Skocz do zawartości
kruki

Suplementacja przy koralach miękkich.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Pytanko takie jak tytuł. Czy podajecie coś. Przy obsadzie, miękkie, ukwiały. Czy ma to w ogóle sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kruki napisał:

Siemanko. Pytanko takie jak tytuł. Czy podajecie coś. Przy obsadzie, miękkie, ukwiały. Czy ma to w ogóle sens?

Regularne podmiany powinny wystarczyć. Tak prowadziłem baniak przez rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mikroelementy, krzemiany ewentualnie węglany jak spadają poniżej  8 kH plus 10% obj. podmiany tygodniowo.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kent essentials + regularne podmiany (u mnie co 2tygodnie) na dobre soli i nic więcej nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie nie są wymagające, dobre światło i mikroelementy, ja nawet nie robię podmian tak raz w roku, dolewam tylko ATI Essentiale a mam mieszaną obsadę i miękkie I LPS i SPS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kniaz0 napisał:

Miękkie nie są wymagające, dobre światło i mikroelementy, ja nawet nie robię podmian tak raz w roku, dolewam tylko ATI Essentiale a mam mieszaną obsadę i miękkie I LPS i SPS 

Essentials rozrabisz??? Też się zastanawiam nad suplementacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, nanokaczor napisał:

Mikroelementy, krzemiany ewentualnie węglany jak spadają poniżej  8 kH plus 10% obj. podmiany tygodniowo.  

 

Jakie mikroelementy lejesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, natan2012 napisał:

Essentials rozrabisz??? Też się zastanawiam nad suplementacja 

Tak rozrabiam 1x9 jak jest opisane w instrukcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też dodawać aminokwasy widać różnice w polipowaniu


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję Seachem reef plus 1/8 zalecanej dawki, są mikroelementy , aminokwasy i witaminy.   mam głównie miękkie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 godziny temu, kniaz0 napisał:

Tak rozrabiam 1x9 jak jest opisane w instrukcji 

Nowe Pro jest w dwóch butelkach zageszczone po 2l nie trzeba rozrabiac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paragon napisał:

Nowe Pro jest w dwóch butelkach zageszczone po 2l nie trzeba rozrabiac 

A jaka cena ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja zapłaciłem w Coral House Chyba cos około 120zl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

Ja zapłaciłem w Coral House Chyba cos około 120zl 

Ok, już zobaczyłem cenę , tylko jak s dozowaniem ? Jeszcze szukam czy też mniej się dozuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

1 do 5 jak wczesniej dozowałes 40ml na dobe to nowego pro dajesz 8ml na dobę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to nawet bardzo się kalkuluje ten koncentrat, wychodzi oszczędnie i w sumie zamiast 3x dozować to 2x 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

To tez chodzi o wygode masz dwa a nie trzy i nie musisz kombinowac z rozrabianiem w karnistrach 10 litrowych czy 5 litrowych, same plusy 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

To tez chodzi o wygode masz dwa a nie trzy i nie musisz kombinowac z rozrabianiem w karnistrach 10 litrowych czy 5 litrowych, same plusy 

Mam jeszcze z tych 3 , jak mi sie skonczy to na pewno kupie to nowe, nawet na początku stycznia zamówię niech leży ;) 

20 minut temu, Paragon napisał:

1 do 5 jak wczesniej dozowałes 40ml na dobe to nowego pro dajesz 8ml na dobę 

A od kiedy zacząłeś dozować ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 godzin temu, kniaz0 napisał:

Mam jeszcze z tych 3 , jak mi sie skonczy to na pewno kupie to nowe, nawet na początku stycznia zamówię niech leży ;) 

A od kiedy zacząłeś dozować ?  

nie dozuję ponieważ :

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Przemek79 napisał:

Panowie przy miękkasach nie ma sensu lać Essentiali czy ballinga, wystarczą podmianki i karmienie rybek a raczej efekty ich przemiany materii ;)

Chyba ze nie podmieniasz wody :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

Chyba ze nie podmieniasz wody :P

A czemu nie? To najtańsza na dłuższą metę metoda prowadzenia małego i średniego zbiornika, szczególnie jak nie ma się dużego doświadczenia w morszczynie. Kolega go nie ma więc uważam, że sugerowanie mu metody bez podmian jest pakowaniem go w kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, Przemek79 napisał:

A czemu nie? To najtańsza na dłuższą metę metoda prowadzenia małego i średniego zbiornika, szczególnie jak nie ma się dużego doświadczenia w morszczynie. Kolega go nie ma więc uważam, że sugerowanie mu metody bez podmian jest pakowaniem go w kłopoty.

A czy uważasz ze podmiany zapewniają sukces nie wiem czy jest sens zaczynać coś co było wałkowane milion razy każda metoda prowadzenia jest dobra jak jest robiona świadomie.

Wracając do tematu sam producent ATI E pisze na swojej stroni ze stosowanie jego zestawu czy to 2 czy 3 częściowego pozwala unikać podmian, dlaczego prowadzenie bez podmian jest fajne bo nie muszę się babrać co tydzień z podmianką, czy jest tańsze, nie nie jest tańsze to kwestia wygody

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

A czy uważasz ze podmiany zapewniają sukces nie wiem czy jest sens zaczynać coś co było wałkowane milion razy każda metoda prowadzenia jest dobra jak jest robiona świadomie.

Wracając do tematu sam producent ATI E pisze na swojej stroni ze stosowanie jego zestawu czy to 2 czy 3 częściowego pozwala unikać podmian, dlaczego prowadzenie bez podmian jest fajne bo nie muszę się babrać co tydzień z podmianką, czy jest tańsze, nie nie jest tańsze to kwestia wygody 

 

Oczywiście że same podmiany nie są przyczyną sukcesu. Jedynie chciałem zwrócić uwagę, że kolega zadał proste pytanie a my zaczynamy po raz tysięczny dyskusję nad podmianami. Przypominam, że kolega pytał o dozowanie w akwarium z miękasami i ukwiałami. Nie wydaje mi się żeby było sens doradzać mu dozowanie Essentiali …. oczywiście można a nawet trzeba coś dozować ale tylko jeśli podstawowe testy wykażą spadki świętej trójcy (KH, Ca i Mg). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Przemek79 napisał:

Oczywiście że same podmiany nie są przyczyną sukcesu. Jedynie chciałem zwrócić uwagę, że kolega zadał proste pytanie a my zaczynamy po raz tysięczny dyskusję nad podmianami. Przypominam, że kolega pytał o dozowanie w akwarium z miękasami i ukwiałami. Nie wydaje mi się żeby było sens doradzać mu dozowanie Essentiali …. oczywiście można a nawet trzeba coś dozować ale tylko jeśli podstawowe testy wykażą spadki świętej trójcy (KH, Ca i Mg). 

Przypominam ze taka odpowiedz dostał, bo pytał o ATI E dostał tez odpowiedz co pisze producent o swoim preparacie i konieczności podmian, to czy autor czy ktoś inny zainteresowany będzie podmieniał czy nie to jest jego sprawa a nie twoja, tak samo wnioskuje że nie raz i nie dwa czytał coś w temacie, masz jakieś dziwne przeświadczenie do walki z wiatrakami, których nikt nie kreci, przeczytales slowo klucz "bez podmian" i włączył się w tobie obrońca wiary

Tutaj chyba zostało to świetnie wytłumaczone, nie trzeba nic wiecej:

W dniu 25.12.2018 o 01:04, nanokaczor napisał:

Mikroelementy, krzemiany ewentualnie węglany jak spadają poniżej  8 kH plus 10% obj. podmiany tygodniowo.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.