parametry są  ok.

Do tego produktu  producent nie wskazuje potrzeby dodawania dodatkowych preparatów, ale pewnie znajdą się baniaki które tego będą wymagały.

Ciekawy też jest zalecany do tej metody produkt C P N czyli węgiel  fosfor i azot z dawkowaniem obliczanym osobnym kalkulatorem, ale tego nie stosowałem.

pozdrawiam.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.