Skocz do zawartości
Przemek

Kore 7th - Starter Edition, kHLab - pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek ten poświęcony będzie dozownikowi Kore 7th w wersji Starter oraz kHLab Edition. W ciągu najbliższych dni pojawią się tu linki do ostatnich aktualizacji firmware i software dla Windows/Android. Jest to także właściwe miejsce aby zadawać pytania związane z samym urządzeniem, jego funkcjonalnością itd.

W najbliższej wersji softu pojawi się możliwość sterowania reaktorem wapnia(idealnie gdy jest to CalcFeeder) ale także możliwe będzie sterowanie reaktorami innych firm(poprzez kontrolę CO2 dopływającego do reaktora).

W ten sposób miernik nie tylko zmierzy - ale również w razie potrzeby "skręci" reaktor lub doleje niezbędną dawkę buforu.

pozdrawiam

Przemek

 

W załączniku manual do dozownika (ostatnia wersja v21 - na razie angielska, tłumaczenie polskie powinno pojawić się na dniach).

kore7th_kHLab_manual_EN_editable_v21.pdf


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  Przemku  - powoli zaczynam ogarniać 

Przycisk refresh all setting -  działa ale najczęściej zawieszając dozownik na długo i wyskakuje nieznany błąd i prosi o decyzje zamykamy czy ignorujemy .

w przypadku kiedy chcę  kontrolować KH ,  zaznaczam kontrolę ale też musi być zaznaczone testowanie   ?? 

Na pompach 4,5,6 mam balinga a na 7 KH bufor  i baling leje mi się powoli  automatycznie a ustawiam auto  kontrolę tylko pompy 7 i teraz - 

na pompie 7 też mam zaprogramować jakąś ilość płynu do lania ustawić na on i ilości dozowań  a włączy się ona dopiero gdy KH spadnie poniżej zadanego kh ?   czy jak to działa ? 


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy kore 7 w wersji podstawowej może służyć jako pompa do reaktora i sterowanie nim .Czy potrzebna jest najbogatsza wersja z kh lab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, abzol napisał:

Witam czy kore 7 w wersji podstawowej może służyć jako pompa do reaktora i sterowanie nim .Czy potrzebna jest najbogatsza wersja z kh lab

Kore 7th nie jest przeznaczony do pracy 24h/7 czego oczekuje się od pomp dozujących  zasilających reaktory wapnia. Jego głowice dozujące są małe i zużywały się będą zbyt szybko przy takiej pracy. Do takich zastosowań jest idealny sterownik CalcFeeder - z pompą dozującą z silnikiem krokowym która może pracować non stop(i jest przy tym bardzo cicha - w zasadzie niesłyszalna).

Dopiero Kore 7th kHLab w połączeniu z CalcFeeder  pokazuje swoją prawdziwą moc i możliwości - oprócz dozowania płynów(np. mikroelementy A+B+C oraz jeden kanał na interwencyjne dawki buforu) także steruje samym reaktorem wapnia(włączając i wyłączając cyklicznie jego pompę zasilającą - tą w sterowniku z ekranem dotykowym).

Dlatego jeśli szukasz czegoś idealnego do stabilnego w czasie zasilania reaktora wapnia - to sterownik CalcFeeder będzie idealny.

7 godzin temu, marekturf napisał:

Dziękuję  Przemku  - powoli zaczynam ogarniać 

Przycisk refresh all setting -  działa ale najczęściej zawieszając dozownik na długo i wyskakuje nieznany błąd i prosi o decyzje zamykamy czy ignorujemy .

w przypadku kiedy chcę  kontrolować KH ,  zaznaczam kontrolę ale też musi być zaznaczone testowanie   ?? 

Na pompach 4,5,6 mam balinga a na 7 KH bufor  i baling leje mi się powoli  automatycznie a ustawiam auto  kontrolę tylko pompy 7 i teraz - 

na pompie 7 też mam zaprogramować jakąś ilość płynu do lania ustawić na on i ilości dozowań  a włączy się ona dopiero gdy KH spadnie poniżej zadanego kh ?   czy jak to działa ? 

