Skocz do zawartości
Seba28

Żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie kupował ktoś kiedyś żywą skałę z  aqua medic Janikowo koło Poznania? Jak tak to jaka jest wasza opinia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz już dobrej żywej skały nigdzie nie uświadczysz, a to co teraz nazywane jest żywą tak na prawdę jest na sklepie ożywiane i skała jest łysa jak kolano :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fresz33 napisał:

Teraz już dobrej żywej skały nigdzie nie uświadczysz, a to co teraz nazywane jest żywą tak na prawdę jest na sklepie ożywiane i skała jest łysa jak kolano :P 

Czyli jednym słowem nie ma żadnej różnicy czy żywa skała będzie np. z erybka , aqua medic czy innych sklepów? A po drugie to w takim razie nie warto przepłacać i lepiej kupić suchą skałę i wystarczy posostawic zbiornik na dłuższe dojrzewanie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na pierwsze pytanie tak. Pamiętaj że żywa skała jest "żywa" jak jest cały czas mokra więc z przesyłką bym się grubo zastanawiał. Na drugie są plusy i minusy jak zauważyłeś ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Seba28 napisał:

Czyli jednym słowem nie ma żadnej różnicy czy żywa skała będzie np. z erybka , aqua medic czy innych sklepów? A po drugie to w takim razie nie warto przepłacać i lepiej kupić suchą skałę i wystarczy posostawic zbiornik na dłuższe dojrzewanie tak?

Zastanowiłbym się nad tym długim dojrzewaniem. Na suchej skale 2 do 4 tygodni i zasiedlasz. Kupisz żywą, nie wiadomo jaką, z wysyłką, a później 4 miesiące plag i kosmicznych parametrów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fresz33 napisał:

Teraz już dobrej żywej skały nigdzie nie uświadczysz, a to co teraz nazywane jest żywą tak na prawdę jest na sklepie ożywiane i skała jest łysa jak kolano :P 

Potwierdzam. Byłem i widziałem , są to skały z ich zbiorników technicznych. Jednym słowem golasy, na pewno co ci z nich wyjdzie to aptasia lub płaziniec. Albo kawałek metalu w moim przypadku. Na pewno gdzieś są takie ładne żywe z full życiem. Najszybciej znajdziesz na YOUTUBE , albo tam gdzie jest ciepło.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie można kupić w jakimś sklepie w Polsce skałę prosto z frachtu, czy są jakieś nowe dostawy od lata zeszłego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takiej skały z frachtu już się nie dostanie, gdzieś kiedyś doczytałem o zakazach? trzeba doczytać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zakazie to oczywiście wiem. Pytanie, jak to wygląda na obecną chwilę i jakie są ewentualne prognozy. Z koralami i rybami też są/były problemy, ale na razie w sklepach są jeszcze dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Seba28 napisał:

Czyli jednym słowem nie ma żadnej różnicy czy żywa skała będzie np. z erybka , aqua medic czy innych sklepów? A po drugie to w takim razie nie warto przepłacać i lepiej kupić suchą skałę i wystarczy posostawic zbiornik na dłuższe dojrzewanie tak?

Żywa skała jest bardzo rozna, zależy też dużo od sklepu ile czasu tam jest druga sprawa sklepy najzwyczajniej oszukują i jest to bardzo powszechna prakyka .tzn mieszają żywa skalę z sucha spotkałem się z przypadkiem, że w zbiorniku z żywa skała były podstawki. Jeśli chcesz na żywej skalę startować co polecam najlepiej jechać i wybrać sobie skałę wybieraj taka na której widać gąbki i glony wapiennie. Jeśli masz daleko do sklepu to poproś ewentualnie o z dwa trzy zdjęcia tej skały co maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, azgar napisał:

Żywa skała jest bardzo rozna, zależy też dużo od sklepu ile czasu tam jest druga sprawa sklepy najzwyczajniej oszukują i jest to bardzo powszechna prakyka .tzn mieszają żywa skalę z sucha spotkałem się z przypadkiem, że w zbiorniku z żywa skała były podstawki. Jeśli chcesz na żywej skalę startować co polecam najlepiej jechać i wybrać sobie skałę wybieraj taka na której widać gąbki i glony wapiennie. Jeśli masz daleko do sklepu to poproś ewentualnie o z dwa trzy zdjęcia tej skały co maja.

Chodzi właśnie o to, że dopiero zaczynam przygodę z solanką, i nie mam zielonego pojęcia jak rozróżnić żywą skałę od martwej, chciałbym przy tym podkreślić że jestem na etapie składanie sprzętu i nie mam parcia żeby już jutro postawić akwarium i wpuszczać życie, bo życie będę chciał za dobre pół roku wpuszczać i czy jest sens kupić powiedzmy "żywą" skałę żeby leżała w kostce czy lepiej nie ryzykować i kupić od razu martwą i niech powiedzmy te minimum pół roku dochodzi do siebie, na pewno będzie żywy piach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Seba28 napisał:

 

Chodzi właśnie o to, że dopiero zaczynam przygodę z solanką, i nie mam zielonego pojęcia jak rozróżnić żywą skałę od martwej, chciałbym przy tym podkreślić że jestem na etapie składanie sprzętu i nie mam parcia żeby już jutro postawić akwarium i wpuszczać życie, bo życie będę chciał za dobre pół roku wpuszczać i czy jest sens kupić powiedzmy "żywą" skałę żeby leżała w kostce czy lepiej nie ryzykować i kupić od razu martwą i niech powiedzmy te minimum pół roku dochodzi do siebie, na pewno będzie żywy piach

A nie myślałeś o dobrej suchej skale? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sith114 napisał:

A nie myślałeś o dobrej suchej skale? :P

No teraz jak tak czytam opinię na tematy tych niby żywych skał to dochodzę do wniosku że nie warto przepłacać, a co powiedzieć o suchej skale natures ocean purple base rock ? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Seba28 napisał:

No teraz jak tak czytam opinię na tematy tych niby żywych skał to dochodzę do wniosku że nie warto przepłacać, a co powiedzieć o suchej skale natures ocean purple base rock ? Warto?

