Skocz do zawartości
Gość Paragon

Ati Essentials Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Ok czyli między 8-10 ml to chyba taka wartość ppczatkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 po icp 7,3 salifertem ale będę podbijał do 8

Icp Ca 409 mg 1218

icp af, testy kropelkowe af podają:

430 i 1280

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idealnie pod ATI. Zacznij od 8ml, ideał do startu to KH 7-8 Ca 420-440. U mnie KH szybciej spadało od Ca, po roku się ustabilizowało. 

Nie wiem jakie masz pojemniki na balling, ale dawki wychodzą dosyć niskie więc jak będziesz miał podpiętą bańkę 1l to nim to wlejesz do akwarium może się trochę płyn wykrystalizować szczególnie 1-ka. Sugeruję rozrobić z RODI 1:1 i lać 16ml rozrobionego płynu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki.

Ja mam banki 2 litrowe.

Pompa dd 4 kanałowa.

Mam sól Red sea niebieska. Warto zamienić ja na  ATI Coral Ocean plus  ?

Czy nie ma znaczenia przy ati pro jaka sol

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ATI Pro nie musisz podmieniać wody, jest to nawet niezalecane. W teorii podmianki robisz tylko by usunąć zanieczyszczenia typu zbicie NO3/PO4 wysoka miedź, czy inne metale. Jak startowałem to robiłem podmianki co kilka tygodni Na RS CP/Niebieskiej, bo wcześniej na niej jechałem. Jak ją zużyłem przeszedłem na ATI AO, ten koncentrat wody i dla mnie jest to super rozwiązanie, ale ja podmianki robię już rzadko :) pewnie 60l na 2-3 m-ce. 

Ale sól nie ma znaczenia(byle nie drogowa) RS robi bardzo dobre sole, więc póki ją masz to używaj, ale ogranicz podmianki. Chyba, że chcesz zbić tą miedź. Węgiel też nie jest zalecany z ATI EP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę szkoda:) węgiel stosowałem głównie jako bufor dla wojny chemicznej korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejdzej pytanko rozumiem że wszystko lejemy tak samo tj butle 1 i 2. I z nastawieniem pilnowania KH ? Jeśli brakuje Ca to 3 pojemnik i osobno węglan wapnia ?

Pytam bo jeśli butle 1 i 2 mają mikro to dawanie nie porowno zapewne rozchwieje mikro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pj007 napisał:

Ejdzej pytanko rozumiem że wszystko lejemy tak samo tj butle 1 i 2. I z nastawieniem pilnowania KH ? Jeśli brakuje Ca to 3 pojemnik i osobno węglan wapnia ?

Pytam bo jeśli butle 1 i 2 mają mikro to dawanie nie porowno zapewne rozchwieje mikro ?

A czy mikro nie jest powiazane z marko? To Ca znika z wody samo w jakiś magiczny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sith tego nie wiem. Czy jest zależność i jeśli jest to jaka między mikro a makroelementami.

Stąd są pytania moje.

 

Wiem że ati ustawia się pod KH a jeśli tak to na chłopski rozum butla nr 2 powinna tyle samo ubywać. Nie wiem czy ati dopuszcza nierównomiernie dozowanie poszczególnych butli.

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuje ati pro już ponad 1,5roku. Pojemniki mam 1,2 l. Zalewam ok 0,8l. Podaję to w 2,5 miesiąca. Żaden z płynów mi się nie krystalizuje na dnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś tak że inną wartość dawałeś KH a inna Ca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dawać równo płyny. Ewentualnie jakby się trochę zmieniało to wyrównać z "ręki". Miałem tak dwa razy przez rok odkąd podaję, Raz kH a dwa razy Ca dowalałem.

Patryk nie ma się czego bać. Straszna to jest wygoda. Testy ICP wychodzą po tym super, a akwarium staje się bezobsługowe. Nie trzeba robić podmian wcale, chyba, że chcesz supma poczyścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super, o taką informację mi chodziło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do tego podchodzę na spokojnie z głową. Jak to nie jeden mówi każde akwarium jest inne jeśli dawki ATI 1 i ATI 2 są w jakimś sensownym zakresie zbliżone to dla utrzymania równych parametrów bez zawahania leje nie po równo. Jak patrze w telefon Ca leje 10% więcej niż KH ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jar2789 napisał:

Trzeba lać równo

 

A czym się różni wyrównanie z reki od wyrównania powolnego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Dla równowagi musi ubyć tyle samo płynów w butli ATI 1 i 2.

1 minutę temu, sith114 napisał:

A czym się różni wyrównanie z reki od wyrównania powolnego?

To co zrobisz jak Ci kh będzie wskazywało 7,5 (czyli powiedzmy Twoje docelowe, które sobie ustalileś) a Ca powiedzmy 350 a płynów schodzi tyle samo.... Zwiększysz 2 tak? (Ca jest w 2). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jar2789 napisał:

To inaczej. Dla równowagi musi ubyć tyle samo płynów w butli ATI 1 i 2.

To co zrobisz jak Ci kh będzie wskazywało 7,5 (czyli powiedzmy Twoje docelowe, które sobie ustalileś) a Ca powiedzmy 350 a płynów schodzi tyle samo.... Zwiększysz 2 tak? (Ca jest w 2). 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem ;)

Wole dochodzić do równych parametrów przez tydzień niż dolać na raz 50ml ATi ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jar2789 napisał:

Trzeba dawać równo płyny. Ewentualnie jakby się trochę zmieniało to wyrównać z "ręki". Miałem tak dwa razy przez rok odkąd podaję, Raz kH a dwa razy Ca dowalałem.

Przecież nie ma wymogu, by obydwa płyny lać po równo. Sprawdzasz zużycie i lejesz, w zależności od potrzeb. KH nic nie ma do Ca, bo jest w oddzielnej butli. Ca i Mg są razem, przez co trzeba czasem dodatkowo lać sam magnez lub wapń, jeśli nie są konsumowane w akwarium w tej proporcji, w której są w Essentials. Ja np. muszę podawać oddzielnie dodatkowy wapń. Mam dwie butelki E2 w wyniku większego dozowania KH niż Ca/Mg (nadwyżka, choć zawsze kupuję komplet obu płynów).


 

Edytowane przez RobinPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RobinPL napisał:

Przecież nie ma wymogu, by obydwa płyny lać po równo.

No właśnie, że jest. Musi ubywać tyle samo a resztę uzupełniasz z ręki. Bardzo rzadko ale się zdarza. Druga część postu Robina to potwierdza. Jeżeli płyny nie lecą równo to może Ci jakiegoś makro brakować. Pilnuj kH, Mg i Ca. 

Nie może być nadwyżki bo to znaczy, że czegoś nie dolałeś. Czegoś drobnego ale jednak

 

8 minut temu, sith114 napisał:
9 minut temu, jar2789 napisał:

To inaczej. Dla równowagi musi ubyć tyle samo płynów w butli ATI 1 i 2.

To co zrobisz jak Ci kh będzie wskazywało 7,5 (czyli powiedzmy Twoje docelowe, które sobie ustalileś) a Ca powiedzmy 350 a płynów schodzi tyle samo.... Zwiększysz 2 tak? (Ca jest w 2). 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem ;)

Ale to ja pisałem XD 

Edytowane przez jar2789 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.