Skocz do zawartości
kosiarek84

Akwaria SPS LED-only

Rekomendowane odpowiedzi

I wszystko wraca do punktu wyjścia czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...? Zakładam, że większośc producentów lamp LED wie jak zrobić dobrą lampę dla SPS (może chociaz część z nich, ta większość była chyba trochę na wyrost) niestety nie ma praktycznie takich lamp w ofercie ze względu na wysoką cenę jaką musiały by mieć i niestety stosunkowo niskie zapotrzebowanie. Łatwo sobie wyobrazić ile kosztowała by porządna lampa LED świecąca taka powierzchnia jak lampa T5 ktora można by ewentualnie w jakimś sensie próbować porównywać podczas gdy małe pchełki wielkości miski ryżu swiecace  powierzchnia paczki zapałek potrafią kosztować po 2-3 tys i więcej. Czysta ekonomia nikt tego nie zrobi bo tego nie sprzeda. Niektórzy producenci zaczęli kombinować z lampami modułowymi i to już jakis krok wg mnie w kierunku poważniejszego podejścia do tematu. Porównywanie w jakikolwiek sposób małych kompaktowych punktowych źródeł światła LED ktore emitują stosunkowo dużą  moc z małej powierzchni do wielkopowierzchniowych lamp T5 jest wg mnie błędem i uniemożliwia wyciągnięcie jakichkolwiek sensownych wniosków w tym temacie.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to diody Cree a nie jakieś badziewiaste power ledy i rozłożenie ich na radiatorze nad całym zbiornikiem 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie sprowadza się jedynie do "tylko diody cree" - bo zagadnienie jest znacznie szersze. Znajdź, proszę, kolego diody led cree w pasmie UV do lampy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, heatbeat napisał:

Temat nie sprowadza się jedynie do "tylko diody cree" - bo zagadnienie jest znacznie szersze. Znajdź, proszę, kolego diody led cree w pasmie UV do lampy...

Piszemy tutaj kolego o spsach i aby rosły więc piszę tutaj o podstawowym spektrum a od UV acry  nie rosną 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sygen napisał:

Podstawa to diody Cree a nie jakieś badziewiaste power ledy i rozłożenie ich na radiatorze nad całym zbiornikiem 

I tu się nie zgadam  , nie ważne czy chinol ( i tak wszystko chinol) czy sygnowane kij wie jaką firmą . Jak ma 450 nm to ma  , a jak nawet ma 10 % mniej wydajność  to cena 20 pln a  0.60 pln  to przepaść  nie warta niczego  , no chyba że komuś chodzi że go stać . Mam i cree w lampie tylko dlatego że były z CRI 95  .Ogólnie  CREE mi nie podchodzą bo maja bardzo małe chip i ilośc światła  z powierzchni jest spora co nie pomaga . 
A i niestety dużo mi padło  , po 15 pln  za sztukę  . :banghead


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma lampkę diy, sps rosną przyzwoicie, mam lepsze efekty w ich wzroście niż na t5 :) Ale kolory nie powalają, są sprane.

 

Edytowane przez Gibo (wyświetl historię edycji)

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie zgodzę się co do stwierdzenia, że tylko diody Cree. LED to LED a Cree to tylko jedna z firm i mimo, że są teoretycznie naj to stosunek światła do ceny nie wypada zbyt korzystnie. W kontekscie lamp LED wielkopowierzchniowych gdzie mówimy bardzo dużym gęstym pokryciu Cree nie jest nam praktycznie potrzebne bo największą ich zaleta (stosunkowo dużą moc) będzie niewykorzystana w takim wypadku a koszt takiej lampy wzrósłby 3krotnie. Przy lampkach typu miska ryżu z kilkoma diodami oczywiście Cree ma wtedy sens.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale wchodzicie w temat lamp diy. Jeden piszę że mu rośna drugi zaraz napisze ze g... nie rosną. Ktoś poruszył temat cree czy power led. Jeśli mielibyśmy rozmawiać o lampach led diy, to przynajmniej wypadałoby opisać swoją lampę. Jak zbudowana, jak ustawiona dodać przynajmniej krótki opis akwarium. Czyli panowie zapraszam do pisania dokumentacji technicznej i chwalenia się wynikami w przyrostach SPS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SU1 napisał:

I tu się nie zgadam  , nie ważne czy chinol ( i tak wszystko chinol) czy sygnowane kij wie jaką firmą . Jak ma 450 nm to ma  , a jak nawet ma 10 % mniej wydajność  to cena 20 pln a  0.60 pln  to przepaść  nie warta niczego  , no chyba że komuś chodzi że go stać . Mam i cree w lampie tylko dlatego że były z CRI 95  .Ogólnie  CREE mi nie podchodzą bo maja bardzo małe chip i ilośc światła  z powierzchni jest spora co nie pomaga . 
A i niestety dużo mi padło  , po 15 pln  za sztukę  . :banghead

A to ciekawe że się tak poprzepalaly może była jakaś inna przyczyna.Od 2012 roku przepaliły mi się może że 3 sztuki .Natomiast power ledy non stop jakieś tematy na forum a to diody się podpaliły,a to bańki silikonowe potopiły albo nawet nie wiadomo czy ten royal blue świeci 450 czy jakiś innym już po czasie.Diody Cree trzymają swoje parametry i nie topią się bańki na diodzie.

