Skocz do zawartości
Marqo

Falowanie pompy obiegowej

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem , że moja pompa jebao faluje, zmienia się poziom wody w kominie. Co dziwne jeśli ustawię poprawny poziom za dnia to w nocy muszę zrobić korektę bo poziom w kominie się obniżył i woda chlipie. Z ranka znów muszę poprawić bo jest za dużo. Dzień przerwy i znów tak samo, o tych samych porach . Pompa czysta. Czyżby  wahania w sieci ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę tak  samo,  to wahania napięcia.  Ustaw spływ by  woda lekko  przelewała się przez rewizję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam poprawnie . Pompa posiada zasilacz dc 36V . Nie powinien on dawać stałego napięcia ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wahania napięcia w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pompy tak mają ,do czasu aż się ułożą .Miałem dct 10000 ,dcp10000 i teraz mam dcp 18000 i wszystkie miały tak samo .Ciągle zwiększałem/zmniejszałem moc o 1% ,po miesiącu/ dwa w każdej się o unormowało i teraz spokój .

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa zamontowana ok 1,5 mies temu . Cały czas było ok aż do teraz ...


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JerzyB napisał:

Chodzi o wahania napięcia w sieci

Napięcie sieci przy pompie dc nie ma wpływu na pompę. Od tego jest zasilacz który utrzymuje stałe napięcie dla pompy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilacz stabilizuje napięcie , ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Marqo napisał:

Pompa zamontowana ok 1,5 mies temu . Cały czas było ok aż do teraz ...

miałem tak samo kiedys był nawet poruszany temat po około 3-4 miesiąca się uspokoiła "dotarła", ustaw sobie zeby wiecej sie przelewało rewizja i przeczekaj :) 

Godzinę temu, JerzyB napisał:

Czyli zasilacz stabilizuje napięcie , ciekawe

wydaje mi się że to kwestia mechaniczna pompy nie sa dokładnie wykonane i po prostu muszą się ułożyć same podczas pracy

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w tej chwili podobnie, pompa dcp 10000 ponad rok i od około 3 tygodni ma wahania w podawaniu. Rano woda przelewa się przez rewizję, a wieczorem jest około 2 cm niżej. Do tej pory działała stabilnie.


http://6adcd9ba9f4c9e5b7597d02abf48a9ccu1712a15Pierwsza solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech zgadnę wszystkie są to sterowalne niskonapięciowe Jebao ? Wg mnie ten typ tak ma - nie wiem z czego to wynika moja obecnie pracuje dość stabilnie ale słyszę już którąś z kolei opinię iż faluje poziom wody w kominie.
Jak napisałem iż moja pracuje dość stabilnie to się zastanowiłem bo może moje odczucia wynikają z tego iż nie jestem 24h w pokoju z akwarium. Wieczorem faktycznie tak jakby pompa przelewała więcej wody przez rewizję - czasami słyszę ten efekt - ale nie kręcę zaworami, nie kombinuję - i tak nie śpię w tym samym pokoju, a rano wraca wszystko do normy. Z czego to wynika nie wiem.
Na sieci mam spadki napięcia - ale czy pompa jest sterowana napięciem, natężeniem czy PWM nie wiem. Bo się na tym nie znam.

Czy pompy niesterowalne mają podobny problem zmienności przy ewentualnych skokach parametrów sieci?
Może cały problem leży w sterowaniu.

A jeśli to faktycznie podatność na parametry sieci to pozostaje nam stabilizator jednofazowy lub UPS z dobrą stabilizacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo półtorej roku spokoju - zero problemów 

Teraz już prawie miesiąca ten sam efekt  :( 

Dziś w nocy znowu wyłączyłem obieg rano ustawiałem na nowo - nie wiem jak w dzień - w pracy jestem zazwyczaj 

Po nowym roku kupuję nową pompę tamtą odsyłam  - ta ma jeszcze gwarancje wiec wylatuje do sklepu 

Nigdy więcej sterowalnej na obieg - zacichło mi się  - takie moje zdanie 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Czyli zasilacz stabilizuje napięcie , ciekawe

Tak, w momencie zamiany prądu zmiennego (z gniazdka) na stały oprócz zmiany charakterystyki wykresu stabilizuje napięcie na z góry określonym poziomie (w pompach jebao najczęściej 24 albo 36V). Zresztą popatrz na większość zasilaczy. Są dostosowane do pracy od 110V do niektóre nawet 260V.  Wg Ciebie na AC 110V będzie inne napiecie na wyjściu niż na naszym 230V???
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak z jebao dc3000, z tego co pamietam to pomogło przepuszczenie zasilania przez UPS-a. Teraz mam większy baniak i jebao DCP 6500. Odpukac, pompa działa stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez prawie dwa lata był spokój z falowaniem pompy DCT, pompa pracowała stabilnie, niestety teraz od kilku dni również obserwuje to zjawisko. Skoro to zjawisko występuje u wielu osób, w podobnym czasie, to wnioskuje, że jest to kwestia napięcia w gniazdku i elektroniki w pompie podatnej na zjawisko spadków napięcia. Aczkolwiek mój wniosek może być fałszywy. Ja mam to rozwiązane tak, że w rewizji mam dodatkowe wycięcie "V", które reguluje mi przepływ wody i nic nie zmieniam na pompie ani na zaworze. W moim akwarium woda jest prawie  do pełna, około 0,5-1 cm poniżej rantu akwarium. Bo jak bym musiał bawić się zaworem, to dostałbym szału.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze mam zawór bramowy parę minut i  ustawione ale ileż można 

