Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze jaką automatyczną dolewkę polecacie zakupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automatyczną lub grawitacyjną .

Szukałeś podobnych tematów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tunze daje radę, chodź nie kiedy się zawiesza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli sypiemy modelami pomimo iż istnieje już 50 podobnych tematów to napiszę co używałem a czego obecnie używam...

używałem
dolewka grawitacyjna - używałem i używam do tej pory wg mnie fajna opcja zabezpieczająca - nie odważyłem się na dolewkę bezpośrednią więc pływak grawitacyjny robi u mnie za zabezpieczenie uzupełniające zbiornik z wodą RODI...

Dolewka której obecnie używam to Levelautomatic Milestone + pompa DC - Aquatrend - wg mnie bardzo fajna i funkcjonalna dolewka, zabezpieczenia wykonane w sposób dość przemyślany. czujnik optyczny, czujnik mechaniczny, zabezpieczenie czasowe, zwarta budowa. Serwis w Polsce jakoś mnie to przekonało.

ebtech typ A (chyba ten typ jeśli dobrze pamiętam)
fajna dolewka - ale niestety pompa ma ona wyjście na pompę w postaci gniazda 230V

Ebtech dozowniko - dolewka - używałem, mam ją nadal, jednak docelowo zakupiłem dwa oddzielne urządzenia. Chyba jednak nie jestem fanem all in on. Ale nie zawiodła mnie działa tak jak powinna. Nie wiem czy taki model istniał taśmowo czy mam jakąś wersję specjalną - dlatego nie podałem żadnego rozwinięcia - dozownik na 5 pomp + dolewka.

Dolewka DIY w wersji wykonanej przez kogoś na pompie perystaltycznej miele... wszystko fajnie pięknie do czasu aż pompa uzyskiwała zbyt wysoką temperaturę i się podtopiła obudowa. Dolewka nie miała zabezpieczenia czasowego.

Co widziałem w akcji u znajomych
Levelautomatic EYE - tu wg mnie jest pewne ryzyko - dolewka posiada czujnik optyczny o którym to słyszałem różne opinie odnośnie reakcji w oświetlonym sumpie, w przyciasnej komorze dolewki. Dolewka z tego co wiem posiada dodatkowe zabezpieczenie czasowe i przed pracą pompy na sucho - ale jakoś mnie osobiście to nie przekonało wybrałem poziom wyżej z dodatkowym czujnikiem mechanicznym.

Tunze Osmolator Universal 3155.000 miałem przyjemność montować tę dolewkę u znajomego - wygląda rewelacyjnie, na jej pracę ów znajomy również nie narzekał, gdyby nie było tańszej alternatywy rozważał bym jej wybór.

Dolewka Pacific Sun - widziałem i również brałem ją pod uwagę przy zakupie obecnej dolewki - wybrałem względy ekonomiczne.

W zasadzie czytając moją opinię dojdziesz do prostego wniosku - iż polecam dolewki oparte na co najmniej 2 czujnikach + zabezpieczenie czasowe. Oraz dodatkowo dolewki te mają jedną wspólną cechę są niskonapięciowe. Połączenie słona woda i 230V odradzam i w przypadku dolewki da się tego uniknąć więc po co ryzykować.

Pozdrawiam - jeśli polecacie dolewki to napiszcie chociaż dlaczego tę a nie inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od ponad dwóch lat używam dolewki grawitacyjnej jak na poniższym zdjęciu

4aqua-ma-100-automatyczna-dolewka-grawit

Ani razu mnie nie zawiodła, czyszczę ją średnio co dwa miesiące. Aktualnie zakupiłem automatyczną dolewkę Aqua-Trend Levelautomatic EYE, która czeka na mnie w Polsce. Mimo różnych opinii pod względem padającego na czujnik światła u mnie powinna działać prawidłowo ponieważ mam zaciemnione miejsca na krawędzi sumpa.

Prawda jest taka, że każda automatyczna dolewka to elektronika która zawsze może się zaciąć lub popsuć nie ważne jaka firma i jaka cena. Nie psują się tylko rzeczy których nie używamy. 