Mi ta skała nie podoba się jeśli sucha to sucha skalę koralowa, ale ja proponuję ci pozywa jechać poproś sklep o kilka fotek tego co maja daj na forum i się oceni. Jak pojedziesz kupować wybieraj najbardziej kolorowe kawałki i tyle :) Ja np. ostatnio kupowałem 7kg żywej i jestem zadowolony skala nie była super jakości ale wiem że o taką trudno że skała trafił mi się krab  mitrax i jeszcze jakiś inny wężowidła, rurówki i inne. Dojrzewanie szybkie wyjątkowo było bo znalazłem woda z dużego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgar napisał:

Mi ta skała nie podoba się jeśli sucha to sucha skalę koralowa, ale ja proponuję ci pozywa jechać poproś sklep o kilka fotek tego co maja daj na forum i się oceni. Jak pojedziesz kupować wybieraj najbardziej kolorowe kawałki i tyle :) Ja np. ostatnio kupowałem 7kg żywej i jestem zadowolony skala nie była super jakości ale wiem że o taką trudno że skała trafił mi się krab  mitrax i jeszcze jakiś inny wężowidła, rurówki i inne. Dojrzewanie szybkie wyjątkowo było bo znalazłem woda z dużego akwarium.

A gdzie kupowałeś? Bo ja najbliżej po żywą skałę mam do aqua medic koło Poznania jakieś 100km, i teraz znowu mam mętlik w głowie co wybrać, na samym początku miałem w planach wystartować na żywej ale coraz więcej jest negatywnych opinii co do ich jakości w sklepach. A nie należę do ludzi co robią nie przemyślane zakupy, nad samą pompą obiegową siedziałem 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś ich o kilka zdjęć napisz że masz daleko myślę że jakieś fotki zrobią ja np pojechał bym tego 100km tylko np ja mam blisko siebie 4 sklepy z akwarystyka morska jeden wiedziałem że oszukuje że skała to dałem sobie spokój, w drugim nie było i kupiłem w trzecim akurat skała mi się spodobała.

Jak wystartujesz na żywej samo dojrzewanie akwarium może dać dużo frajdy mimo, że akwarystyka morska z 4 lata się zajmuje przy odpalaniu drugiego akwarium siedziałem i obserwowałem co z tej skały wyjdzie a za pierwszym razem to dopiero była frajda. 

Jak wystartujesz na suchej wiele cię ominie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgar napisał:

Poproś ich o kilka zdjęć napisz że masz daleko myślę że jakieś fotki zrobią ja np pojechał bym tego 100km tylko np ja mam blisko siebie 4 sklepy z akwarystyka morska jeden wiedziałem że oszukuje że skała to dałem sobie spokój, w drugim nie było i kupiłem w trzecim akurat skała mi się spodobała.

Jak wystartujesz na żywej samo dojrzewanie akwarium może dać dużo frajdy mimo, że akwarystyka morska z 4 lata się zajmuje przy odpalaniu drugiego akwarium siedziałem i obserwowałem co z tej skały wyjdzie a za pierwszym razem to dopiero była frajda. 

Jak wystartujesz na suchej wiele cię ominie niestety.

No masz rację ale dużo osób pisze tutaj na forum że żywą skałę oni sami ożywiają to co z takiej skały może wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Seba28 napisał:

No masz rację ale dużo osób pisze tutaj na forum że żywą skałę oni sami ożywiają to co z takiej skały może wyjść?

Tu masz poczytaj https://reefhub.pl/zywa-skala/ 

Taka o której piszą ożywioną to głównie o bakterie chodzi. Jeśli byś zdecydował się jechać po skalę wybieraj najbardziej "kolorowe" kawałki skały i będzie dobrze zresztą jak wejdziesz w link masz fajnie opisane jaką skalę brać nawet jak by sklep dorzucał sucha do żywej to będziesz wiedział jak poznać :)

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra żywa skała powinna wyglądać tak

%C5%BBywa-ska%C5%82a-Indonesia-59z%C5%82

 

a nie tak

20170107_1500030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będzie miź rodzajów to za dwa alta wszystko się wyrówna więc nie ma co się strasznie przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz startować na żywej skale i na dodatek nie płacić krocie to poszukaj ogłoszeń z likwidowanych akwariów. Można kupić nie tylko skałę ale i całe życie z żywą wodą i wtedy nie będzie problemów z długim czasem dojrzewania i zaoszczędzisz trochę grosza.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeden ze sklepów chwali się taką skałą :P poprosiłem wczoraj o więcej fot i na razie cisza heh

image;s=1000x700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fresz33 napisał:

Jeden ze sklepów chwali się taką skałą :P poprosiłem wczoraj o więcej fot i na razie cisza heh

image;s=1000x700

Daj znać co odpowiedzą, sam bym taką kupił ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.