Na początku jak ustawiłem tak nic nie ruszałem do teraz 

Tak jak pisałem półtorej roku spokoju od miesiąca szaleństwo 

Tak czy siak pompa wylatuje - niech sobie posprawdzają na serwisie

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dadario napisał:

Tak, w momencie zamiany prądu zmiennego (z gniazdka) na stały oprócz zmiany charakterystyki wykresu stabilizuje napięcie na z góry określonym poziomie (w pompach jebao najczęściej 24 albo 36V). Zresztą popatrz na większość zasilaczy. Są dostosowane do pracy od 110V do niektóre nawet 260V.  Wg Ciebie na AC 110V będzie inne napiecie na wyjściu niż na naszym 230V???
 

Nawet nie wiedziałem , że są takie zasilacze , duża  różnica napięcia , może to zasilacze impulsowe .A pod taki zasilacz to  można podłączyć ledy , elektronikę itp. a nie silnik,.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, JerzyB napisał:

Nawet nie wiedziałem , że są takie zasilacze ,  (...) pod taki zasilacz to  można podłączyć ledy , elektronikę itp

właśnie tak działają zasilacze ... jakby falowanie napięcia w sieci działało na ledy - czy elektronikę (choćby lapka czy drukarkę ?) to dopiero były by ... jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 godziny temu, AnT napisał:

U mnie to samo półtorej roku spokoju - zero problemów 

Teraz już prawie miesiąca ten sam efekt  :( 

Dziś w nocy znowu wyłączyłem obieg rano ustawiałem na nowo - nie wiem jak w dzień - w pracy jestem zazwyczaj 

Po nowym roku kupuję nową pompę tamtą odsyłam  - ta ma jeszcze gwarancje wiec wylatuje do sklepu 

Nigdy więcej sterowalnej na obieg - zacichło mi się  - takie moje zdanie 

 

sterowalna na obieg jest ok, ale chyba coraz więcej głosów od ludzi docierać ze to nowe sterowanie w wersji DCP czyli od 30-100% coś nie działa, wcześniej miałem DCS na starym sterowaniu 10 stopniowym dzialal super, skusiłem się na nowe DCS no i tak jak wszyscy lub duża część ludzików ja tez miałem ten sam problem z tym że po kilku miesiącach się "dotrała" i jest ok ale w sumie jak wspomniał Piotrek ja też nie stoję nad kominem cały czas i nie zaglądam :/  

3 godziny temu, wiesiektbg napisał:

ja miałem tak z jebao dc3000, z tego co pamietam to pomogło przepuszczenie zasilania przez UPS-a. Teraz mam większy baniak i jebao DCP 6500. Odpukac, pompa działa stabilnie

u mnie całe akwarium jest pod Inverterem Sinus Pro nie pomagało

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uderzając z innej strony co lepszego niż jebao dcp, ale nie w cenie red dragona jest warte uwagi?  Szukam pompy o wydajności 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 różne sterowalne Jebao i też to samo, o dziwo teraz mam Maxpecta Duo i też się dzieje ale w mniejszym stopniu i rzadziej, może raz dwa razy na miesiac musze skorygować:) 


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

właśnie tak działają zasilacze ... jakby falowanie napięcia w sieci działało na ledy - czy elektronikę (choćby lapka czy drukarkę ?) to dopiero były by ... jaja

I tu się zgadzam, ale do silników to nie taki sam zasilacz jak do ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, JerzyB napisał:

I tu się zgadzam, ale do silników to nie taki sam zasilacz jak do ww.

Jaki zasilacz jest do silników a jaki do Led??? Nie rozumiem, czy robisz sobie jaja czy naprawdę uważasz, że 24v prądu stałego do silnika czy do Led różni się między sobą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, dadario napisał:

Jaki zasilacz jest do silników a jaki do Led??? Nie rozumiem, czy robisz sobie jaja czy naprawdę uważasz, że 24v prądu stałego do silnika czy do Led różni się między sobą... 

no tak do silnika jest 24V DC a do led 24V DC :P nie widzisz tej subtelnej różnicy Szymon bez jaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dajcie już spokój bo za chwilę okaże się że do silników w autkach zabawkach są inne baterie niż do przednich czy tylnych świateł :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.