Marku,

Napisz proszę do nas na info@pacific-sun.eu to prześlemy Ci ostatnią wersję firmware i software który wyszedł przed Świętami - problem o którym mówisz został poprawiony(przy odczycie z poziomu Refresh All czasem przy pewnych ustawieniach wyskakiwał błąd). 

W aplikacji masz dwa "ptaszki":

- alkalinity testing - urządzenie dokonuje regularnych pomiarów twardości wody od 1 do 12 razy na dobę (wg ustalonego harmonogramu). Urządzenie pracuje wtedy jako monitor ale nie ingeruje w pracę pomp dozujących.

- alkalinity control - kHLab nie tylko mierzy twardość wody ale także automatycznie ustawia/reguluje pracę pomp dozujących do balinga. I tak np. jeśli w aplikacji ustawione jest minimalne kH na 7.5 a maksymalne na 7.8 - to w sytuacji gdy kH wskoczy powyżej 7.8 - dozownik wyłączy pompy dozujące do czasu następnego pomiaru. Jeśli kH spadnie poniżej - zostaną one uruchomione ponownie. Jesli kH spadnie zaś poniżej 7.5 - dozownik doda interwencyjną dawkę bufforu aby utrzymać kH na bezpiecznym poziomie.

Dlatego też należy podać objętość akwarium wraz sumpem - urządzenie wie ile musi dodać płynu do danej objętości akwarium aby utrzymać kH na właściwym, bezpiecznym poziomie(oczywiście pojawia się także wtedy alarm że dozowanie wymaga korekty a twardość podtrzymywana jest w trybie "emergency".

W aktualny firmware wbudowany jest mechanizm uczenia się 'akwarium" - po kilku dniach pracy urządzenie potrafi obliczyć jakie są spadki twardości wody pomiędzy pomiarami(np. w ciągu 4 godzin) w dzień  i w nocy. Dzięki temu nie tylko będzie wyłączało pompy - ale także znając ich aktualną wydajność oraz spadki w ciągu czasu gry nie pracują - będzie potrafiło automatycznie ustawić wartości dozowań tak aby ewentualny "alkalinity swing" był jak najmniejszy.

Alkalinity control będzie właczał/wyłaczał(dostosowywał) wydajność pomp dozujących - ale muszą one pracować wg ustalonego harmonogramu.

Ogólnie to polecam ustawienie buforu na kanale czwartym - to kanał który ma tryb Smooth Dose - czyli oferuje 144 dozowania w ciągu dnia(co 10 minut) dzięki czemu bufor dodawany jest "gładko" - bez charakterystycznych pików twardości(który występują nawet przy 24 dozowaniach na dobę - i są tym większe im większe jest zapotrzebowanie na balinga).

Czyli np, ustawiasz dozowanie ballinga(jeśli lejesz po równo) na 100ml/dzień na każdy kanał(przy klasycznym ballingu Hansa ). Alkalinity control będzie interweniował w razie potrzeb. Wiadomo że baling powinien być ustawiony możliwie najbliżesz zapotrzebowania (tak aby parametry przy dozowaniu drastycznie nie rosły lub nie spadały).

 

 

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne pytanie posiadam kore 7th base edition i czy istnieje mozliwosc dokupienia zestawu do pomiaru kh?


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście. 

Zestaw "add-on" zawiera:

- moduł kHLab wraz z sondą 

- zestaw płynów kalibracyjnych oraz reagent (2x500ml) - do przygotowania około 5 litrów gotowego reagentu (na conajmniej 500 testów)

- zestaw do kalibracji pomp wraz z wagą elektroniczną

Będzie wymagana aktualizacja oprogramowania w dozowniku - i stanie się on w pełni zestawem "kHLAb Edition".

pozdrawiam

Dozownik może pracować w trybie monitor jak i w trybie control - gdzie dobiera dawki Ca/mG/Alk w zależności od konsumpcji w akwarium.

Może także sterować reaktorem wapnia (w zasadzie każdym, nie koniecznie tylko naszym CalcFeeder PRO jednak z nim precyzja sterowania jest największa).

Na poniższych wykresach widać dobowe wachania kH - oraz skok twardości wody po podmianie.

