Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to hop , nie od dziś, a w zasadzie od pół roku , zaczęło się od cyklicznego klejenia skały , a raczej szkicu zbiornika . 

IKB6FoD.jpg

Wiercenie, klejenie komina,oklejenie akwa folią , przyklejenie komina , zamówienie szafki  . 
Hydraulika w toku  . 
aBKjCBE.jpg

kuoHoLS.jpg
9A6Znen.jpg
vdeJMQV.jpg
BgQYDRW.jpg
oZ90kFx.jpg
TdHr1rr.jpg
Jeszcze brak kilka kilo skały .

Ps :  szafka skrywa stelaż stalowy z profili  . Jak by co nawet prosto pospawałem  :D . po tym poszedł lakier proszkowy   , zobaczymy jak MARBO kładzie powłoki . ( Tak to ta firma co robi regały ) 
 

YS0j8Xc.jpg?1

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

No i gitara, wyglada bardzo fajnie, czy te czarne tlo to lacobel?...

Powoli robie swoj plan i tym razem mocno zjade z wysokoscia i wlasciwie wszystko mam w glowie, oprocz tla i nie tyle koloru co techniki...

Powodzenia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Iceberg napisał:

Hej...

No i gitara, wyglada bardzo fajnie, czy te czarne tlo to lacobel?...

Powoli robie swoj plan i tym razem mocno zjade z wysokoscia i wlasciwie wszystko mam w glowie, oprocz tla i nie tyle koloru co techniki...

Powodzenia...

Tył - naklejona folia do ciemnienia szyb samochodowych  . A jeszcze powiem Ci że żałuję że nie dodałem 5 cm w poziomie  . Akwa z głębią pięknie się prezentują  . 
Dzięki   ... 
 

 

46 minut temu, magu napisał:

Gratuluje nowego baniaka!

 

Podziękował  ... 
Się wybieram do cie w odwiedziny od roku  , heh  , myślałem że może wlecisz na wystawę na polanie . 

 

 

44 minuty temu, anney napisał:

powodzenia!  ladne akwarium :)

Dziękuję  :D

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, magu napisał:

Jak już ogarniesz przenosiny daj znać, chętnie Cie odwiedzę i zerknę na Twoje fajne pomysły. 

A wlatuj kiedy znajdziesz chwilę  , tylko z zapasem czasu :D .Zbiornik będzie startował jak nigdy u mnie  pooowwwooolllii  . A i na początek nie będzie co oglądać bo zamierzam bez mała od zera  . Zagoszczą szczepki , lubię widzieć jako wsio rośnie od "zera" .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Fajnie, że kolejny krok :) kibicuje mocno!
Poprzednim projektem wysoko zawiesiłeś sobie poprzeczkę :robo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ensso napisał:

Fajnie, że kolejny krok :) kibicuje mocno!
Poprzednim projektem wysoko zawiesiłeś sobie poprzeczkę :robo:

A dzięki , miło to czytać . poprzednie  zbiorniki ,nie wiem jak to ująć ,działały lux bez jakiś szczególnych zabiegów z mojej strony , wręcz były wynikiem  olewania ,co kłóciło się z wiedzą wyczytaną na forum  .  jedyne co to pilnowałem ostro KH .
Jeszcze nie wiem jak to będzie  , w razie co odpieniacz czeka na półce .
Zbiornik wystartuję bez DSB i refugium mimo że miejsce na to jest przewidziane . Będzie tylko ceramika i inne bio media + skarpety /watolina . 
Specjalnie zaczynam od zera , i mam nadzieję że jak w poprzednim po 9 miesiącach  będzie piknie ...  


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profeska :)

Pytanie tylko czy uwzgledniłeś napięcie szkła przy wycięciu na komin. Nie wiem jak gruba jest szyba, ale może warto było zrobić wycięcie o zaokrąglonych rogach?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Projekt klasa sama w sobie.  Tester o ile dobrze widzę to otwór na grzebien/komin  nie jest wycięty w szkle tylko są doklejone paki szkła po obu stronach otworu.  U siebie mam to samo rozwiązanie.  

Pozdrawiam Wojtek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak.. widziałem. Ale wyciecie szkła na przelew było pod katem prostym - dlatego pytałem. 

Jestem pewien ze bedzie ok


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tester napisał:

profeska :)

Pytanie tylko czy uwzgledniłeś napięcie szkła przy wycięciu na komin. Nie wiem jak gruba jest szyba, ale może warto było zrobić wycięcie o zaokrąglonych rogach?

Cześć  ,  "szybki" po bokach są doklejane więc naprężenia są jak w zwykłym akwarium  . Do tego szyba ma 10 mm , to jak na metr akwarium duży naddatek . 
Był pomysł jednej tafli i wycięcia , właściwie wywiercenia szczeliny pod grzebień ale tak było prościej , mniej estetycznie ale myślę że po zalaniu nie będzie bardzo widoczne . 
 

 

18 minut temu, mmaadd napisał:

Czym będziesz świecił? Led czy Świetlówki?

