Skocz do zawartości
pawel23

jaką skałe wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w sklepie reefshop mają suchą skałę firmy  AQUAFOREST SYNTHETIC ROCK  w cenie 42 zł za kg oraz MARCO ROCKS  za 28 zł za kg poniżej załączone zdjęcia skał

moje pytanie jest takie którą bardziej polecacie oraz jaką najlepiej wybrać sól dla początkującego akwarysty

pozdrawiam

af.jpg

marco rocks.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco to naturalna, czysta skala koralowa. Mam ją i zawsze hej będę używać.  Jest dość lekka. 

Pojedz sobie jak masz możliwość do sklepu i zobacz obydwie, porównaj ciężar.  Widzialam kiedyś w sklepie AF. Dla mnie wyglądała jak beton i była bardzo ciężka. 

O skałach i soli jest tu juz masa tematów.  Skorzystaj z wyszukiwarki i czytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macro rocks jest porowata ale ciężka w akwarium pokrywa sie jakims takim meszkiem jest brzydsza od naturalnej żywej skały 

skałą af to ciężko powiedzieć nie miałem i nie wiadomo z czego ja robią 

pomysl nad sucha skałą naturalna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawel23 napisał:

witam

w sklepie reefshop mają suchą skałę firmy  AQUAFOREST SYNTHETIC ROCK  w cenie 42 zł za kg oraz MARCO ROCKS  za 28 zł za kg poniżej załączone zdjęcia skał

moje pytanie jest takie którą bardziej polecacie oraz jaką najlepiej wybrać sól dla początkującego akwarysty

pozdrawiam

af.jpg

marco rocks.jpg

Marco rocks. Jest tania i zobacz jaka porowata, cYli ma miejsce na mnóstwo życia które w niej zamieszka. 

Ja kupiłem 20 kg, które sie moczy juz, jeszcze dokupie10 kg i bede ja wycinał i przygotowywał do klejenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma oczywiście swoje zdanie - ja miałem kiedyś Marco rock i mi osobiście nie przypadła do gustu.

Niedawno robiłem restart i użyłem właśni skały od AF bo mi osobiście się bardzo podobała. To nowa skała którą AF wprowadziło kilka miesięcy temu - nie ma nic wspólnego z poprzednią którą kiedyś sprzedawali. Ta to po prostu połączone ze sobą bryły z life bio fill - jest o wiele lżejsza niż Marco Rock a dla mnie to był priorytet żeby nie była ciężka. Więc weszło mi jej dużo mniej względem kilogramów ale nie względem objętości :)

Skałę od AF teraz dostaniesz praktycznie w każdym sklepie bo to po prostu nowość i nasycają nią rynek - a co to będzie naprawdę z niej to pewnie dowiemy się dopiero za rok albo i kilka jak już będzie w ustabilizowanych zbiornikach :)

Edytowane przez flcf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z perspektywy czasu polecam RRR uważam że jest to naprawdę fajna skala warta uwagi. Różnica w cenie niewielka a przyznam że na żywo robi naprawdę WoW.  Lepiej wygląda po czasie jak część tych pseudoglonow zejdzie.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.