Skocz do zawartości
Piotrek1

Mocowanie LED 50W 230V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytania dla ludzi, którzy już budowali lampę LED.

1) LED 50W 230V https://led-byt.pl/pl/p/Dioda-LED-50W-230V-BRIDGELUX-ROYAL-BLUE-455nm-niebieska/650 lepiej mocować na śruby czy na klej termoprzewodzący ?

2) Czy zalanie styków 230V płynem https://allegro.pl/oferta/urethan-71-lakier-ochronny-i-izolacyjny-200ml-7396377724 zabezpieczy wystarczająco przed słoną wodą ?

3) Jakie jest zużycie kleju na leda ?

4) Czy lepiej zrobić to na ledach na mniejszej mocy zasilanych z osobnego zasilacza  ?

 

Lampa ma być on/off, bez ściemniania, potrzeba taniej mocy świetlnej do oświetlenia. Obecna lampa LED PS + DIY 8x80W T5 już mnie irytuje w obsłudze. Ledy po zaniku napięcia/skoku napięcia, tracą program,  a ciągłe rozkręcanie już mnie dobija, 6 lat z przerwami się męczę. Wyciągniecie i ustawianie tego to około 30min, a średnio raz na 2 miechy siada. W serwisie była 2 razy ostatnio w roku 2012 i po tej naprawie było bez zmian, wiec zaprzestałem napraw (czas wysyłki kurierskiej powodowały, ze lampa byłaby ciągle na wyjeździe).

 

 

 


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) ja mam na paście i śrubach , przy wymianie lepiej bo nie trzeba czekać na wyschniecie kleju

2) na pewno bezpiecznij jest mieć na zasilaczach , ja je mam wyciągnięte za akwarium na radiator dochodzi tylko niskie napięcie 

3) smaruje się cieniutką warstwą w każdym bądź razie tubka 10g kleju  mi zawsze zostawała i wysychała , z pastą takiego problemu nie mam

4) 50W też przecież są na 32V


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ledy na 230V  mrugają  50 hz ,  jak dla mnie to nie do zaakceptowania  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie posiadam i mi nic nie mruga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, cimek napisał:

Ja takie posiadam i mi nic nie mruga.

nagraj film choćby telefonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, cimek napisał:

Ja takie posiadam i mi nic nie mruga.

Jednym to nie przeszkadza ,innym bardzo . Pomachaj ręką pod LED a zobaczysz :googleye


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie że  jak patrzę na diodę to mruga ? nic nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, cimek napisał:

w sensie że  jak patrzę na diodę to mruga ? nic nie zauważyłem.

dokładnie tak - "błyska"  50x na sekundę ... nasze oko / mózg tego nie wyłapuje ale jak popatrzysz w ekran telefonu czy kamery podczas nagrywania .. to widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zauważyłem, zwracam honor  :bow dla mnie w baniaku niezauważalne. ale w tel widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co starsi pamiętają Rubiny, w PAL i SECAM miały 25 ramek na sekundę :) Ludzie mieli oczy jak króliki, ale pancerni wyglądali świetnie. 

(50 Hz, znaczy że dioda mruga 50 razy w ciągu sekundy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Rubinów nie trzeba się wracać , efekt "stroboskopowy" szło zauważyć na świetlówkach z statecznikami magnetycznymi 


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, erda napisał:

1) ja mam na paście i śrubach , przy wymianie lepiej bo nie trzeba czekać na wyschniecie kleju

2) na pewno bezpiecznij jest mieć na zasilaczach , ja je mam wyciągnięte za akwarium na radiator dochodzi tylko niskie napięcie 

3) smaruje się cieniutką warstwą w każdym bądź razie tubka 10g kleju  mi zawsze zostawała i wysychała , z pastą takiego problemu nie mam

4) 50W też przecież są na 32V

Boję się trochę tych 230V, ale nie mam czasu na składanie normalnej lampy led.  Jakbym robił na napięcie bezpieczne ~30V to wykorzystałbym ledy 3W i sterownik pana Magu. Zresztą nie wiem jak zrobić lampę o mocy 250W na 4 kanałach. Resztę potrzebowałbym na T5.

Co do tych 230V zastosuje krańcówkę na klapie od akwarium, aby Ledy były zawsze w stanie off, kiedy jest otwarta.

 

6 godzin temu, cimek napisał:

Ja takie posiadam i mi nic nie mruga.

 

Ile ich posiadasz na swój zbiornik ? JA planuje 5 szt na długości 1 m (akwarium 160x60)

 

Jeśli chodzi o mruganie to nie bd mi przeszkadzać, filmików nie kręcę, a jak będę chciał to mam T5. Dziękuję za odpowiedzi :)


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.