3 minuty temu, wojtek-lodz napisał:

Również nie zgodzę się co do stwierdzenia, że tylko diody Cree. LED to LED a Cree to tylko jedna z firm i mimo, że są teoretycznie naj to stosunek światła do ceny nie wypada zbyt korzystnie. W kontekscie lamp LED wielkopowierzchniowych gdzie mówimy bardzo dużym gęstym pokryciu Cree nie jest nam praktycznie potrzebne bo największą ich zaleta (stosunkowo dużą moc) będzie niewykorzystana w takim wypadku a koszt takiej lampy wzrósłby 3krotnie. Przy lampkach typu miska ryżu z kilkoma diodami oczywiście Cree ma wtedy sens.

No więc aby spsy rosły to jak wyżej pisaliście musi kosztować.Za 2 tysiące spokojnie można zrobić wypasiona lampę pod spsy na Cree do 300 litrow

4 minuty temu, sith114 napisał:

No dobra ale wchodzicie w temat lamp diy. Jeden piszę że mu rośna drugi zaraz napisze ze g... nie rosną. Ktoś poruszył temat cree czy power led. Jeśli mielibyśmy rozmawiać o lampach led diy, to przynajmniej wypadałoby opisać swoją lampę. Jak zbudowana, jak ustawiona dodać przynajmniej krótki opis akwarium. Czyli panowie zapraszam do pisania dokumentacji technicznej i chwalenia się wynikami w przyrostach SPS :P

Tematów mnóstwo wystarczy poszukać a Ci którzy już opisywali nie chce im się wiecznie tego powtarzać.Od lat wałkowane co jakiś czas.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na SPS pod LED DIY poległem. Była totalna stagnacja, korale nie rosły.

Jeśli chodzi o lampy firmowe to sprawa jest prosta. Na moje akwarium potrzebowałbym ze 3 radiony = lekko licząc 10 tysięcy zł.

Za 3k kupiłem lampę T5, komplet świetlówek to 560 zł (8x 70zł średnio, żeby nie zaniżać)

Czyli za 10k mam lampę i 15 kompletów świetlówek, nawet co 6 miesięcy wymieniając = 7 lat świecenia.

Na prądzie żadnej oszczędności nie będzie, bo 3 radiony pociągną tyle samo co 8x54W. A jak nie tyle samo, to niewiele mniej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sygen napisał:

A to ciekawe że się tak poprzepalaly może była jakaś inna przyczyna.Od 2012 roku przepaliły mi się może że 3 sztuki .Natomiast power ledy non stop jakieś tematy na forum a to diody się podpaliły,a to bańki silikonowe potopiły albo nawet nie wiadomo czy ten royal blue świeci 450 czy jakiś innym już po czasie.Diody Cree trzymają swoje parametry i nie topią się bańki na diodzie.

Tak topią się , ale zauważyłem jedną rzecz , ubrudzona soczewka powodowała stopienie , ostatnie lampy w których led wyczyściłem po złożeniu nie miały tego problemu .Jeszcze druga sprawa , jak uszkodzi się dioda za 60 groszy mniej boli niz jak padnie ta za 15 -  25 pln  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katani daj jakies szczegóły o tej lampie DIY.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SU1 napisał:

Tak topią się , ale zauważyłem jedną rzecz , ubrudzona soczewka powodowała stopienie , ostatnie lampy w których led wyczyściłem po złożeniu nie miały tego problemu .Jeszcze druga sprawa , jak uszkodzi się dioda za 60 groszy mniej boli niz jak padnie ta za 15 -  25 pln  . 

Dlaczego 15-25 pln a power led tylko 60 groszy?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ledach jest ten problem, że jest dużo trudniej znaleźć złoty środek.W t5 zakładasz świetlówki, żeby ci odpowiadało kolorystycznie i wszystko rośnie. 

 

Edytowane przez Gibo (wyświetl historię edycji)

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sygen napisał:

Tematów mnóstwo wystarczy poszukać a Ci którzy już opisywali nie chce im się wiecznie tego powtarzać.Od lat wałkowane co jakiś czas.


