Skocz do zawartości
mlody89

Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę że może to 

https://erybka.pl/product-pol-13988-Seachem-CupriSorb-100-ml.html

Węgiel osobiście stosuje 

https://erybka.pl/product-pol-3484-Fauna-Marin-Ultra-Carb-L-1000-ml.html

Ale to nie rozwiazanie przyczyny tylko skutków,  pompę , falownik i inne sprzęty w akwa masz nowe czy używki ? Jak używki to bym sprawdził kable czy nie pęknięte, wirniki , ośki , obudowy czy nie są gdzieś przetarte , pęknięte czy noszące inne uszkodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik uzywka  z działającego akwarium więc jest ok. Co do pompy to zamawialem nową. Reszta sprzętu wydaje mi się też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przyjdzie icp to rozebrał bym wszystko na czynniki pierwsze i sprawdził może magnes na wirniku jest przetarty lub się ściera , może izolacja na kablu pękła nie zajmuje to dużo czasu ale coś może podpowiedzieć albo i wykluczyć.  Nowe też może być ch.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedź. Jutro wszystko sprawdzę, tak dla świętego spokoju.

 

Sprawdziłem wszystko co mogłem, wydaje się ok. Wrzuciłem 500g węgla.

Edytowane przez mlody89 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu węgla stało się tak, wiem że nie ma czym się cieszyć ale jest jakiś progres.

87785b0e890af8c5med.jpg

 

910fbbe92e0035e7med.jpg

 

Ale jest pełno zielonych glonów z pecherzykami powietrza.

 

3c05e6ed592026b9med.jpg

 

I co z tym robimy?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz pompy cyrkulacyjne ? pytam bo do mieszania solanki używałem tanich JVP i ostatnio jak włożyłem łapę do wiadra to aż włosy pod pachami sie zjeżyły :) miała przebicie...przy przygotowaniu solanki nie ma problemu ale w akwa może prądzić, że tak powiem :)  ale tak jak poprzednicy testy ICP wiele wyjaśnią i wtedy można coś poradzić konkretnie...


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zn - zobacz czy nie wpadła Ci gdzieś śrubka/nakrętka lub czy nie rdzewieje Ci żadna złączka stalowa.

Barem się nie przejmuj, u mnie jest delikatnie wyższy i wszystko żyje i ma się dobrze.

Edytowane przez Gr4b3Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko przeszukanie nic teraz nie ma. Tak jak wcześniej pisałem miałem metalowe wyjście z pompy ale to zmieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam węgiel, w poniedziałek dodam seachem cupri sorb. W weekend podmienie trochę wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w swoim baniaku czysciłem sump. I się przeraziłem jak wyciągiem odpieniacz aby go przeplukac razem z pompa to pompa z odpieniacza miała rozpuszczone przyssawki od soli... Aż się boję pomyśleć co do wody się dostawalo. Jak tylko to dotklem to ręce czarne jak węgiel. 

IMG_20190106_143841-800x600-800x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radom i okolice potrzebuje wode z podmiany. Chciałbym zrobić u siebie podmiany ok 90% i nie chce wszystkiego zalewc świeża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2019 o 17:22, Grzegorz95 napisał:

Ja dzisiaj w swoim baniaku czysciłem sump. I się przeraziłem jak wyciągiem odpieniacz aby go przeplukac razem z pompa to pompa z odpieniacza miała rozpuszczone przyssawki od soli... Aż się boję pomyśleć co do wody się dostawalo. Jak tylko to dotklem to ręce czarne jak węgiel. 

IMG_20190106_143841-800x600-800x600.jpg

Co to za pompa?


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, wojtek-lodz napisał:

Co to za pompa?

Pewnie jakiś tani chińczyk ;) strzelam :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, wojtek-lodz napisał:

Co to za pompa?

Tak jak napisał fresz33

Chińczyk z allegro. 

Ale nigdy bym nie przypuszczał że sól tak rozpuścić gumę... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też rozpuszczają się gumowe podkładki przy magnesach.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao rw tak samo .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aqua nova obieg od ponad dwóch lat przyssawki są w stanie fabrycznym. Zero rozpuszczalnosci. Może chińczyk się pomylił i wsadził polskie ogumowanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

U mnie aqua nova obieg od ponad dwóch lat przyssawki są w stanie fabrycznym. Zero rozpuszczalnosci. Może chińczyk się pomylił i wsadził polskie ogumowanie? 

gdyby wsadził polskie to nic by się nie działo, ale z tego też powodu wymieniłem wszystkie cyrkulatory jebao...


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dla syna napisał:

U mnie aqua nova obieg od ponad dwóch lat przyssawki są w stanie fabrycznym. Zero rozpuszczalnosci. Może chińczyk się pomylił i wsadził polskie ogumowanie? 

Ja też używam pomp aqua nova powiem szczerze jak na taniego chińczyka to jest to bardzo dobry sprzęt. Obiegowa pompa 4000l/h pracuje i nie ma z nią problemów. W moim słodkim 450 litrów mam kubeł aqua nova za 250 zł pracuje już 4 lata i jedynie wymieniłem w nim zaworki. 

A ta pompa w której się przyssawki rozpuscily to nawet nie wiem jakiej firmy była... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.