Skocz do zawartości
domel302

Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przez nie ostrożność wpadła mi do sumpa próbka testów do po4 pytanie czy stanie się coś rybą i koralom. Akwa 240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Przeczytaj skład i wygoogluj właściwości substancji. Zrób dużą podmianę wody, dodaj węgiel niech wyłapie chemie.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel dopiero jutro mogę zakupić wodę już zbieram 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, nie ma obawy, przerabiałem to jak mój syn wlał próbkę na mg i ca, nie było żadnej reakcji ze strony korali i mieszkańców, a nie mam ani odpieniacza ani węgla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Steron napisał:

Zrób dużą podmianę wody

Jak mogę Cie zapytać (bez urazy)pierw kazujesz mu googlowac bo sam sie nie orientujesz co moze byc skutkiem i kazujesz mu robic podmiane,jak dużą ma zrobic podmiame w 240l akwarium 100l ,150l tylko po co? każda duża podmiana bo o takiej mowa może zachwiac biologią i to na dobre,wszystko zależy jak długo ma akwarium i jakie są w mim korale czy to akwarium zniesie taki skok warto zapytać pierw.:smile_wink:

No ja sobie nie wyobrażam nagle w moim akwarium d*p...ć :D300l podmiany efekty? nie chcę wiedzieć.(może sie uda moze nie bez strat Lps Sps)bo nie ma bata ze nie bedzie skoku Kh przy tak dużej podmianie a twarde tego nie lubia,zwlaszcza np goniopory,akry,itp

Autor nic nie napisal o akwarium,też nie można mu proponowac nie przemyślanej decyzji bo potem będzie mial pretesje do Ciebie ze mu szlak trafil cześć np korali.Kazde akwarium jest inne jedno jest miękkie inne twarde trzecie mieszame i o różnych wartościach pieniężnych,szkoda by bylo coś stracić.

To są trudne tematy i zanim się cokolwiek zrobi warto przemyśleć.:smile_wink:

@domel302 jak chcesz zrób 10% a jak nie to w ogóle nic nie rób nic sie nie stanie,mnie kiedyś spadla z krawedzi akwarium (mowa o spince) buteleczka z plynem które sie dolewa do Kh przy pomiarach,efekty żadne,nie wsypalo Ci się przecież z łopaty:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem mu tylko możliwe rozwiązania. Chodziło mi o podmianę większą niż zazwyczaj. Jeżeli podmienia te 5-10% tygodniowo, to może zrobić większą ze 25%. Jasne że nie wiem jak ten środek wpłynie na zbiornik, ta chemia cały czas jest i krąży po akwarium, dlatego napisałem aby dowiedział się co dokładnie dostało się do akwarium. Napisałem że trudno powiedzieć co się stanie- nie znam  składu, ani jego  oddziaływania na organizmy wodne. Jedynie podmianami wody sprawi się że chemia po jakimś czasie zniknie z akwarium. Węgiel aktywny ma tę właściwość że oczyszcza wodę z substancji chemicznej. Ja bym tak zrobił. Tak samo ja bym nie pisał, że nic się niestanie- tego też nie wiesz. Im mniejsze akwarium tym bardziej prawdopodobne że coś się jednak stać może. Inaczej zareaguje małe, a inaczej duże akwarium.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę wszystko ok, nie widzę zmiany w zachowaniu rybek. Ale węgiel dam zapobiegawczo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, domel302 napisał:

Na tę chwilę wszystko ok, nie widzę zmiany w zachowaniu rybek. Ale węgiel dam zapobiegawczo 

Węgiel to ja mam na stałe,wymiana raz na miesiac

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.