Właśnie z tym szukaniem ile to widziałem tematów ktoś najpierw pytał, potem wymienił parę zdań z innymi użytkownikami zbudował lampę i cisza.
Jakby tak ludzie z doświadczeniem ze swoimi lampami przykładowo nie wiem 3 miesiące? pół roku? Opisali swoje doświadczenia i co maja. Bez zbędnych komentarzy same liczby opisy zdjęcia. Do dyskusji można by zrobić osobny temat. Chodzi mi tylko o skumulowanie informacji w jednym miejscu. A nie ciągle piszecie było, szukaj itp. A potem wielu się zniechęca do tematu ledów bo mi albo komuś nie pykło ;)

@katani
Co do T5 jestem tego samego zdania. Za cały czas sensowne pieniądze jesteśmy w stanie mieć t5 bez większego kombinowania.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sygen napisał:

Dlaczego 15-25 pln a power led tylko 60 groszy?

Tyle płaciłem za crre  a z  ali kupiłem 100 szt ,w cenie 60 groszy za szt .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SU1 napisał:

Tyle płaciłem za crre  a z  ali kupiłem 100 szt ,w cenie 60 groszy za szt .

Ale power ledy kupiłeś z alli po 60 groszy,więc z ali Cree są po 2 złote a nie 25


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gibo napisał:

W ledach jest ten problem, że jest dużo trudniej znaleźć złoty środek.W t5 zakładasz świetlówki, tak żeby ci odpowiadało kolorystycznie i wszystko rośnie. 

 

Jestem ZA ... dokładnie tak jest  .Zakładasz rury i nie myślisz .Niedopracowane "moim zdaniem"  LED są narazie problemem , nie z powodu źródła światła tylko jego wykozystania . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:


Właśnie z tym szukaniem ile to widziałem tematów ktoś najpierw pytał, potem wymienił parę zdań z innymi użytkownikami zbudował lampę i cisza.
Jakby tak ludzie z doświadczeniem ze swoimi lampami przykładowo nie wiem 3 miesiące? pół roku? Opisali swoje doświadczenia i co maja. Bez zbędnych komentarzy same liczby opisy zdjęcia. Do dyskusji można by zrobić osobny temat. Chodzi mi tylko o skumulowanie informacji w jednym miejscu. A nie ciągle piszecie było, szukaj itp. A potem wielu się zniechęca do tematu ledów bo mi albo komuś nie pykło ;)

Tu jest złoty środek

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sygen napisał:

Ale power ledy kupiłeś z alli po 60 groszy,więc z ali Cree są po 2 złote a nie 25

Proszę pokaż ,cree brałem z ali  .Te od podświetlania TV  CRI 95 płaciłem więcej  :D . 

8 minut temu, sith114 napisał:


Właśnie z tym szukaniem ile to widziałem tematów ktoś najpierw pytał, potem wymienił parę zdań z innymi użytkownikami zbudował lampę i cisza.
Jakby tak ludzie z doświadczeniem ze swoimi lampami przykładowo nie wiem 3 miesiące? pół roku? Opisali swoje doświadczenia i co maja. Bez zbędnych komentarzy same liczby opisy zdjęcia. Do dyskusji można by zrobić osobny temat. Chodzi mi tylko o skumulowanie informacji w jednym miejscu. A nie ciągle piszecie było, szukaj itp. A potem wielu się zniechęca do tematu ledów bo mi albo komuś nie pykło ;)

@katani
Co do T5 jestem tego samego zdania. Za cały czas sensowne pieniądze jesteśmy w stanie mieć t5 bez większego kombinowania.

Bo po czasie ma się dość powtarzania tego i samego w kółko  . 
A ktos zainteresowany jak chce znajdzie wszystko na forum , jak nie to idzie w temat o zbiorniku patrzy na lampe . jak mu wsio pasi to pyta  . Na pewno uzyska odpowiedz . Przynajmniej ja mam co najmniej raz w tygodniu  pytania i na nie odpowiadam . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wojtek-lodz napisał:

Katani daj jakies szczegóły o tej lampie DIY.

W moim temacie masz cały opis.

