Skocz do zawartości
Dexter2k13

jaki odpieniacz do 500L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki polecacie odpieniacz do obiegu 500L? 380Litrów zbiornik główny + 112 litrów sump netto? niestety moje przeboje z diy i delteckiem nie poszły za dobrze i muszę zakupić jakieś pienidło. akwarium chciałbym postawić na sps i lps akry + ze 2-3 pokolce także mocno obciążone. Myslałem coś na rurze 200 albo 150. może być używane.Ogólnie myślałem nad odpieniaczem ATB nano size DC. Cena fajna wydajność wydaje się być bardzo w porządku zasys wody 2000L a powietrza 1200. I cena rozsądna. Ale zastanawiam się nad jakością wykonania?ktoś miał doczynienia z tym odpieniakiem? Zastanawia mnie jeszcze bo znalazłem odpieniacz bubble magus A9 czy ktoś miał doczynienia z takim pienidłem? . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz isc w sps a tak bardzo liczysz na oszczędności? Powodzenia...

Twistman OB-200 EXT


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lps sps i lekki zapas mocy

Bubble King Double Cone 200 RD3 Speedy

Coś za coś Panie:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobnym litrazu z mieszana obsada i 3 pokolcami mam Twistman Integra 200 i jak narazie jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 500l w obiegu akwarium dosyc obciazone duza ilascia ryb obsada  sps  lps  i chodzi deltec sc 1456,dziala bez problemowo parametry w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kapa napisał:

mam 500l w obiegu akwarium dosyc obciazone duza ilascia ryb obsada  sps  lps  i chodzi deltec sc 1456,dziala bez problemowo parametry w normie

ja miałem w tym baniaku delteca ale 1455 i po4 nie mogłem utrzymać stałych fosforanów na poziomie zblizonym do 0 nawet z biopalletami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dexter2k13 napisał:

ja miałem w tym baniaku delteca ale 1455 i po4 nie mogłem utrzymać stałych fosforanów na poziomie zblizonym do 0 nawet z biopalletami

umnie po4 miezone wczoraj mala hanka na fosfor wynik 5 czyli wedlug tabeli o,o15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kapa napisał:

umnie po4 miezone wczoraj mala hanka na fosfor wynik 5 czyli wedlug tabeli o,o15

a ja miałem skoki raz pokazywało 0.03 na colombo a nieraz nawet ponad 0.1 a pellety kreciły się cały czas. dlatego delteca odrzucam z mojej listy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Dexter2k13 napisał:

a ja miałem skoki raz pokazywało 0.03 na colombo a nieraz nawet ponad 0.1 a pellety kreciły się cały czas. dlatego delteca odrzucam z mojej listy

ten nowy odpieniacz red sea 600 rskr wyglada obiecujaca i cena przyzwoita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kapa napisał:

 

ten nowy odpieniacz red sea 600 rskr wyglada obiecujaca i cena przyzwoita

wydaje się spoko, ale nie chcę ściagać odpieniacza zagranicy , wole kupić coś w polsce, i jak coś się popsuje, aby przez sklep była uwzględniana gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dexter2k13 napisał:

wydaje się spoko, ale nie chcę ściagać odpieniacza zagranicy , wole kupić coś w polsce, i jak coś się popsuje, aby przez sklep była uwzględniana gwarancja.

zapytaj beti o bubble king double cone 200 rd3 speedy, ma bardzo piekne akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może RedStarfish RS-N170 Plus lub model wyżej? Montowalem tego u znajomego i super kultura pracy porządnie wykonany i przy okazji cena nie zabija. 


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kapa napisał:

zapytaj beti o bubble king double cone 200 rd3 speedy, ma bardzo piekne akwarium

na bubblekinga niestety teraz mnie nie stać :( taki twistman 200 też mocno nadwyręża mój budżet , ale jeśli będzie trzeba to wydam tyle :).

8 minut temu, Proked napisał:

A może RedStarfish RS-N170 Plus lub model wyżej? Montowalem tego u znajomego i super kultura pracy porządnie wykonany i przy okazji cena nie zabija. 

myślałem nad nim, ale chciałbym coś z zasysem powietrza 1000Litrów+

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

na bubblekinga niestety teraz mnie nie stać :( taki twistman 200 też mocno nadwyręża mój budżet , ale jeśli będzie trzeba to wydam tyle :).

aquaforest skimmer AF150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

na bubblekinga niestety teraz mnie nie stać :( taki twistman 200 też mocno nadwyręża mój budżet , ale jeśli będzie trzeba to wydam tyle :).

