Skocz do zawartości
Johny191919

Dołożenie żywej skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym dołożyć około 12 kg skały do mojego zbiornika(126+40sump) Skaly mam aktualnie okolo 8 kg. Nowa skala bedzie z dzialajacego zbiornika. Dodac cala, czy partiami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotowywałem się do zmiany akwarium na większe dokładałem partiami, z tym że ja dokładałem suchą skałę. U ciebie teoretycznie skała już zasiedlona więc może nie ma takiej konieczności aby to dzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 20 kg skały w 120L troche zagraci zbiornik. 

To tylko moje zdanie, ale zastanów sie czy na pewno tyle potrzebujesz.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Tester napisał:

Według mnie 20 kg skały w 120L troche zagraci zbiornik. 

To tylko moje zdanie, ale zastanów sie czy na pewno tyle potrzebujesz.

jeżeli mu zalezy na filtracji to może wsadzić ja też do sumpa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, piotrs napisał:

jeżeli mu zalezy na filtracji to może wsadzić ja też do sumpa 

Mam duzy odpieniacz, ale chciałbym ta skale na przyszlosc do wiekszego baniaka. Cena okazyjna...

Głównie chodzi mi o to, czy taka ilosc skaly nie zachwieje równowagi biologicznej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Johny191919 napisał:

Mam duzy odpieniacz, ale chciałbym ta skale na przyszlosc do wiekszego baniaka. Cena okazyjna...

Głównie chodzi mi o to, czy taka ilosc skaly nie zachwieje równowagi biologicznej ? 

jak ja wyciągnąłeś ze zbiornika i w wodzie ją wiozłeś i obchodziłeś sie jak z zwierzęciem to nie.  Inaczej jak długo była bez wody, skoski temperatury  to część pozdychała w środku i wtedy możesz mieć duze skoki  i po4.
Dużo osób myśli że żywa skała to jednak skała a tam są przecież żyjątka w srodku nie tylko bakterie. Jak to ci zdechnie tam to będzie gnić i robi się problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, skala dzisiaj bedzie transportowana przeze mnie w wodzie przez jakies pol godz pozniej aklimatyzacja i do baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz ten zbiornik dawcę skały?  Jak nie znasz to możesz trafić na skałę z aiptasiami albo z briopris i wtedy możesz sobie zrobić kanał! Skała może być oczaszczona mechanicznie i wyglądać dobrze ale po pewnym czasie.......


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.