Lampa

Płytka 1
Kanał 1 + nocne:
1 x aktynika
- Moc: 3W
- Barwa: Royal Blue/UV
- Długość fali: 420-425nm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
4 x 410-415 + 4 x 420-430

Kanał 2:
2 x blue:
- moc: 3W
- Długość fali: 470-475nm oraz 460-465nm
- Prąd przewodzenia: 300-750mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
8x3,6 = 28,8
1 nitka 470-475nm oraz 1 nitka 460-465nm


płytka 2
Kanał 3:
3x RB
- Moc: 3W
- Długość fali: 445-450nm
- Prąd przewodzenia: 300-750mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
8x3,6 = 28,8


płytka 3
Kanał 4:
3x RB
- Moc: 3W
- Długość fali: 445-450nm
- Prąd przewodzenia: 300-750mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
8x3,6 = 28,8

płytka 4
kanał 5:
Białe - 3 nitki:

1. White 10000-15000K
- Barwa: biała zimna
- Temperatura światła:
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Prąd przewodzenia: 300-750mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
- Moc: 3W
8 sztuk na nitkę:
8x3,6V = 28,8V

2. White 10000-15000K
- Barwa: biała zimna
- Temperatura światła:
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Prąd przewodzenia: 300-750mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
- Moc: 3W
8 sztuk na nitkę:
8x3,6V = 28,8V


3. 20000K
- Barwa: biała zimna
- Temperatura światła: 20000K
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Prąd przewodzenia: 300-750mA
- Napięcie pracy: 3,4V - 3,6V
- Moc: 3W
8 sztuk na nitkę:
8x3,6V = 28,8V


Poza płytką:
kanał 6
kolor 1 nitka:

- Moc: 3W
- Barwa: orange
- Długość fali: 600-610nm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Napięcie pracy: 2-2,5V

- Moc: 3W
- Kolor: zielony
- Długość fali: 510-520nm
- Strumień świetlny: 100-130Lm
- Prąd przewodzenia: 700mA
- Kąt świecenia: 120°
- Napięcie pracy: 2,8-3,6V
4x zielony + 4x pomarańczowy


Całkowita moc lampy:
9 nitek blue: 71x 3W
3 nitki white: 24x3W
1 nitka kolor: 8x3W
Razem nominalna moc 213W blue + 72W white + 24W kolor. Rzeczywista (3,6Vx 700mA = 2,5W) to około 237W + 20 kolor.
Diody rozmieszczone na radiatorze 165x3,5x1180mm

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SU1 napisał:

Proszę pokaż ,cree brałem z ali  .Te od podświetlania TV  CRI 95 płaciłem więcej  :D . 

Bo po czasie ma się dość powtarzania tego i samego w kółko  . 
A ktos zainteresowany jak chce znajdzie wszystko na forum , jak nie to idzie w temat o zbiorniku patrzy na lampe . jak mu wsio pasi to pyta  . Na pewno uzyska odpowiedz . Przynajmniej ja mam co najmniej raz w tygodniu  pytania i na nie odpowiadam . 

Pierwsze z brzegu 11 dolarów 10 sztuk a przy 100 sztukach wychodzi po 2 zł

https://pl.aliexpress.com/item/10x-5W-Cree-XTE-XT-E-High-Power-LED-Emitter-Diode-Cool-White-Warm-White-Neutral/32658561608.html?spm=a2g17.search0104.3.36.69feabc6FZqPKr&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10890_319_10546_317_10548_10696_453_10084_454_10083_433_10618_431_10304_10307_10820_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_56,ppcSwitch_0&algo_expid=5f1dc89e-f5e1-4bbd-8268-9738dbfced91-5&algo_pvid=5f1dc89e-f5e1-4bbd-8268-9738dbfced91


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no niby tak tyle ze to jest budowa jak w Power LED tyle ze na porcelanie  , ale luminofor jest w żelu a nie na czipie  . Nazwa cree była związana z uzyta technologia . a tu takie naciąganie  :d . 
300x200_xlamp_xm-l_ww_unlitangle-no_back

Heh  , to daje do myślenia  , jak cree zaczęli robić w takiej technologii jak power led . Coś w tym jest  . 
Dal wyjaśnienia  CREE luminoforem miały pokryty sam CHIP  a POWER led  luminofor miały w sylikonie  .. 
cena atrakcyjna  . :D . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czego nei da się wywołac T5 i na czym akwarium bardzo traci wizualnie to bliki. Pod LED bliki robią robotę. Akwarium wygląda 100x lepiej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SU1 napisał:

Hm no niby tak tyle ze to jest budowa jak w Power LED tyle ze na porcelanie  , ale luminofor jest w żelu a nie na czipie  . Nazwa cree była związana z uzyta technologia . a tu takie naciąganie  :d . 
300x200_xlamp_xm-l_ww_unlitangle-no_back

Heh  , to daje do myślenia  , jak cree zaczęli robić w takiej technologii jak power led . Coś w tym jest  . 
Dal wyjaśnienia  CREE luminoforem miały pokryty sam CHIP  a POWER led  luminofor miały w sylikonie  .. 
cena atrakcyjna  . :D . 

Ten chip co podałeś nie jest od royal blue tylko od białych 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.