Skocz do zawartości
kruki

Przekladka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie przekładki. Ile bełtac świeżą solankę, kręci się już około 24h Problem tkwi w tym że około 50 %, wody jest świeżej. Nie mam wymagających korali (miękkie i ukwiały) z ryb żółtek i dwa błazny. Około 110 litrów jest wody świeżej, a 100l z działającego. Chciałbym uniknąć strat dlatego wysłucham opini ludzi którzy to już nie raz robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadki zazwyczaj wiążą się z zachwianiem parametrów i ponownym dojrzewaniem, to i straty zazwyczaj muszą byc. Jeśli nie będziesz dodawał żadnej suchej skały to jest szansa, ze wszystko "rozejdzie się po kosciach" bardzo szybko. Ja przyprzesiadce straciłem moje ukwiałki i kolka miekasów :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kruki napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie przekładki. Ile bełtac świeżą solankę, kręci się już około 24h Problem tkwi w tym że około 50 %, wody jest świeżej.

tyle żeby się rozpuściła :) ja np mieszam z 30 min .To ze będziesz ja długo mieszał nie będzie miało wpływu na dojrzewanie ,na pewno wpływ ma ilość swierzej solanki ,w Twoim przypadku to polowa i jest szansa ze dojrzewanie będzie szybkie i male ale oczywiście pod warunkiem ze jak jaz napisał wiesiektbg@ nie bedzie suchej skaly i piasku


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przesiadkę kilka miesięcy wstecz z 200l na 500l. Robiłem 2 razy w tygodniu podmiany po 10% w mojej 200 i wodę z podmian wlewalem do nowego akwarium i tak chyba przez 1,5 miesiąca aż uzyskałem różnicę ilości wody między dwoma zbiornikami. Wtedy przeniosłem całe życie plus dodałem bakterie na start, a i tak odnotowałem pewne straty 2 ryby i kraby, a i potem wyszły jakieś plagi ale bardzo łagodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obaj koledzy mają racje;

nie przekładaj piachu; jak masz i chcesz, możesz go osobno przygotować/przetrzymać by dodać ostrożnie później za np 2-3 miesiące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz możliwości poczekać? Ja jak przechodziłem z 60L na 250L to normalnie zalałem nowe z suchą skałą + trochę żywej jako dodatkowy bio starter, świeżym piachem i systematycznie dolewałem tam wodę po podmianach poprzedniego. Po chyba półtorej miesiąca przełożyłem całość i obyło się kompletnie bez strat. trochę okrzemków wyskoczyło, ale bardzo szybko ustąpiły.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podobnie jak kolega wyżej. Z tym, że do sumpa od początku, dałem "żywą " ceramikę i glony spagethi. Zero strat. A dojrzewanie, można uznać znikome. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy twojej obsadzie nie będzie problemu tylko zrób aklimatyzację.

Gorzej by było w przypadku przesiadki SPSów.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładka zrobiona, korale zaczęły się po południu pompować, czy będzie sukces to się zobaczy, narazie wszystko ok. Dzięki wszystkim za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.