Skocz do zawartości
Moren

Szyba w glonach, jak zapobiec?

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Qłko napisał:

mnie też zaciekawił;

ups edytowałem, bo z tego co przesłał @volf  to inny preparat pod tą sama nazwą znalazłem...

Są do słodkiego, słonego i oczek wodnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkowanie: 2 kulki na 25l tygodniowo (kulki wrzucamy bezpośrednio do akwarium, sumpa lub panelu)

:o

Tanio nie jest wg opisu,a jak Ty to @Volf stosujesz co ile dokladasz i ile tego na litry ?

Tak z ciekawością pytam nie spotkałam się z tym.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, volf napisał:

Są do słodkiego, słonego i oczek wodnych. 

T coś w rodzaju Akwesan tylko w innej postaci?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten pure marine to bakterie i pożywka w jednym. Ciekawe jak to się ma przy stosowaniu innych metod, mało informacji na ten temat a też mnie zaciekawił ..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikałem w skład preparatu, polecono go bo stosują w przepięknym  akwa ekspozycyjnym. Bylem zadowolony z "dzialania" i braku plag i to mi wystarczyło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf, których kulek dokładnie stosowałaś jakiej firmy bo są podane w linku dwie różne marki i dawkowania też są różne ,cenowo niestety też się różnią znacznie nawet czterokrotnie. Na moje akwa 32 kulki na miesiac a według drugiego linka dawkowanie wychodzi 144 na miesiac

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem dokładnie te kulki wg.przepisu.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.plantica.pl/produkty/nawozenie/nawozy-w-tabletkach/evolution-aqua-pure-marine-krystaliczna-woda-8940&ved=2ahUKEwi_sYPCiNDfAhWDZFAKHU5lB60QFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw0Z0Rzxyv_qKfHMs40V2HEh

35 minut temu, @Beti napisał:

Dawkowanie: 2 kulki na 25l tygodniowo (kulki wrzucamy bezpośrednio do akwarium, sumpa lub panelu)

:o

Tanio nie jest wg opisu,a jak Ty to @Volf stosujesz co ile dokladasz i ile tego na litry ?

Tak z ciekawością pytam nie spotkałam się z tym.

W nowym akwa również je zastosuje 

31 minut temu, Moren napisał:

Volf, których kulek dokładnie stosowałaś jakiej firmy bo są podane w linku dwie różne marki i dawkowania też są różne ,cenowo niestety też się różnią znacznie nawet czterokrotnie. Na moje akwa 32 kulki na miesiac a według drugiego linka dawkowanie wychodzi 144 na miesiac

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, volf napisał:

Stosowałem dokładnie te kulki wg.przepisu

Opis ciekawy. Ale strasznie drogi zabieg. Przy 100l wychodzi aż 38zł. Stosowaleś je bez dodatkowych bakterii i pożywki np nitraphos minus? 

Zapomniałem dodać że to koszt miesięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym sie roznią te tańsze z linku bo niby opis jest taki sam procz tego dawkowania [emoji848]
U mnie 32zl na miesiac a ponad 140 to jednak spora różnica...

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
16 godzin temu, Moren napisał:

Hej. Mam co jakis czas problem z glonami na szybie, co drugi dzien wyglada jak na zdjeciu, niesamowicie zielona a kiedys czyscilem raz na 5dni. Czy jest jakas chemia na to, czy poprostu trzeba codziennie skrobac i tyle? 

20190102_163815-1195x2124.jpg

Ślimaki, ślimaki, ślimaki

Turbo, trochus, tectus, columbella itp...

Do tego dochodzą równonogi, obunogi, równonogi, jeżowce, różne drobne ślimaki.  

Życie załatwia wszystkie problemy - żadne magiczne preparaty, magiczne buteleczki z bakteriami nie są potrzebne.

np Turbo tuberculosus działa tak

coulubella działa tak:

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawę glonów na szybie załatwily ślimaki i na pewno pomogła też zmiana światła - zminiejszylem trochę ilość białego. 

Pozdrowionka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dla syna napisał:

Opis ciekawy. Ale strasznie drogi zabieg. Przy 100l wychodzi aż 38zł. Stosowaleś je bez dodatkowych bakterii i pożywki np nitraphos minus? 

Zapomniałem dodać że to koszt miesięczny. 

Nie, nie stosowałem żadnych innych dodatków. Używałem ich non stop od pierwszego 30L do ostatniego 160. Albo to dobry produkt albo jestem szczęściarzem bo nigdy nie miałem większych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, volf napisał:

 Z tego co wiem Kolega silvia chyba też je stosuje i ma bezproblemowe akwarium. 

czy bezproblemowe to ... no nie do końca  :) ale fakt kulki robią robotę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, volf napisał:

Nie, nie stosowałem żadnych innych dodatków. Używałem ich non stop od pierwszego 30L do ostatniego 160. Albo to dobry produkt albo jestem szczęściarzem bo nigdy nie miałem większych problemów. 