Oczywiście lampa   LED , własnej produkcji .Jedna z obecnego zbiornika i jej bez mała klon , będą dwie , choć w praniu się okaże czy wystarczą do równomiernego pokrycia światłem  tak jak to sobie planuję . Najwyżej dołożę trzecią  . 

79Gam1x.jpg

1dkB2bq.jpg

 

Dziś jak dobrze pójdzie (odpukane) skończę część hydrauliki za szafką i akwa powędruję na swoje docelowe miejsce . I będzie początek ożywiania skały  .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe , ale d..y nie urywa :ph34r: .

hctvG6g.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SU1 Widzę, że masz Coralboxa. Jak oceniasz te pompki??? 
A co do projektu... Świetna robota. Czekam na dalszą relację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dadario napisał:

@SU1 Widzę, że masz Coralboxa. Jak oceniasz te pompki??? 
A co do projektu... Świetna robota. Czekam na dalszą relację...

Dodam coś od siebie, ogólnie fajna pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki@elesperoale  z tym tematem jestem na bierząco... ale interesuje mnie opinia "po czasie"...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dadario napisał:

@SU1 Widzę, że masz Coralboxa. Jak oceniasz te pompki??? 
A co do projektu... Świetna robota. Czekam na dalszą relację...

Ogólnie jestem bardzo zadowolony .jak już pisałem obsługa lux , korekty bajecznie proste , dawki stabilne .
Trochę jedna pompa zaczęła głośniej chodzić ,nie wiem czy problem nie jest spowodowany podawaniem  KH i krystalizacją w rurce , ale podłączyłem do dawkowania amino , dawki tak małe że nie przeszkadza   . Ale w razie co muszę poszukać głowicy  na zapas ,  a już gdzieś u nas widziałem , Na fishstreet mają  , nawet mi pisali że polecają dla tych co pompę kupili za 1/2 ceny ) .

Akwarium powoli bez pośpiechu , co chwilę znajdę to się coś grzebnie . Najbliższe operacje to podłączenie do obiegu mniejszej bańki .
A i skałę postawiłem na "plackach " z silikonu akwarystycznego  , jest 0,5 - 1cm nad szybą  .
nFor3CR.jpg

i pierwsze 45 litrów pod kroplówką .

8JiGxlG.jpg

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda sukcesywnie dolewana po około 10 L, jestem w połowie i dam kilka dni systemowi .
Cztery dni temu wleciały pierwsi  oblatywacze , ślimaki i korale . Szczepki zrobione z tych co u mnie były w totalnym cieniu i ledwo żyły .Jakoś im nowe środowisko podpasowało i nabierają koloru . 
Zresztą podwojenie wody w systemie  za sprawą dolania świeżej w kilka dni spodobało się koralom w małym zbiorniku  .
Po kilku miesiącach przerwy zrobiłem wczoraj testy wody w systemie . 
Kh 7,5
Mg 1350
Ca 380  ( Bełty w Ca zatkały zaworek )
Po4 0.0 
No3 0.0 
Zasolenie 1025+ 

nkNfGxl.jpg
Ikjx0C7.jpg
ofVyudn.jpg
 

 

Ps:  Wymiana wody między zbiornikami to 15 L /h 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium  będzie bez piasku?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, waldek123blau napisał:

Akwarium  będzie bez piasku?

To jeszcze nie ustalone . Ogólnie nie przeszkadza mi widok bez , w małym cyrkulacja i tak przesunęła piach za połowę więc się przyzwyczaiłem . 
Do tego jest plan zagospodarowania dna płaskimi skałami porośniętymi zoa , a wcześniej już po ukończeniu zbiornika będzie  potrzebne  miejsce  na szczepki .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem akwaria bez piasku i mnie osobiście się to nie podoba ale ważne aby Tobie odpowiadało. Sporo zwierząt Ci odpadnie bo bez piasku nie da rady ich utrzymać.

Po za tym w piasku wiele dobrych procesów zachodzi dla akwarium i zbiornik z piaskiem bardziej przypomina rafę.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się znowu zapowiada :) czym kleiłeś skałę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, waldek123blau napisał:

Widziałem akwaria bez piasku i mnie osobiście się to nie podoba ale ważne aby Tobie odpowiadało. Sporo zwierząt Ci odpadnie bo bez piasku nie da rady ich utrzymać.

Po za tym w piasku wiele dobrych procesów zachodzi dla akwarium i zbiornik z piaskiem bardziej przypomina rafę.

Jop , i wydaje mi się że akwaria z piaskiem lepiej działają  , może nie lepiej a prościej jest utrzymać w kondycji . Ostatnio u znajomej po odessaniu piasku skała dość szybko zarastała różnym badziewiem , po tym dosypaliśmy bo taki był kaprys i stanęło  . Teraz po całkowitym odessaniu znów jest "puchato" . 
Mam DSB i będzie więc ten problem raczej  mnie nie spotka .
Z drugiej strony to tylko 220L akwa , więc za dużo życia tam nie upchnę  . 
Ale jak wyżej pisałem , jeszcze nie wiadomo , w razie co czeka w piwnicy spory worek .


Skała klejona CX5


 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.