Skocz do zawartości
ppatryk1002

112l - Kolorowe Miasteczko

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz się ustabilizuje, cierpliwości. Sprecyzuj dokładniej czy chodzi Ci o to że tylko mocno pieni czy wyrzuca też przy tym dużo piany do kubka. Ewentualnie możesz ustawić go bardziej na sucho, czyli podnieść tak aby mniej wody wpadało do środka.

 Plagi, glony zaczną wychodzić, raczej Cię to nie ominie jednak z czasem zaczną same znikać [emoji6]

Dozuj bakterie i cierpliwie czekaj. 

Lampę ustawiłeś na pełen cykl świecenia czy tylko kilka godzin dziennie? 

 

Co do czerwonych kropek to nie pomogę ponieważ mam sztuczną skałę RRR.

 

 

 

W przypadku odpieniacza chodzi mi oto, ze te ,,bąbelki”, które produkuje pompka to część idzie do kupka, a część do wylotu i wszędzie w akwarium pływają malutkie pęcherzyki powietrza. Świecę od 11:00 do 21:00 za dużo?

 

Tu na zdjęciu widać wszędzie bąbelki.fb3c1fd9e9a2f02885a94e45019af3cc.jpg

 

318359da019e632b80780f55bc1168ac.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ppatryk1002 napisał:

Świecę od 11:00 do 21:00 za dużo?

Są różne szkoły. Świecenie przykładowo 4 godziny dziennie z tygodniowym zwiększaniem powoduje że plagi będą prawdopodobnie mniejsze ale akwarium dłużej będzie dojrzewało. Przy pełnym świeceniu szybciej je przyzwyczaisz ale glony itp itd mogą wystąpić na większą skalę. 

Ja u siebie swieciłem pełnym cyklem czyli 10h niebieskie plus 8 godzin wszystkie  i wystąpiły u mnie tylko lekkie okrzemki. 

 

Z odpieniaczem ciekawa sprawa. U mnie również bąbelki wydostaja się z wylotu lecz odpieniacz mam w panelu więc nic się nie dostaje do środka. 

A spróbuj ustawić go tak aby mniej powietrza wpadało do środka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są różne szkoły. Świecenie przykładowo 4 godziny dziennie z tygodniowym zwiększaniem powoduje że plagi będą prawdopodobnie mniejsze ale akwarium dłużej będzie dojrzewało. Przy pełnym świeceniu szybciej je przyzwyczaisz ale glony itp itd mogą wystąpić na większą skalę. 
Ja u siebie swieciłem pełnym cyklem czyli 10h niebieskie plus 8 godzin wszystkie  i wystąpiły u mnie tylko lekkie okrzemki. 



Myślę, że zrobię tak jak u Ciebie.


Z odpieniaczem ciekawa sprawa. U mnie również bąbelki wydostaja się z wylotu lecz odpieniacz mam w panelu więc nic się nie dostaje do środka. 
A spróbuj ustawić go tak aby mniej powietrza wpadało do środka.
 


Dodam też, że do kupka bardzo dużo wody napływa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest już prawdopodobnie ustawiony tak aby sporo wody zasysał. Spróbuj obniżyć/podwyższyć odpieniacz tak aby mniej lub więcej wody wpadało. Kombinuj. Upewnij się czy wszystkie wężyki/łączenia masz dobrze podpięte, możliwe że gdzieś powietrze się dostaje 

Edytowane przez Bishop358 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ppatryk1002 napisał:

Nikt nie pisze, więc kontynuuje dalej. Aktualnie dozuje 1 krople bakterii AF Bio S, nie pojawiają się glony, ani z żywej skały nic nie wyszło oprócz tych czerwonych kropek.

8c19b28802c2483514151802bf5b87c2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To zdjęcie zostało zrobione przy pełnym oświetleniu tzn. wszystkie 3 światła włączone?
Na żywo jest aż tak niebiesko czy bardziej biało?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zdjęcie zostało zrobione przy pełnym oświetleniu tzn. wszystkie 3 światła włączone?
Na żywo jest aż tak niebiesko czy bardziej biało?