 

kHLab_29_300.jpg

Results_37_300.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przemku mam tradycyjny reaktor wapnia z sonda pH. (ELEKTROZAWOR CO2 I pompa vario blue II). Napisz mi proszę co powinienem dokupić prod. PS aby sterować odciekiem w taki sposób aby utrzymać const. Kh w akwarium. Jaki jest koszt za taki kpl.? 

Dzieki

 

W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa z reaktorem PS. Jeżeli tak, to proszę podzielić się doświadczeniem, bo zastanawiam się.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.co oznacza blad A1 w kore 7th kh lab?
Mam ustawione na testy ci 4 godz I wyskakuje mi kh na poziomie 15.78(hanka 8.56) oraz w trakcie pobjerania reagentu wyskakuje błąd A1.czy ktos może mi podpowiedzieć bo jest nie tak

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2019 o 19:25, norbi2222 napisał:

Ktoś używa z reaktorem PS. Jeżeli tak, to proszę podzielić się doświadczeniem, bo zastanawiam się.

Nie wiem czy jeszcze interesuje,ale mam od pół roku a w czwartek dołożyłem kolumnę odgazowującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek. Już też jestem posiadaczem. Jeszcze nie podłączyłem  reaktora pod kore 7th kh lab, bo nie mam dodatkowego elektrozaworu. Jak tobie sprawuje się ten duet? 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, t.s.byggtjenester.moss napisał:

Witam.co oznacza blad A1 w kore 7th kh lab?
Mam ustawione na testy ci 4 godz I wyskakuje mi kh na poziomie 15.78(hanka 8.56) oraz w trakcie pobjerania reagentu wyskakuje błąd A1.czy ktos może mi podpowiedzieć bo jest nie tak

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Może @Przemek tutaj pomoże lub kontaktuj się z supportem Pacific Suna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, t.s.byggtjenester.moss napisał:

@Przemek znasz moze odpowiedź co oznacza blad A1 w kore 7th kh lab???

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Próbowałeś zmienić prędkość mieszadła ? W moim przypadku tez pokazywało kh na poziomie 15. Po zmianie mieszadła z 100 na 120 pokazuje prawidłowa twardość wody. 


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem...zaraz zobaczę. Dzieki za podpowiedz

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Niestety to samo....przy prędkości 120.sprobuje podmienić reagent moze to coś da

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Spróbuj skalibrować elektrode. Po wszystkim włóż ją jeszcze do płynu ph 7 i zobacz co pokazuje  komputer. Następnie zrób to samo z drugim płynem ph 4. Reagent dokładnie rozrobiłeś ? Do 100 ml reagentu dodaje się 400ml osmozy. A może masz zbyt blisko dna włożoną elektrodę. Spróbuj zwiększyć mieszadło na 150 lub więcej. Jeżeli  będziesz otrzymywał inne wartości niż są przypisane na butelkach to znaczy, że elektroda jest uszkodzona. Rozumiem, że pompy skalibrowałeś dokładnie ? Z pięciu uzyskanych wartości wyrzucasz najniższy i najwyższy wynik i obliczasz......... Jak to nie pomoże to musisz się skontaktować z serwisem service@pacific-sun.eu.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie rozrobilem reagent.sprobuje zwiększyć prędkość do 150 I skalibruje sondy jeszcze raz.napisze co i jak po wszystkim...dzieki za pomoc[emoji3][emoji3][emoji3]76ff3ac48a3009360386c0b21af0e8d9.jpg4fe3a1b23522a22d978134b693af33d0.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Teraz wyskakuje komunikat "ais lower rhan 5"co to jest to Ais

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Sondy skalibrowane i sprawdzone.w plynie 4 pokazuje dokladnie 4
w 7 pokazuje 7.
Zmienilem prędkość na 150 tez lipa
Dalej sie pojawia ten komunikat ais lower than 5
I kh jest tym.razem 0.0
Niewiem co to jest ale juz mnie to męczy troche

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, norbi2222 napisał:

Dzięki Marek. Już też jestem posiadaczem. Jeszcze nie podłączyłem  reaktora pod kore 7th kh lab, bo nie mam dodatkowego elektrozaworu. Jak tobie sprawuje się ten duet? 

