Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ma ktoś doświadczenie w stawianiu zbiornika na skale syntetycznej aquaforest? Niestety będę musiał zrestartować zbiornik i zastanawiam się czy start na takiej skale to dobry pomysł. Robię to ze względu, że podoba mi się taka skałka,a moje umiejetności aquascaperskie są poniżej jakiegokolwiek poziomu. Do tego chciałem coś wysypać na dno baniaka. Jakieś porady co do podłoża? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj leniuszek z Ciebie,jest tego pełno na forum,przegladarka i do wyboru i koloru;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

Oj leniuszek z Ciebie,jest tego pełno na forum,przegladarka i do wyboru i koloru;)

 

Ten tekst jest akurat z 2013 roku i to już jest całkiem inna skała.

Aquaforest wypuścił tą nową skałę w październiku zeszłego roku czyli nawet nie pół roku temu. To jest całkiem inna bajka :)

Teraz ta skała to po prostu złoże life bio fill połączone ze sobą spoiwem.

Mi się skała mega podoba i znam dużo ludzi którzy teraz stawiali zbiorniki na tej skale i tylko ja mam problemy z glonami ;) Tak że nie łącze skały z problemami! ;) 

Ja jestem jak najbardziej na tak. 

PS> wielki wielki i jeszcze raz wielki plus tej skały to jest bardzo lekka! 

Edytowane przez flcf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, flcf napisał:

Ten tekst jest akurat z 2013 roku i to już jest całkiem inna skała.

Aquaforest wypuścił tą nową skałę w październiku zeszłego roku czyli nawet nie pół roku temu. To jest całkiem inna bajka 

No tak tak...trzeba też umieć rozróżnić prawdziwą skałę a sztuczny odlew,potem pytania o problemach...:)

Nie bardzo potrafię zrozumiec czym się można tak fascynowac,jeszcze brakuje dołożyć sztuczne korale i plastikowe rybki.

Można? pewno że można a kto komu zabroni.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, @Beti napisał:

No tak tak...trzeba też umieć rozróżnić prawdziwą skałę a sztuczny odlew,potem pytania o problemach...:)

Nie bardzo potrafię zrozumiec czym się można tak fascynowac,jeszcze brakuje dołożyć sztuczne korale i plastikowe rybki.

Można? pewno że można a kto komu zabroni.

 

Ale to nie jest żadna fascynacja tylko wybór/alternatywa. 

Jeśli chodzi o problemu to oczywiście mogą być w jednej i w drugiej skale. Jak się trafi na złą skałę żywą lub nawet kopalnianą to też będą problemy jak i na syntetycznej jak będzie ktoś miał problem. Ile razy takie same pytania jak ja mieli ludzie z którzy używali żywej skały itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, flcf napisał:

Ten tekst jest akurat z 2013 roku i to już jest całkiem inna skała.

Aquaforest wypuścił tą nową skałę w październiku zeszłego roku czyli nawet nie pół roku temu. To jest całkiem inna bajka :)

Teraz ta skała to po prostu złoże life bio fill połączone ze sobą spoiwem.

Mi się skała mega podoba i znam dużo ludzi którzy teraz stawiali zbiorniki na tej skale i tylko ja mam problemy z glonami ;) Tak że nie łącze skały z problemami! ;) 

Ja jestem jak najbardziej na tak. 

PS> wielki wielki i jeszcze raz wielki plus tej skały to jest bardzo lekka! 

Czy ta skała jest już poklejona? czy w paczce dostajemy po prostu kawałki skałki do własnego klejenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

Czy ta skała jest już poklejona? czy w paczce dostajemy po prostu kawałki skałki do własnego klejenia?

Skała jest w kawałkach do posklejania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś w pierwszym poście rozumiem że chcesz zrestartować zbiornik! Po co szukasz skały syntetycznej? Tą którą masz w swoim akwarium można przygotować sobie na nowo i pousuwać zbędne plagi jeżeli takie masz wyjmując ją z akwarium.

I tak chcesz włożyć martwą syntetyczną skałę!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2019 o 22:15, waldek123blau napisał:

Z tego co napisałeś w pierwszym poście rozumiem że chcesz zrestartować zbiornik! Po co szukasz skały syntetycznej? Tą którą masz w swoim akwarium można przygotować sobie na nowo i pousuwać zbędne plagi jeżeli takie masz wyjmując ją z akwarium.

I tak chcesz włożyć martwą syntetyczną skałę!

chcę to zrobić, aby uniknąć wszystkich plag, które ta skała może w sobie mieć. Nie mam zamiaru ryzykować z powodu paru kg skały. już raz to zrobiłem to velonia opanowała cały mój zbiornik. Nie mam już sił męczyć się z kolejną plaga syfu który może przynieść mi ta stała i kolejna żywa którą zakupię.

Aby nie robić kolejnego tematu zastanawiam się jakim klejem wkleić rurę do odpieniacza? Przesiadam się ze standardowej pompy w deltecu 1455 na jecod 3000 z wirnikiem igłowym. Rura którą chcę wkleić będzie cały czas pod wodą i zastanawiam się jaki klej będzie dobry aby skleić body odpieniacza i węża który będzie w tą rurę wchodził? Taki aby nie rozpuścił się po roku czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2019 o 01:56, Dexter2k13 napisał:

Witam. Ma ktoś doświadczenie w stawianiu zbiornika na skale syntetycznej aquaforest? Niestety będę musiał zrestartować zbiornik i zastanawiam się czy start na takiej skale to dobry pomysł. 

Opinia subiektywna - to b. zły pomysł.

 

14 minut temu, Dexter2k13 napisał:

chcę to zrobić, aby uniknąć wszystkich plag, które ta skała może w sobie mieć.

Niestety, wręcz odwrotnie; znam namacalne dwa przykłady.

 

Moja standardowa odpowiedz co czynić: nowa żywa woda ze zbiornika SPS, skała ozywiona ze sklepu. Pozostałe zgodnie z dobrymi praktykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.