Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na foto jest zawór z gwintem więc powinno pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NAP napisał:

na foto jest zawór z gwintem więc powinno pasować

 

Zastanowiłeś  się co napisałeś ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AnT napisał:

Zastanowiłeś  się co napisałeś ? 

a co takiego dziwnego napisałem?

na zdjęciu z linku jest zawór którego wejście ma gwintowaną końcówkę jeśli średnica psuje można to przykręcić do węża prysznicowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś kiedyś ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu jest króciec przelotowy w który wkręcasz zawór z kranikiem... jeśli go nie zaślepisz mufą z wkręconym korkiem to nie podłączysz - chyba że masz słuchawkę prysznicową z opcją zamknięcia przepływu w słuchawce...

Nie masz zmywarki? WC - nie zabudowanego? Pralki ?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaślepi palcem ;) 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później gorącą wodę odkręci :) aż mi się "małpa w kąpieli" przypomniała - ostatnio młodej czytałem... miała niezły ubaw. sorka za off :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelotowy - czyli pasowałoby go czymś zatkać z drugiej strony. Można dokupić zaślepkę albo jakis kranik.  Tylko upewnij się że przyłącze ma odpowiednią średnicę


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dolacze sie do tematu bo kolega zalinkowal bardzo tani zestaw nie widzialem tak taniego. Czy on wystarczy na potrzeby malego zbiornika 64l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mufa 1/2" i przejscie z  1/2" na plastik 6mm z gwintem zewnętrznym do srodka trzeba zaadoptować kilka gumowych grubszych uszczelek żeby się dociskało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak robiłem, zawór na fotce wygląda podobnie

 

3a483e722c7ebce29c43eb337710918a.jpga903057708e14e74ad66c2eb124809df.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 wkręcasz w 2 (z boku jest dziura z gwintem) a to co widzisz na dole to zaślepka 1/2 cala... ot cały szczegół tylko nie zasilaj osmozy gorącą wodą z prysznica...

rys.jpg

NAP - kolega pytał o elementy ze zdjęcia i w Twoim rozwiązaniu podłączasz przez redukcję 1/2 na bodajże 1/4 cala a w moim zaślepia bo wkręca w baterię z pominięciem węża :) jak wkręci w wąż prysznicowy to potrzebuje zwykły korek 1/2 cala - zapewne będzie tańszy niż redukcja a wystarczy do takiego czegoś...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie może rozwalić wężyk od prysznica. To zwykły wężyk niedostosowany do ciśnienia w sieci wodnej. Jak nie masz gdzie to lepiej kombinować przejściówki pod ten gwint co wychodzi z baterii a nie pod wężyk. Odkręcasz na chwilę wężyk ze słuchawką, podłączasz w jej miejsce RO i tak co kilka dni ;) 


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko musi kupić zaślepkę 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wąż prysznica ma przyłącze 1/2 cala ;)

Ale ja bym szukał pralki, zmywarki, WC lub czegokolwiek co ma przyłącze do wody :) z zaworem odcinającym... wówczas nie zasili filtra ciepłą wodą.

Swoją drogą @Guban88ok3m dobre pytanie po 4 latach od rejestracji ;) długo czytałeś forum.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja droga to była tylko rejestracja na początku coś chciałem ale miałem malawi aż do teraz , malawi sprzedane to i teraz się biorę za morskie. Edukację tak na poważnie może od dwóch tygodni. Ok ok. A co do ceny właśnie bo np na erybka jest ale za 300 a gdzieś na forum mi się miglo że te ponad 100 też dadzą radę 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem witaj  i poważnie poszukaj złącza z zimną wodą - pralka, zmywarka, zlew, WC cokolwiek byle nie wanna - dać się da lecz będziesz to błogosławił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce na stałe ale jak lepiej to zostaje za pralka kranik żeby coś zrobić bo zmywarki nie chcialem a w kuchni mam pod stacje zrobione już i nie ma miejsca a wc zabudowa a tak będę musiał trochę pralkę odsunac i ew za pralka zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Guban88ok3m napisał:

a tak będę musiał trochę pralkę odsunac i ew za pralka zrobić

Wstaw przyłącze przed zaworem od pralki, wyprowadź tam kawałek (50cm) rurki z szybkozłączką na końcu i podpinaj do szybkozłączki filtr wtedy, kiedy będziesz chciał go używać. Po co kombinacje z prysznicem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/trojnik-1-2x1-2-z-zaworem-3-4-arco-7383328336 coś takiego myślałem pod kranik i ten boczny z kranikiem stacja a dolny pralka a filtr tak chciałem schować za pralka żeby nie był na widoku ale w miarę miejsca zostawić żeby kranikiem operować bo mam go za pralka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam tez pytanko bo tez jestem w trakcie podlaczania   zimna wode na cala pare odkrecic? odrazu robic wode czy poczekac az troche zleci 

  i ostatnie  pytanko  po skonczeniu  filtr musi byc zalany czy pusty to samo z tym filtrem z zywica . Dzieki pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, klocek1973 napisał:

witam mam tez pytanko bo tez jestem w trakcie podlaczania   zimna wode na cala pare odkrecic? odrazu robic wode czy poczekac az troche zleci 

  i ostatnie  pytanko  po skonczeniu  filtr musi byc zalany czy pusty to samo z tym filtrem z zywica . Dzieki pozdrawiam 

jak podłączysz to od razu odkręć na maxa, co do tego czy ma zlecieć to tak aż TDS pokaże 0, chyba że nie masz to z doświadczenia po żywicy zajmuje to około minuty.

Oczywiście najlepiej zrobić taki obieg żeby żywice włączyć dopiero jak zleci pierwszy odciek z filtra RO.

Filtr jest zalany po wyłączeniu, inaczej się nie da, nie spuszcza się wody :)

 


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.