Skocz do zawartości
Solek

Wyniki ICP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak  w temacie, zrobiłem testy ICP i się troszkę załamałem bo okazuje się że testy kropelkowe to można sobie troszkę w buty w sadzić poza KH.

mam za niskie zasolenie a reflektometr wskazuje 1,024 wiec chyba muszę zamówić płyn kalibracyjny i kupić małą hanke. Czym szybko zmniejszyć PO4?

jodu za dużo bo dawkuje ale chyba przesadziłem, ale że magnez tak nisko to się nie spodziewałem muszę podnieść ale test wskazywał 1200 

jeszcze jakieś sugestie obsada głownie LPS i miękkie NO3 wg testu 2

image.thumb.png.72adbaac5fb3288a0e6677c535ac1a10.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odnośnie Po4 na teście ICP

A co do reszty jak zasolenie podniesiesz to i reszta pójdzie w górę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś zasolenie do 35, to wyrówna się magnez i potas. Przy podnoszeniu zasolenia zmniejsz dawkowanie Ca i KH, bo się podniesie.  Odstaw jod, nie wiem ilu masz konsumentów w akwarium, jeżeli mało to sama podmiana wystarczy do uzupełniania jodu. Ja w swoim akwarium zbijam PO4 Colombo  Phosphate ex.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solek a jak korale u Ciebie z taką dawką jodu?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby sa? Bo moim zdaniem spali im skrzela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale daja rade ostatnio mialem probl3m z acanami ale juz jest. coraz lepiej 

Ryb mam sporo i jedza plywaja chyba nie narzekaja 

Jod chyba sam powinien idparowac jak nie bede dozowal zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Solek napisał:

Korale daja rade ostatnio mialem probl3m z acanami ale juz jest. coraz lepiej 

Ryb mam sporo i jedza plywaja chyba nie narzekaja 

Jod chyba sam powinien idparowac jak nie bede dozowal zgadza sie?

Zgadza się:smile_wink:ale z takiego wyniku szybko to nie będzie,jeśli dozujesz jod to nie na pałę musisz to kontrolować np testem domowym np Colombo


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czekaja mnie czestsze podmiany :)

no reraz juz nie bede dozowal jodu wynika ze starcza z podmian i z balinga (soli bez soli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Solek napisał:

Wiec czekaja mnie czestsze podmiany :)

no reraz juz nie bede dozowal jodu wynika ze starcza z podmian i z balinga (soli bez soli)

Nie szalej z tymi podmianami za bardzo,wystarczy 10-12% na tyg.na spokojnie bo nie wiadomo jak zbiornik może zareagować na większe i częstsze podmiany:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tak wlasnie planowalem robilem 10% na 2 tygodznie a teraz przez miesiac bede robil co tydzien i poki co podnosze zasolenie az zamowilem sobie plyn kalibracyjny do reflektometru bo kalibrowalem na osmozie i jak widac nie jest to dobry pomysl :)

jak podniose zasolenie i zrobie kilka podmian to za 2 miesiace powtorze te testy icp i zobaczymy wtedy 

dobrze ze cos mjie wzielo zeby zrobic te testy juz wiem dlaczego mi acany grymasily a kiedys sie tak pieknie pompowaly ze malo nie wybuchly :)

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasolenie nie dawalo mi spokoju z testow icp wyszlo 30ppm reflektometr ktorego używam kalibrowany osmoza pokazywal 34ppm zamowilem plyn kalibracyjny 35ppm.

Ustawilem reflektometr wczesniej wedlug testow icp i jak sprawdzilem plynem kalibracyjnym to jest idealnie

Wniosek testy icp pokazuja prawdziwe wartosci a kalibrowanie reflektometru osmoza mozna sobie w buty wsadzic teraz na osmozie reflektometr pokazuje okolo 4ppm ponizej zera. Tak wiec wszyscy co mowia ze wystarczy kalibrowac osmoza niech nie gagaja glupot reflektometry nie sa liniowe. 

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Refraktometr Red Sea z tego co pamiętam kalibrowało się wodą RO wg. instrukcji, a resztę płynami do kalibracji. I jest tak jak piszesz że jak go skalibrujesz płynem to na wodzie RO powinno pokazywać kilka punktów poniżej zera to też wyczytasz na forum tylko trzeba się po prostu wczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.