 

47 minut temu, silvia napisał:

czy bezproblemowe to ... no nie do końca  :) ale fakt kulki robią robotę 

W przypadku waszych pojemności zbiorników to jak najbardziej można sobie pozwolić je stosować.

W moim przypadku efekt finansowy ewentualnego stosowania tego specyfiku to ZA DUŻY WYDATEK  (800l / 25l x 2 kulki = 64kulki/tydzień. 64kulki x 4,5 tygodnia = 288 kulek / miesiąc. 288kulek / 50 kulek w opakowaniu x 55PLN za opakowanie= 317 PLN / miesiąc  !! 

Jak dla mnie sporo za dużo. Wybieram standardowe bakterie + ocet/wódka + węgiel - efekt wizualny myślę ten sam ( lub podobny ) , a w portfelu sporo zostaje  :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, montymick napisał:

W moim przypadku efekt finansowy (...)

kup pudełko/opakowanie i spróbuj - kulki u mnie rozpuszczają się baaardzo długo - kilka/naście razy dłużej niż pisze producent

w sumie .. są to "tylko" bakterie z pożywką w postaci żelowych kulek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja taki zielony kolor glonow mialem, jak spadlo KH do 6-7 dKH , natomiast przy zbyt wysokim kolor lini wodnej robil sie bialawy...

Czyszcze wszystkie szyby codziennie, taka ceremonia poranna, trwajaca pare minut a by wiedziec czy KH nie "leci"w dol, nie czyszcze czyscika, dzieki czemu orientuje sie z grubsza czy wszystko jest w porzadku...

KH to parametr o ktorym wciaz sie malo mowi , choc jest to najwazniejszy parametr w morszczyznie a jego "skoki" moga narobic wielkiego zamieszania...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tr kulki w słodkim od początku i tam sprawdzają sie fantastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, anney napisał:

Ja mam tr kulki w słodkim od początku i tam sprawdzają sie fantastycznie.

jakich kulek dokładnie  Ty używasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, volf said:

Pewnie te, bo to z tej serii 

https://www.aquario.pl/media-filtracyjne/8273-pure-aquarium-50szt-5060088875971.html

Utrzymywały czystość w słonym to również je kupię tylko w wersji  do słodkiego, i w opakowaniu 50szt. 

dokladnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 10.12.2018 wystartowałem na KZ   korale się uśmiechają  dojrzewanie przeszło  piasek czysty rybcie wcinają mrożonki nie płukane bo PO4 i NO3 nawet hania nie zauważa i momimo inwestycji we flipera maxa  biedny w rogu wisi nie używany  -  jeden raz czyściłem od startu i to bardziej  dla testów  a teraz nic. 

W poprzednim akwa  jak 3 dni nie czyściłem to  tylko żyletka a teraz nic. 

Salarias coś tam ze skał skrobie i brzuch  ma duży ale na szybach nic.

PARAMETRY w ryzach to glon  wysiada.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marekturf napisał:

Ja 10.12.2018 wystartowałem na KZ   korale się uśmiechają  dojrzewanie przeszło  piasek czysty rybcie wcinają mrożonki nie płukane bo PO4 i NO3 nawet hania nie zauważa i momimo inwestycji we flipera maxa  biedny w rogu wisi nie używany  -  jeden raz czyściłem od startu i to bardziej  dla testów  a teraz nic. 

W poprzednim akwa  jak 3 dni nie czyściłem to  tylko żyletka a teraz nic. 

Salarias coś tam ze skał skrobie i brzuch  ma duży ale na szybach nic.

PARAMETRY w ryzach to glon  wysiada.

Pozwolę sobie nie zgodzić, w ciągu pięciu lat nie mierzyłem parametrów ani razu i glonów ani zielonych szyb nie uswiadczylem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, volf napisał:

Pozwolę sobie nie zgodzić, w ciągu pięciu lat nie mierzyłem parametrów ani razu i glonów ani zielonych szyb nie uswiadczylem. 

Może dlatego nie uświadczyłeś bo parametry masz na właściwym poziomie ?   Zmierz a potem się nie zgadzaj.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób kupujących u mnie ukwiały badały z ciekawości wodę i wyniki przyprawiły ich o zawrót głowy. Pisały nawet o tym na forum. Podtrzymuje że tzw.złe parametry nie mają wpływu na osad na szybach. Są inne przyczyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.