Skocz do zawartości
Gość Paragon

Ati Essentials Pro

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, twkw@op.pl napisał:

Ja otrzymałem ATI Essentials Pro oryginalnie zafoliowane, tak jak zgrzewki wody mineralnej.

Włączyłem kalkulator ATI i lałem przez tydzień zgodnie z zaleceniami. Po tym czasie drobna korekta po zrobieniu testów.   Teraz badam KH i Ca raz na 2 -3 tygodnie i parametry są  ok.

Do tego produktu  producent nie wskazuje potrzeby dodawania dodatkowych preparatów, ale pewnie znajdą się baniaki które tego będą wymagały.

Ciekawy też jest zalecany do tej metody produkt C P N czyli węgiel  fosfor i azot z dawkowaniem obliczanym osobnym kalkulatorem, ale tego nie stosowałem.

pozdrawiam.

Lejesz po równo czy wg kalkulatora Kh i wg kalulatora Ca?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję po równo na podstawie pomiaru KH.

Wpisuję w kalkulator jakie mam zużycie dzienne Kh i kalkulator pokazuje ile lać.

Edytowane przez twkw@op.pl (wyświetl historię edycji)

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2019 o 13:10, twkw@op.pl napisał:

Ja otrzymałem ATI Essentials Pro oryginalnie zafoliowane, tak jak zgrzewki wody mineralnej.

Włączyłem kalkulator ATI i lałem przez tydzień zgodnie z zaleceniami. Po tym czasie drobna korekta po zrobieniu testów.   Teraz badam KH i Ca raz na 2 -3 tygodnie i parametry są  ok.

Do tego produktu  producent nie wskazuje potrzeby dodawania dodatkowych preparatów, ale pewnie znajdą się baniaki które tego będą wymagały.

Ciekawy też jest zalecany do tej metody produkt C P N czyli węgiel  fosfor i azot z dawkowaniem obliczanym osobnym kalkulatorem, ale tego nie stosowałem.

pozdrawiam.

Cpn? Daj linka co to?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2019 o 13:10, twkw@op.pl napisał:

Do tego produktu  producent nie wskazuje potrzeby dodawania dodatkowych preparatów, ale pewnie znajdą się baniaki które tego będą wymagały.

 

Ja lecę po 1 ml dziennie ABCD na moje ok 700 l w obiegu. Nie wiem czy to efekt placebo czy rzeczywisty ale chyba Pro zgodnie z tym, co gdzieś przeczytałem ma lepiej zbilansowane mikro. 

Za to muszę zdecydowanie więcej lać Ca/Mg niż KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2018 o 20:39, Paragon napisał:

już dałem radę rozpuszcza się strasznie pół godziny bełtania, wersja pro jest niby 5 x bardziej zagęszczona zobaczymy, podobno trzeba dawki z wersji zwyklej dzielić przez 5.

co do dawkowania dla przykładu dajesz jedna dawkę dziennie z każdego np 1 raz dziennie każdego po 40ml czy dzielisz na dwa razy czyli  2 razy dziennie po 20ml?

To zobacz Ty 0,5 kg wodorowęglanu sody(butelka z proszkiem) bełtałeś ciężko aby rozpuścić w 5 litrach.Jeśli pro jest stężone 5-cio krotnie to jakim cudem rozpuścili 1kg w 2 litrach,nie ma takiej opcji że się rozpuści


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Sygen napisał:

To zobacz Ty 0,5 kg wodorowęglanu sody(butelka z proszkiem) bełtałeś ciężko aby rozpuścić w 5 litrach.Jeśli pro jest stężone 5-cio krotnie to jakim cudem rozpuścili 1kg w 2 litrach,nie ma takiej opcji że się rozpuści

wiesz nie wnikam po wyrównaniu parametrow balingiem, (tak masz rację strasznie się męczyłem z mieszaniem balinga, poza tym nie wiedziałem że przy mieszaniu Ca zachodzi reakcja termiczna i zamiast rozrabiać po trochu rozrobiłem na raz hehe aż butelka się stopiła hehe) potem zacząłem z ati i parametry się trzymały KH 10 MG, 1350 i Ca 420-430 więc nie wnikam jak co i dlaczego, wiem ze działało dla mnie wygodnie postawiłem dwie butelki ustawiłem dawki i tyle, szkoda mi czasu i życia na utrudnianie go sobie.