Ja mam tylko reaktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, t.s.byggtjenester.moss napisał:

Idealnie rozrobilem reagent.sprobuje zwiększyć prędkość do 150 I skalibruje sondy jeszcze raz.napisze co i jak po wszystkim...dzieki za pomocemoji3.pngemoji3.pngemoji3.png76ff3ac48a3009360386c0b21af0e8d9.jpg4fe3a1b23522a22d978134b693af33d0.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Teraz wyskakuje komunikat "ais lower rhan 5"co to jest to Ais

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Sondy skalibrowane i sprawdzone.w plynie 4 pokazuje dokladnie 4
w 7 pokazuje 7.
Zmienilem prędkość na 150 tez lipa
Dalej sie pojawia ten komunikat ais lower than 5
I kh jest tym.razem 0.0
Niewiem co to jest ale juz mnie to męczy troche

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Co prawda nie wiem co oznacza ten konkretny komunikat ,  ale w swojej krótkiej  historii  obsługi KH Lab widziałem  różne inne błędy.

Jeżeli skalibrowałeś  sondę  i jesteś pewien , że roztwór jest  we właściwych proporcjach to zostają wg. mnie tylko dwie kwestie : 

1. za wysoko/za nisko wsadzona sonda ;

2. za duża/za mała prędkość stirrera

a dla pewności jako pierwszy krok  przed tymi powyżej zrobił bym initial flush , żeby mieć pewność że w zbiorniczku nie ma pozostałości po reagencie z poprzedniej  próby dokonania testu.

Nigdy nie rób obu rzeczy na raz - np. obniżania prędkości stirrera i jednocześnie  zmiana wysokości sondy.  Wybierz jedną i próbuj czy zmiana przynosi jakiś efekt. Ja zaczął bym od  zmiany położenia sondy PH w górę lub w dół.

Nie wiem jak długo u ciebie jest KH Lab i ile czasu pracował,   z moich doświadczeń  wynika, iż sam początek jest najtrudniejszy. Ciężko "ustabilizować" system. Ustawienia pompek po kilku dniach już są nieaktualne, wężyki docierają się i podają zupełnie inne dawki.  Ja pracuję z tym urządzeniem drugi miesiąc  i  niedawno po raz pierwszy ściągnąłem wężyki i rolki do przeczyszczenia  - 1 i 3 były kompletnie czarne od ścierania, to normalne.   Po wyczyszczeniu  widać wyraźną różnicę w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi ale rozmawialem dzisiaj z pacyfic sun i okazało sie ze partia reagentu jest wadliwe...znaczy zamiast koncentratu wysłali juz rozrobiony a ja jeszcze dolalem wody ro ....dzis wrócę do domu i zobacze co i jak kazali podłączyć ten reagenty bez rozrabiania

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, t.s.byggtjenester.moss napisał:

partia reagentu jest wadliwe

Podaj nr partii. Sprawdzę ze swoją, czy aby nie mam tej samej. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło niestety...kazali podpiąć ten niby koncentrat i dalej to samo.probuje teraz initial flush.zobaczymy co bedzie.a jak powinna byc sonda na samym dole czy wyżej?2e5f11b700ac477442f1c36513e38a08.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, t.s.byggtjenester.moss napisał:

Nie pomogło niestety...kazali podpiąć ten niby koncentrat i dalej to samo.probuje teraz initial flush.zobaczymy co bedzie.a jak powinna byc sonda na samym dole czy wyżej?2e5f11b700ac477442f1c36513e38a08.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

końcówka sondy powinna być ok 1 cm powyżej dna pojemnika. Najlepiej wsadź sondę  do gniazda  i  przystaw z zewnątrz , będziesz widział dokładnie. Ja ustawiłem ponad 1 cm. bo jak była niżej miałem problem ze stirrerem - czasem po prostu pomiary się nie robiły. Nie wiem czy to wina zbyt małego prześwitu, czy  niedokładnego mieszania.

Jak będziesz robił próbę nie zakręcaj śrub - będziesz mógł sprawdzić czy stirrer się kręci.  podniesiesz sobie dekielek i już :)

Prędkość ustaw między 120 - 130.  Przy większych prędkościach u mnie wychodziły duże wahania w wynikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.