Tak, są włączone 3 świetlówki, w rzeczywistości nie jest tak niebiesko, jest biało, nie wiem czemu telefon robi mi takie zdjęcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W takim razie jest już prawdopodobnie ustawiony tak aby sporo wody zasysał. Spróbuj obniżyć/podwyższyć odpieniacz tak aby mniej lub więcej wody wpadało. Kombinuj. Upewnij się czy wszystkie wężyki/łączenia masz dobrze podpięte, możliwe że gdzieś powietrze się dostaje 

Zauważyłem coś takiego, ze w nocy wywala więcej powietrza i po tym jak coś zrobię w akwarium, zmienię ustawienie pompy czy coś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3
31d5d8574e01d928b0d0c7cbffe084d8.jpg
Udało mi się zrobić jaśniejsze zdjęcie, bardziej zbliżone do tego jak wygląda w rzeczywistości. Na żywej skale pojawiło się więcej czerwonych ,,kropek” , natomiast odpieniacz produkuje do koszyczka dużo brudnej wody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4

97fce15fd9b2fbe03cbaa497b07f90be.jpg

 

Cały czas spokój. Codziennie dozuje 1 kropelkę bakterii AF BioS. Zamówiłem nową lampę, we środę do mnie dojdzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy braku światła pojawili się niespodziewani goście, turbo?
bc95f0e0e0d617261c4737f3eb4904e5.jpgf074c552b5ce7578def31659a2ae5b93.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Za wspominek dziękuję. Pomogłem na tyle, ile mam wiedzy ;)

Odpieniaczem się nie martw, uspokoi się. Ja zawsze czekałem aż wypieni co ma wypienić i był spokój. Podejrzewam że masz pudrowane rękawiczki i dlatego pieni jak szalony.

Co do akwa, trochę podobne "gruzowisko" do mojej setki. ;) 

Temat dodaje do obserwowanych. Powodzenia !!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Za wspominek dziękuję. Pomogłem na tyle, ile mam wiedzy [emoji6]
Odpieniaczem się nie martw, uspokoi się. Ja zawsze czekałem aż wypieni co ma wypienić i był spokój. Podejrzewam że masz pudrowane rękawiczki i dlatego pieni jak szalony.
Co do akwa, trochę podobne "gruzowisko" do mojej setki. [emoji6] 
Temat dodaje do obserwowanych. Powodzenia !!!
 

Dziękuję za miłe słowa :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła nowa lampa 4x24W + 8W LED. Narazie świecą 3 świetlówki, 4 została pobita podczas dostawy i dojdzie kolejna w poniedziałek.
6293e49f14cee54680eea405970334d2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem obdarzony trzema prezentami: zoanthus, xenia i trzeci nie wiem, co to jest było na skałce. Zoa ładnie rano napompowały się i otoworzyły, xenia otwiera swoje ,,łapki” i zamyka jak szalona.

31c3eecea6bc88f3d3aacf59d9550658.jpge54a62ab24cec22e2253ddf2e542576a.jpg4001414fd8da4c125ce60ed156e6dfd6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnie to briareum fluo. On potrafi tak kilka dni marudzić, aż się otworzy i pokaże swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie to briareum fluo. On potrafi tak kilka dni marudzić, aż się otworzy i pokaże swój urok.

Skubany!
Dzięki za rozwianie wątpliwości, może jakoś źle wpłynąć na xenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedno jak i drugie jest bardzo inwazyjne i jak się nie przypilnuje to wszystko zarośnie :P a jak w spotkaniu xenia z briareum to nie wiem bo nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno jak i drugie jest bardzo inwazyjne i jak się nie przypilnuje to wszystko zarośnie [emoji14] a jak w spotkaniu xenia z briareum to nie wiem bo nie sprawdzałem.

Będę starał utrzymać je na jednej skale.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briareum zrobiło się dziwnie zielone, a niektóre polipy są brązowe w środku.
bbc43c7f26a0fc07b4b5f5c389836787.jpg

W niektórych miejscach na skale pojawiło się trochę dziwnego osadu o kolorze pomarańczowym, który aż swieci, co to może być?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 13
Pojawiło się na skałach i piasku trochę brązowego nalotu, korale mają się dobrze.
8925b3bd4dc448d8035022205d584f56.jpge7ff567ad530c08c6679280750c85757.jpg748747ebebbd034a4d9e98548b7848c8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 dzień
611472304f9aa7c04655d28ae5722a28.jpg
Dino mało nie zjadło mi akwarium, ale w pewnym momencie zaczęło się cofać. Do akwarium doszły trzy nowe zoa. W poniedziałek planuje wpuścić dwie rybki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40
Pierwsi ,,pływający” mieszkańcy
9bda4fd1d9c4cb48000def5fdd42045f.jpg
I ich koleżanka
bb60e7c227c4b836fa02a5441480b458.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 58
Do akwarium trafiła euphyllia i discosoma.
6960d85bd0ee8de001003f15d753d990.jpg53ee3b808b3e70cc2c0235884201d92b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.