Moje osobiste zdanie wiem ze każda zł się liczy wiadomo ale dla 20zl czy nawet 30zl przy akwarium morskim?  to ja stawiam na wygodę,  ogólnie jak musisz lać już tyle balinga to moze lepiej postawić na reaktor wapnia z wkładem magnezowym i masz chyba najtaniej i najwygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

wiesz nie wnikam po wyrównaniu parametrow balingiem, (tak masz rację strasznie się męczyłem z mieszaniem balinga, poza tym nie wiedziałem że przy mieszaniu Ca zachodzi reakcja termiczna i zamiast rozrabiać po trochu rozrobiłem na raz hehe aż butelka się stopiła hehe) potem zacząłem z ati i parametry się trzymały KH 10 MG, 1350 i Ca 420-430 więc nie wnikam jak co i dlaczego, wiem ze działało dla mnie wygodnie postawiłem dwie butelki ustawiłem dawki i tyle, szkoda mi czasu i życia na utrudnianie go sobie.

Moje osobiste zdanie wiem ze każda zł się liczy wiadomo ale dla 20zl czy nawet 30zl przy akwarium morskim?  to ja stawiam na wygodę,  ogólnie jak musisz lać już tyle balinga to moze lepiej postawić na reaktor wapnia z wkładem magnezowym i masz chyba najtaniej i najwygodniej

Tu nie chodzi o 20-30 zł tylko w wiarygodne dane a jeśli porównują to na swoim kalkulatorze że jest 5 cio krotnie stężony od standardowego ballinga to jakim cudem rozpuścili 1 kg w 2 litrach wody wodorowęglan sodu.Jest to nie możliwe. 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Sygen napisał:

Tu nie chodzi o 20-30 zł tylko w wiarygodne dane a jeśli porównują to na swoim kalkulatorze że jest 5 cio krotnie stężony od standardowego ballinga to jakim cudem rozpuścili 1 kg w 2 litrach wody wodorowęglan sodu.Jest to nie możliwe.  

hmmm nie rozumiem do czego zmierzasz pierwsze pytałeś o opłacalność czy lepiej baling czy lepiej ati, porownywałeś przeliczałeś itd.,  teraz już jest to nieważne za to ważne stało się w jaki sposób zrobili że zagęścili preparaty w 2l, eeeee ok ja się wyłączam dla mnie to bez znaczenia i za pewne jest to tajemnica firmy może podnoszą Kh inna substancją, może znaleźli magiczny sposób, ale raczej nic się nie dowiesz bo pewnie chronią te informacje wiadoma sprawa, mam nadzieję że ktoś da Ci odpowiedz na twoje pytanie, ja go nie znam wiem ze przy stosowaniu preparatów tych zagęszczonych parametry mi się trzymały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

hmmm nie rozumiem do czego zmierzasz pierwsze pytałeś o opłacalność czy lepiej baling czy lepiej ati, porownywałeś przeliczałeś itd.,  teraz już jest to nieważne za to ważne stało się w jaki sposób zrobili że zagęścili preparaty w 2l, eeeee ok ja się wyłączam dla mnie to bez znaczenia i za pewne jest to tajemnica firmy może podnoszą Kh inna substancją, może znaleźli magiczny sposób, ale raczej nic się nie dowiesz bo pewnie chronią te informacje wiadoma sprawa, mam nadzieję że ktoś da Ci odpowiedz na twoje pytanie, ja go nie znam wiem ze przy stosowaniu preparatów tych zagęszczonych parametry mi się trzymały

Tak jak piszesz szukam lepszej alternatywy od zwykłego ballinga aby nie dozować pierwiastków dodatkowych ręcznie i zacząłem rozkładać na części ati .Jeśli była by to różnica tylko 20-30 zł jak piszesz w porównaniu do ballinga to już bym to dawno kupił. Niestety z moich podejrzeń i wyliczeń wychodzi kompletnie inaczej z tym stężeniem 5 cio krotnym.Testował nie będę bo mam za dużo do stracenia,zacznę kombinować i ustalać dawki to okaże się że jeszcze będę miał straty w koralach.Jeśli już się zdecyduje to na 3 butelki bo w jednej jest 1 kg na KH i to jest wiarygodne na 10 litrów a reszta musi być proporcjonalnie.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi jak można skoncentrować roztwór Kh, który i tak już jest roztworem nasyconym w dawce 84g/l.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2019 o 08:18, Rumun napisał:

Bardzo mnie ciekawi jak można skoncentrować roztwór Kh, który i tak już jest roztworem nasyconym w dawce 84g/l.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Czy ktoś mądry mógłby się do tego ustosunkować? Jestem na etapie wyboru rodzaju suplementacji akwarium i do tego wpisu byłem za wersją pro ale nabrałem wątpliwości czy jest to prawda czy jakiś chwyt marketingowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2019 o 14:26, Pavulon napisał:

Czy ktoś mądry mógłby się do tego ustosunkować? Jestem na etapie wyboru rodzaju suplementacji akwarium i do tego wpisu byłem za wersją pro ale nabrałem wątpliwości czy jest to prawda czy jakiś chwyt marketingowy...

Nie wiem ale działa :) Pewnie raczej szybko ATI nie ujawni swojej tajemnicy handlowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiam swoje akwarium na ATI Essentials PRO i wygląda to bardzo obiecująco. Zużycie prawdopodobnie będzie na poziomie 40-50ml obu nierozcieńczonych płynów dziennie (jestem w trakcie precyzowania dawki). Jestem również świeżo po teście ICP i wyrównaniu wszystkich parametrów preparatami Tritona. Dzienny koszt wyjdzie między 2, a 2.50zł co jak na akwarium ponad 1800L w obiegu jest według mnie dobrym rezultatem. Kupiłem oczywiście największe opakowania czyli 2x10L. Na podmianki wydawałem do tej pory około 160zł miesięcznie. Nie wiem czy zrezygnuję z nich całkowicie - być może zrobię jedną na dwa tygodnie. Zamierzam monitorować sytuację testami ICP. Dodam, że ostatnie dwa testy ICP które zrobiłem ponad pół roku temu wykazały konieczność uzupełniania pierwiastków na kwotę około 1400zł więc jeśli te ATI znacznie zredukuje tą kwotę to już się opłaca. W dodatku oprócz podmian wody podbijałem ręcznie kH i Ca (Mg miałem długo zawyżone, ale to inna historia) proszkami które kosztowały jakieś 20zł miesięcznie. Czyli dopłata do ATI to max 55zł miesięcznie, ale podaję cały pakiet pierwiastków i w teorii nie martwię się niczym.

Czyli do tej pory wydawałem 180zł miesięcznie na podmiany i sole - razem rocznie 2160zł, do tego preparaty Tritona 1400zł. W sumie 3560zł.

ATI wyjdzie powiedzmy 75zł miesięcznie czyli 900zł rocznie. Do tego podmianka powiedzmy raz na dwa tygodnie - 1042zł. Razem 1942zł. 

I teraz pytanie czy te ATI uzupełni mi pierwiastki na tyle, że nie będę musiał uzupełniać Tritonem. Niektórzy jadą zupełnie bez podmian, ale ja na razie raczej nie zrezygnuję z nich całkowicie. Przynajmniej nie na tym etapie. Choć gdyby się dało to dlaczego nie?

 

Na papierze wygląda to całkiem fajnie. Zobaczymy w praktyce. Koralowce na razie wyglądają na bardzo zadowolone z ATI.

 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na grupie ATI to ludzie maja w  testach ICP wszystko na zielono i są zadowoleni.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam przejsc na ATi Pro. Obsada glownie SPs i pare LPs. Pytanie czy to + 5% podmianka co tydzien utrzyma parametry...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech miesiącach stosowania ATI Pro zrobiłem ICP z których wyszło, że wszystkie pierwiastki w normie oprócz delikatnie obniżonego jodu. Więc w moim przypadku ATI Pro plus jod w kropelkach załatwia sprawę całe suplementacji. Podmieniam wodę dla zasady co dwa tygodnie w ilości 7-10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz nie wnikam po wyrównaniu parametrow balingiem, (tak masz rację strasznie się męczyłem z mieszaniem balinga, poza tym nie wiedziałem że przy mieszaniu Ca zachodzi reakcja termiczna i zamiast rozrabiać po trochu rozrobiłem na raz hehe aż butelka się stopiła hehe) potem zacząłem z ati i parametry się trzymały KH 10 MG, 1350 i Ca 420-430 więc nie wnikam jak co i dlaczego, wiem ze działało dla mnie wygodnie postawiłem dwie butelki ustawiłem dawki i tyle, szkoda mi czasu i życia na utrudnianie go sobie.
Moje osobiste zdanie wiem ze każda zł się liczy wiadomo ale dla 20zl czy nawet 30zl przy akwarium morskim?  to ja stawiam na wygodę,  ogólnie jak musisz lać już tyle balinga to moze lepiej postawić na reaktor wapnia z wkładem magnezowym i masz chyba najtaniej i najwygodniej
Bardzo mnie ciekawi jak można skoncentrować roztwór Kh, który i tak już jest roztworem nasyconym w dawce 84g/l.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Nie jest to prawda bez podania chocby temperatury. W temp 25C rozpuscisz coś koło 95g/l, a w 100C nawet 191g/l. Im zmniejsza woda w której rozpuszczamy NaHCO3 tym trudniej nam go rozpuścić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, VDR napisał:

 Im zmniejsza woda w której rozpuszczamy NaHCO3 tym trudniej nam go rozpuścić.

 

Ale pamiętać też trzeba, że po ostygnięciu wody to co było rozpuszczone wykrystalizuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pamiętać też trzeba, że po ostygnięciu wody to co było rozpuszczone wykrystalizuje...
Tyle że temp 25 nie jest jakoś trudno osiągalna ;-) W szczególności jak ktoś trzyma roztwory w szafce gdzieś koło sumpa. No i o ile rozpuszczalnosc NaHCO3 jest zbliżona do wzorów na roztwór Ballinga by uzyskać roztwór nasycony, tak CaCl2 dla przykładu już nie. I są tacy co robią nasycone roztwory i dozuja nierownomiernie każdy z płynów w zależności od zapotrzebowania zbiornika.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
21 godzin temu, VDR napisał:

Nie jest to prawda bez podania chocby temperatury. W temp 25C rozpuscisz coś koło 95g/l, a w 100C nawet 191g/l. Im zmniejsza woda w której rozpuszczamy NaHCO3 tym trudniej nam go rozpuścić. 

no ok ale nie będziesz trzymał w dozowniku wody o temperaturze 100 C :) , realnie jak nasycimy roztwór to czy to będzie 20 czy 25 dużo już nie zyskasz nie oszukujmy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paragon napisał:

no ok ale nie będziesz trzymał w dozowniku wody o temperaturze 100 C :) , realnie jak nasycimy roztwór to czy to będzie 20 czy 25 dużo już nie zyskasz nie oszukujmy się

dla NaHCO3 można powiedzieć że tak, a sprawdź dla np. CaCL2  bezwodnego czy 55,5g/l z proporcji w Ballingu w 20C czy 25C da roztwór nasycony lub prawie nasycony - czy rozpuścisz zdecydowanie więcej ;) 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, VDR napisał:

dla NaHCO3 można powiedzieć że tak, a sprawdź dla np. CaCL2  bezwodnego czy 55,5g/l z proporcji w Ballingu w 20C czy 25C da roztwór nasycony lub prawie nasycony - czy rozpuścisz zdecydowanie więcej ;) 

No dobra ale rozmawiamy o NaHCO3 a nie CaCl2 którego rozpuszczanie to bajka 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

No dobra ale rozmawiamy o NaHCO3 a nie CaCl2 którego rozpuszczanie to bajka 

a mi sie wydawalo ze temat jest o ATI Essentials PRO ;)a tam jest 2 butelki.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
59 minut temu, VDR napisał:

a mi sie wydawalo ze temat jest o ATI Essentials PRO ;)a tam jest 2 butelki.

 

W dniu 16.05.2019 o 12:00, VDR napisał:

Nie jest to prawda bez podania chocby temperatury. W temp 25C rozpuscisz coś koło 95g/l, a w 100C nawet 191g/l. Im zmniejsza woda w której rozpuszczamy NaHCO3 tym trudniej nam go rozpuścić.

 

W dniu 16.05.2019 o 12:49, VDR napisał:

Tyle że temp 25 nie jest jakoś trudno osiągalna ;-) W szczególności jak ktoś trzyma roztwory w szafce gdzieś koło sumpa. No i o ile rozpuszczalnosc NaHCO3 jest zbliżona do wzorów na roztwór Ballinga by uzyskać roztwór nasycony, tak CaCl2 dla przykładu już nie. I są tacy co robią nasycone roztwory i dozuja nierownomiernie każdy z płynów w zależności od zapotrzebowania zbiornika.

;)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.