no to bubble magus a9 znajdziesz kolo 1000zl nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrs napisał:

no to bubble magus a9 znajdziesz kolo 1000zl nowy

własnie ten bubble magus a9 z opisu spełnia wszystkie moje założenia + cena najbardziej korzystna. Ale z drugiej strony jeśli materiały z których jest wykonany są słabe to wolę dopłacić raz za coś lepszego niż po roku zmieniać ten odpieniacz na coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

własnie ten bubble magus a9 z opisu spełnia wszystkie moje założenia + cena najbardziej korzystna. Ale z drugiej strony jeśli materiały z których jest wykonany są słabe to wolę dopłacić raz za coś lepszego niż po roku zmieniać ten odpieniacz na coś lepszego

bubble magus ma wbudowana pompe wiec mało miejsca zajmuje, dwa nie masz problemów z czesciami zamiennymi w pl. Jak chcesz dopłacić  bo chcesz markowe to masz Tunze DOC Skimmer 9415 albo juz kozak sprzet o 100 zł drozszy Tunze DOC SKimmer 9430
 wszystko zalezy jaki masz budzet. Ja skłądam sprzet do 160/70/60 i pierw bede brał magusa a9. rok ma gwarancje, jednak jak nie bedzie dawał ady bo planuje duzo ryb to sprzedam go i dołoże i kupie cos mocniejszego. Zawsze to koszty rozciagniete w czasie. Nie orywajmy że to drogie hobby

 

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesteś przekonany że problem Po4 to tylko wina odpieniacza???

bo można mieć pienidlo nawet za 4-5tys a problem pozostanie..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sie pojawić red star juz nie dlugo u nas w kraju bo sam na niego zarzuciłem siec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, @Beti napisał:

a jesteś przekonany że problem Po4 to tylko wina odpieniacza???

bo można mieć pienidlo nawet za 4-5tys a problem pozostanie..

raczej tak. odpieniacz nie dawał rady wyciagać syfu który powstawał przez pelet a rura z reaktora była skierowana na zasys wody w pienidle. jednak duzo syfu dostawało sie do obiegu.

10 minut temu, reek napisał:

Ma sie pojawić red star juz nie dlugo u nas w kraju bo sam na niego zarzuciłem siec 

ja maksymalnie do srody-czwartku muszę zakupić pienidło.

30 minut temu, piotrs napisał:

bubble magus ma wbudowana pompe wiec mało miejsca zajmuje, dwa nie masz problemów z czesciami zamiennymi w pl. Jak chcesz dopłacić  bo chcesz markowe to masz Tunze DOC Skimmer 9415 albo juz kozak sprzet o 100 zł drozszy Tunze DOC SKimmer 9430
 wszystko zalezy jaki masz budzet. Ja skłądam sprzet do 160/70/60 i pierw bede brał magusa a9. rok ma gwarancje, jednak jak nie bedzie dawał ady bo planuje duzo ryb to sprzedam go i dołoże i kupie cos mocniejszego. Zawsze to koszty rozciagniete w czasie. Nie orywajmy że to drogie hobby

 

Wiadome hobby drogie, ale można część kosztów znacznie ograniczyć pytając np na forum lub szperając po sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

raczej tak. odpieniacz nie dawał rady wyciagać syfu który powstawał przez pelet a rura z reaktora była skierowana na zasys wody w pienidle. jednak duzo syfu dostawało sie do obiegu.

ja maksymalnie do srody-czwartku muszę zakupić pienidło.

Wiadome hobby drogie, ale można część kosztów znacznie ograniczyć pytając np na forum lub szperając po sieci :)

no tak, jednak produkt to produkt i tez loteria. kolega kupił falownik jebao i sie po tygodniu  z jebao ;D i si emeczył z reklamacją. 
więc trzeba patrzeć nie tylko na cene a też na serwis i części zamienne i żeby nie kosztowały miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2019 o 11:42, piotrs napisał:

no tak, jednak produkt to produkt i tez loteria. kolega kupił falownik jebao i sie po tygodniu  z jebao ;D i si emeczył z reklamacją. 
więc trzeba patrzeć nie tylko na cene a też na serwis i części zamienne i żeby nie kosztowały miliony.

miałem to samo z jebao rw15 kupiłem nówkę sztukę i po 2-3 miesiącach sobie tak z dnia na dzień przestał działać. :) o dziwo rw8 działa mi już z dwa lata bez wiekszych problemów :)

 

Po zastanowieniu się , chyba zainwestuje w twistmana ob 200 ext V2. nadwyrężę trochę budżet, ale może to i dobrze, ponieważ później życie do zbiornika będzie wpuszczone :)

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc red star masz na myśli redstarfish ? Jak tak to dystrybutorem jest aqua trend i mają to raczej stale na magazynie 


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.