Skocz do zawartości
czesiu

Regulacja spływu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wyregulowaniem spływu i powrotu wody do akwarium. Mam pudełko przelewowe w którym jest tylko spływ (brak rewizji) i odwieczny problem - albo więcej wody spływa niż wraca do zbiornika albo na odwrót, więcej wraca, co skończyło się trzykrotnym przelaniem akwarium i wylaniem na podłogę..

Ale zacznijmy od początku. Regulowanym grzebieniem ustalam poziom wody w zbiorniku, zaworem kulowym na spływie ustalam poziom wody w pudełku, a sterownikiem pompy (jebao dct3000) kontroluję powrót wody do akwarium. I teraz co bym nie zrobił (walczę już z miesiąc) zawsze odrobinkę więcej wody spływa lub wraca do baniaka. Nie mogę w żaden sposób ustawić tego na równi..

I teraz pytania:

Czy coś robię źle ? Może pominąłem jakąś ważną kwestię ?

A może powinienem wywiercić otwór w pudełku i zrobić rewizję, która zawsze zbierze nadmiar wody powodujący przelewanie się akwarium ?

Proszę o jakieś porady, bo już głupieję.. Najgorsze jest to, że zbiornik stoi u mnie w pracy i o ile w ciągu tygodnia jestem w stanie to kontrolować, zmieniając moc pompy, to na weekend niestety już nie.. I co poniedziałek rano na podłodze jest niespodzianka..

 

Pozdrawiam

 


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom wody w pudelku powinien być nieco niżej niż w akwa ,tak żeby woda nie chlupała i spadając nie robiła bąbelków bo się pudelku będzie zapowietrzało .

mam tez pudełko a w nim tylko spływ ,pod nim zawór kulowy oraz pompę z regulacja i nic takiego się nie dzieje ,musiałem trochę przy nim posiedzieć żeby ustawić ale dało rade i jest dobrze .

 

ustaw pompę na jakaś określoną moc np.na 80% ,opuść górny regulowany grzebień na maxa w dol aż się oprze o te śrubki do regulacji i później staraj się ustawić zawór kulowy tak żeby poziom miedzy akwa a pudelkiem byl nizszy np.o 3-5mm,

ciężko to będzie zrobić tak od razu ale dasz rade :)

 

masz chyba zle zrobiona komore pompy i ustawiony poziom wody ,bo nie powinno Ci przelac przez akwa ,u mnie dochodzi prawie do samej gornej krawedzi ale nie przeleje bo pompa sie wylaczy jak braknie wody w komorze pompy

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, czesiu napisał:

 zawsze odrobinkę więcej wody spływa (...)

i co .. spływa aż tyle że wysysa wodę ze zbiornika ?

nie ma takiej możliwości by idealnie tyle samo spływało i wracało - wystarczy ślimak na grzebieniu ... albo chlapniecie ogonem

ustaw powrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest zakup pudełka z rewizją.Ja takowe posiadam i powiem że ostatnio rewizja uratowała parkiet,gdyż do spływu zawędrował sobie ślimaczek i gdyby nie rewizja akwarium na pewno by przelało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, czesiu napisał:

 zaworem kulowym na spływie ustalam poziom wody w pudełku,

z ciekawości .. PO CO  ?

 

10 minut temu, grzegorz77 napisał:

gdyż do spływu zawędrował sobie ślimaczek

załóż sobie sitko / koszyk zasysający

a385b7634224b26b343aa2cfae2d

kilka zł kosztuje a masz spokój

 

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b&biw=1280&bih=886&tbm=isch&sa=1&ei=t88YXN_dGKT1qwHgsK3YBg&q=AQUAEL+Rurka+zasysająca+&oq=AQUAEL+Rurka+zasysająca+&gs_l=img.3...31983.32466..32818...0.0..0.116.435.1j3......1....1..gws-wiz-img.V5DxyeaC1Zs

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, silvia napisał:

załóż sobie sitko / koszyk zasysający

a385b7634224b26b343aa2cfae2d

Dzięki ,ciekawy patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

z ciekawości .. PO CO  ?

Żeby nie "spadała" woda z akwarium do pudełka, a po drugie żeby nie siorbało na spływie.

 


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, czesiu napisał:

Żeby nie "spadała" woda z akwarium do pudełka,

a po drugie żeby nie siorbało na spływie.

1 ustaw wysokością rurki (np takim koszykiem jak wyżej)

2 wygoogluj Overflow Silencer (czasem sam koszyk rozwiązuje problem)

ps. o znalazłem

zakładasz kolanko na górze mały otwór odpowietrzający i masz ciszę   ...

210428-skimz-om2500-overflowboxbox-d.jpg

 

210428-om2500-skimz-overflow-a.jpg

aquarium-overflow-box-dp10k-noiseless-cu

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Silvia@ po to jest zawór kulowy żeby własnie regulować poziom wody :) ja mam spływ z pudelka 40 i taki tez zawór ,jak sobie wyobrażasz puścić wodę bez zaworu? zresztą taki był w zestawie .

 

czesiu@ nic nie kombinuj i zrób jak Ci napisałem a będzie dobrze ,ja się nie domyślam jak zrobić tylko ja mam tak zrobione :)  


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, niwre37 napisał:

 po to jest zawór kulowy żeby własnie regulować poziom wody :)

serio ? a nie po to by skomplikować PROSTY system ? :P

jak pisałem poziom wody można wyregulować .. rurką (podnieść / opuścić / przyciąć / nałożyć wyższą) a nie zaworem który bywa .. problematyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, silvia napisał:

serio ? a nie po to by skomplikować PROSTY system ? :P

jak pisałem poziom wody można wyregulować .. rurką (podnieść / opuścić / przyciąć / nałożyć wyższą) a nie zaworem który bywa .. problematyczny

Marek uwierz mi ze w praktyce  nie wygląda to tak prosto :) żeby ustawić samo pudelku  tzn. grzebień to już jest trochę "kombinowania " i nie wyobrażam sobie jak mógłbym metoda prób i błędów dobrać odpowiednia długość rurki? :P i jeszcze będzie siorbać...zaworem jest zdecydowanie prościej i szybciej  na końcu delikatne  dopracowanie pompy sterownikiem i jest git :) 

Tutaj u kolegi nie wydaje mi sie ze jest generalnie problem z pudelkiem tylko z ilością wody i komora pompy


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę obiegową Jecod 50 W z 10 stopniami regulacji.  Poczatkowo była nastawiona na 90% teraz 40% . Pompy i rury są czasem  czyszczone, ale ta po prostu zwiekszyła moc :)

Chciałam zwrócic uwagę,że nie zawsze da sie wszystko ogarnąć teoretycznie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.