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy-System-Odwr%C3%B3conej-osmozy-

taniej, prościej , sie nie da . 2 lata ciszy i spokoju .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ILUZJONISTA napisał:

Osobiście od ponad dwóch lat używam dolewki grawitacyjnej jak na poniższym zdjęciu

4aqua-ma-100-automatyczna-dolewka-grawit

Ani razu mnie nie zawiodła, czyszczę ją średnio co dwa miesiące. Aktualnie zakupiłem automatyczną dolewkę Aqua-Trend Levelautomatic EYE, która czeka na mnie w Polsce. Mimo różnych opinii pod względem padającego na czujnik światła u mnie powinna działać prawidłowo ponieważ mam zaciemnione miejsca na krawędzi sumpa.

Prawda jest taka, że każda automatyczna dolewka to elektronika która zawsze może się zaciąć lub popsuć nie ważne jaka firma i jaka cena. Nie psują się tylko rzeczy których nie używamy. 

 

Pokazałbyś całą dolewke jak masz zrobiona? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy spłuczka w WC jest mechaniczna a mimo to potrafi się zepsuć także i mechanika i elektronika czasem nawala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tu wybrać ? [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolega ma zbiornik?

ile tego parowania? akwa z sampem pod spodem? - jest miejsce na zbiornik do grawitacyjnej? (te najtańsze)

jakiś budżet? (niektóre droższe maja dodatkowe czujniki przed przelaniem)

testowałem wiele jak się trafi dobry egzemplarz  - działa latami, grawitacyjnie dolewałem też z baniaka regulując zaworkiem - ale to upierdliwe.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie kompletowania zbiornik 130x58x50 sump 90x35x40 jest możliwość dania zbiornika z ro wyzej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, chwialek napisał:

koledzy spłuczka w WC jest mechaniczna a mimo to potrafi się zepsuć także i mechanika i elektronika czasem nawala ;)

Ta może nawalić w jeden sposób , "syfek" wleci w obieg . A i tak kończy się to poziomem dolewki o kilka mm wyżej  i nic poza tym . Zawór ma miekkie "łoże " i nawet jak syf wleci to go dociśnie i jest szczelnie . 
Do tego mam zbiornik 4 L to w razie "W"  nic nie zrobi w 100L obiegu  :D . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dla syna napisał:

Jak się już boicie mechaniki i elektroniki, optyki itp itd to postawcie na prawa fizyki https://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-grawitacyjnazbiornikowa-2l-p-105.html

A jak sie rozszczelni  :clowning .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sam wybierz.

jak pisze  SU1@, -  jak będziesz miał mały zbiornik to nawet w przypadku awarii zaworu szkody grawitacyjna  dolewka (najtańsza) wielkiej nie zrobi tylko przy tym litrażu mały może być upierdliwy. zawsze coś może się spieprzyć; na czujniki (pływakowe czy optyczne) może wejść ślimak czy rozgwiazda (asterina), optyczny może zarosnąć osadem - jakiej nie wybierzesz trzeba okresowo konserwować/czyścić. stare dobre (drogie) tunze działały bez problemu, z nowymi (zwłaszcza nano) to już trochę loteria, tak jak i z D&D  (Deltec)

z najmniej mi sprawiających kłopoty to wymieniłbym:

aqua medic Aquaniveau z  2 czujnikami(drogie)

aqua-trend EYE

albo zwykłe "chińskie" w cenie ok 150-200pln zawór pływakowy w osłonce butelkowej i 2 kable do zasilacza (jeden czujnik, drugi pompa)

(w modelach grawitacyjnych nie polecę modelu bo nie mam rozeznania) - jak odpowiednio zawór pływakowy (lub czujnik/czujniki) umieścisz/osłonisz to mała szansa że się zatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z dolewki automatycznej najbardziej jestem zadowolony z AT1-PLUS doposażoną o pompę dolewki wraz z czujnikami plywakowymi. Z czujnikami optycznymi miałem problem bo nie używam żadnej waty, skarpety czy gąbki. Wiecznie coś siadało na optyce i pojawiał się problem. A dzieki AT-1 Plus mam również pompy dozujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja od poczatku uzywalem Tunze 3155 i ani razu mnie nie zawiodla, jednak na koncu padla i chociaz uwazam ten osmolator za bardzo dobry i sprawdzony, tym razem kupilem Aquamedic Refill System Pro, ktora ma dwa czujniki i dodatkowy do zbiornika dolewki co jest fajne bo niekoniecznie trzeba zagladac do beczki a po przekroczeniu lini poziomu wody wlacza sie alarm (znacznie przyjemniejszy, nizeli ten od Tunze)...

Zobaczymy z czasem jak sobie radzi...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.