Skocz do zawartości
@Pawel

Miękas leci :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu coś jej nie pasuje. Nie pompuje się w całości tak jak kiedyś. Ma coraz mniej polipów. 

Zdjęcie i film zrobiłem już przy gaszeniu światła dlatego jest zwinięta. 

Siedzi na niej trochę małych ślimaków. Zauważyłem też jedną asterinę. W tym problem?

W akwarium trochę miękasów, trochę LPS-ów i jakiś SPS też się znajdzie. Cała banda ładnie codziennie polipuje w tym cztery euphylie.

Dla parametrowców: temp. - 25, NO3-15 (salifert), PO4 - 0 (hanna), 0,03 (ICP), KH - 7 (salifert), mg - 1265 (af), ca - 400 (af), sól 33 ppt (reflektometr, kalibrowany na płynie saliferta) . Dodatkowo wyniki potwierdzone testem ICP. Test wykazał mało jodu 0.0089 - podbijam od tygodnia. Podmiany raz na dwa tygodnie. Ballinga nie leją - spadki nie są wykrywalne testami. 

Karmienie korali raz w tygodniu produktami AF. Ryby mrożonki + suchy z karmnika. 

Światło LED + T5.

Akwarium 536l, zalane w kwietniu ubiegłego roku. Rybek 17. 

Cyrkulacja zmienna, nie szarpie :) 

Pomocy :bow:D

 

 

IMG_20190123_210040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie zrobić lepsze zdjęcie ślimaków?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz a u mnie rośnie to jak chwast,może papu za mało,albo woda wytrzepana z micro.No i te PO4 niziutkie jak dla miekasów,taki poziom to dobry dla sps.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się o lepsze zdjęcia ślimaków oraz foto jak się pompuje. 

Z miękkich mam jeszcze 2x sarco, capnela, briareum, discosomy, pseudogorgonie, labophytum, sinularie, zoa. Wszystko ładnie rośnie. Jakby woda była jałowa to po tych koralach tez by coś było widać. Kubek z odpieniacza (niepełny - Twistman 200ext) wylewam średnio raz na dwa tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ślimaki, odmiana tych ślimaków to miniturbo mam tego mnóstwo i Anthelia która bardzo ładnie polipuje, może jakiś inny koral jest za blisko i drażni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,kiedys tez tak mialem sps.lps ladnie sie pompowaly a miekasy zaczely zanikac,po zrobieniu testu marinlab od aquaforest okazalo sie ze jod jest za niski,zaczolem dodawac jod i teraz wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcie, jak jest otwarta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, human_87 napisał:

Masz może zdjęcie, jak jest otwarta?

Wrzucę po powrocie z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł:D

No i co jej dolega wg Ciebie?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, @Beti napisał:

Paweł:D

No i co jej dolega wg Ciebie?

No marnie wygląda :D Kiedyś była duża, rozłożysta :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2019 o 00:55, kniaz0 napisał:

Na pewno nie ślimaki, odmiana tych ślimaków to miniturbo mam tego mnóstwo i Anthelia która bardzo ładnie polipuje, może jakiś inny koral jest za blisko i drażni 

Nie wygląda na Parviturbo weberi.

 

 


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś poszukać i pomóc. Zastanawiałem się, czy to na pewno Anthelia, bo pierwsze dwa zdjęcia, wyglądają jak zamknięta Clavularia (np. papaya); Przynajmniej moja tak wyglądała, zanim jej jeżowiec nie zjadł. Wchodził na nią, myślałem, że glony wyjadał - a on zjadł całą clavularię.  Tutaj wskazówka: że po samym przejściu jeżowca - długo zajmowało jej ponowne otworzenie się. Znalazłem w necie porównanie tych dwóch korali. Patrząc na trzecie zdjęcie, jak była otwarta, to rzeczywiście skłaniałbym się, że to Anthelia. Jednak nie dałbym 100% pewności. Różnica między wymaganiami dla Clavularii oraz Anthelii jest widoczna przede wszystkich chyba w cyrkulacji. Clavularia lubi od słabej do średniej, z kolei Anthelia ponoć dobrze radzi sobie w silnej. Piszę, 'ponoć' ponieważ, Anthelia należy do rodziny Xeni, a jak wiadomo Xenia najlepiej wygląda w słabej cyrkulacji - wtedy też ładnie pulsuje. Tutaj, też dobry drop z jodem napisał kolega wyżej. Wszystkie korale z rodziny Xeni lubią jod. Może warto kupić test na jod. Wracając do cyrkulacji, to widziałem na YT, że u Ciebie ładnie falowała i w teorii nie powinno być to przyczyną, że teraz się nie otwiera - jednak dla testu na 2 - 3 dni postawiłbym ją w spokojne miejsce. Z koralami prawda jest taka, że bez względu co napiszą o silnej cyrkulacji to tylko SPSy ją uwielbiają. 

Wyszło masło maślane, ale innych pomysłów nie mam. Pozdrawiam.

Edytowane przez human_87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2019 o 19:45, @Pawel napisał:

No marnie wygląda :D Kiedyś była duża, rozłożysta :) 

No fakt, słabo rozłożona, ale bez przesady, może ma taki okres:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te ślimaki to może być coś z tych co zjadają miękkasy, a przede wszystkim zoanthusy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na typowy sundial snail, prędzej na collonista. Takie toto małe.

Ale dziwne jest to, że siedzą bezpośrednio na anthelli, glonów na niej nie widać, a ślimaki muszą coś jeść.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sundial snail a (ten po lewej tak wygląda jak u mnie) to lepiej odławiaj jak najszybciej bo mnożą się na potęgę. Ja przytargałem z jakąś szczepką po czasie było wszędzie pełno małych a zoa ginęły w oczach zżarły wszystkie jak skończyły to sie za pocillopore wzięły ja tę walkę przegrywam bo nie wiem jak z nimi walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już plagę tych ślimaków. Są wszędzie, ale inne korale na nie nie reagują. Zoa także, ładnie rośną i pojawiają się nowe główki. Nie zauważyłem, żeby jakieś główki znikały lub się zamykały.

Edytowane przez @Pawel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj czy to są te ślimaki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.