Skocz do zawartości
fifek33

oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślałem nad spienione pcv ale mam teraz dylemat czy faktycznie nie robić z dibond żeby lampę też można było by oprzeć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam podobne wnioski jak norbi2222 .

Akwarium jak w stopce 160x60x60cm-miałem tam 3 x 165W(110W) + 4x t5 80W(15.000K) rosło jak na drożdżach.

Chinki po 100$/szt.  przerobiłem wymieniając białe na RB + ciche wentylatory+ zdemontowałem co drugą soczewkę.

Obecny projekt to stelaż pod kątem pod lampę led PS Metis Hyperion R2 3x150W + w poziomie 6szt T5 80W.

I tylko obawiam się zużycia Balinga - he he.

Będzie to konstrukcja podobna do największej hybrydy PS:

https://www.olx.pl/oferta/pacificsun-pandora-hyperion-s-4x145w-4x80w-t5-CID103-IDpVHop.html#4c36ba49aa

Ledy potrafią doświetlić akwa do 70cm głębokości (akry i monti dzięki led rosną mi od dna akwa)

T5 max dają średnio rady do 60cm głębokości.

Dzięki otwartej konstrukcji jest zapewnione lepsze chłodzenie T5 ( max 40'C temp. pracy) ale kosztem chlapania po nich.

Jak trzeba będzie to dołożę wiatraki do T5. Niestety trzeba czyścić wszystko co 3 miesiące ;-(

Myślę, iż to najlepsze rozwiązanie na rynku za stosunkowo niskie koszty zakupu i eksploatacji.

Obecnie wisi u mnie AF 10x80W t5.

Co do długości T5 do akwarium 130cm dla kolegi fifek33

to T5 54 W i przygodę rozpocząłbym z 4szt po dwie na stronę.

Układ elektryczny stateczników bym wykonał tak aby załączać po jednej szt. z każdej strony(czyli łącznie 2 szt na raz)

Zegary najtańsze z Ikei (pierwszy zegar w godzinach 9-18 a drugi 11-16)

Gdyby było mało po 3-4 miesiącach można dołożyć trochę czasu ale nie będzie potrzeby.

Pozdrawiam.

 

 

Hyperion R2 +6szt T5.jpg

stelaż pod metisa.jpg

Co do kolegi fresz33 miałbym uwagę, iż dawanie T5 pod kątem nie ma większego sensu gdyż mają charakterystykę "dookulną" a odbłyśniki kierują część energii wprost na lampę led.

Chyba, że to tylko tak na rysunku a w rzeczywistości będzie inaczej-bo szkoda świecić na bok lampy niż na korale.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.