Skocz do zawartości

Historia edycji

khazad93

khazad93

Narazie wstrzymałem dozowanie fito i mam wrażenie jak by woda zaczęła się przejaśniać. Co do soli to trzymam ją koło akwarium wiec nie powinno być problemów z wilgocią, ale dzięki za poradę.

Przy moim zmętnieniu pomogło ustawienie odpieniacza na mokro i wrzucenie waty do przegrody sumpa. Okazuje się że po zakupie nowych testów azotany i fosforany mam niewykrywalne. Dziwna sprawa bo karmię ryby dość sporo. Chyba ze przy zakwicie bakterie zjadły nadmiar NO3 I PO4? Niemniej jednak jak będę miał jakąś luźną gotówkę to zainwestuję w większy odpieniacz coś w stylu delteca 1000i. Przy zakupach zamiast siporaxu doradzono mi takie kulki ceramiczne o dużo większej porowatości niż siporax. Litr tych kulek kosztuje mniej więcej połowę ceny siporaxu. Wrzuciłem do sumpa razem z bakteriami dołączonymi do zestawu i niech się to kręci. Na drugi dzień po wrzuceniu nowych kulek zmętnienie poszło w siną dal.

khazad93

khazad93

Narazie wstrzymałem dozowanie fito i mam wrażenie jak by woda zaczęła się przejaśniać. Co do soli to trzymam ją koło akwarium wiec nie powinno być problemów z wilgocią, ale dzięki za poradę.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.