Skocz do zawartości
DariuszM

Odpieniacz do kostki 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc czy faktycznie jest potrzebny odpieniacz, a jeżeli tak to jaki mi radzicie. Kostka 40-40-40   64 l. Mam zamiar z rybek mieć 2 błazeński i jakaś kopiąca babeczka

Edytowane przez DariuszM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resun sk-300 będzie dobry i wejdzie ci do kaskady. Co do tego, czy jest potrzebny kilka osób prowadzi małe akwaria np r_33 tylko na podmiankach i wszystko im rośnie, lecz jeśli chcesz mieć ryby ja bym brał odpieniacz

 

Edytowane przez Nexor4 (wyświetl historię edycji)

127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie sump to do takiej kostki nie używał bym odpieniacza. Jeśli bez sumpa to wystarczy kaskada tidal i jakieś złoże na bakterie. Warunek to posiadać obsadę koralową w ilości 5szt na jedną rybę lps/miękkie. Powinno uciągnąć. Karmić pół kostki mrożonki dziennie dla tych trzech ryb. Tylko muszą się znaleść najpierwvkorale a później ryby oczywiście po dojrzewaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tidal  75 na razie samą ceramikę

21 minut temu, dla syna napisał:

Jeśli będzie sump to do takiej kostki nie używał bym odpieniacza. Jeśli bez sumpa to wystarczy kaskada tidal i jakieś złoże na bakterie. Warunek to posiadać obsadę koralową w ilości 5szt na jedną rybę lps/miękkie. Powinno uciągnąć. Karmić pół kostki mrożonki dziennie dla tych trzech ryb. Tylko muszą się znaleść najpierwvkorale a później ryby oczywiście po dojrzewaniu. 

Mam Tidal  75 na razie samą ceramikę

Edytowane przez DariuszM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej kostki, a mam taką samą planuję zakupić odpieniacz zewnętrzny Bubble Magus QQ-1. Wszystko zależy od obsady. Są kostki bez odpieniacza przy częstej podmianie wody i jest ok. A są takie gdzie hula odpieniacz i jest więcej niż 3-4 rybki. 

 

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ILUZJONISTA napisał:

Ja do swojej kostki, a mam taką samą planuję zakupić odpieniacz zewnętrzny Bubble Magus QQ-1. Wszystko zależy od obsady. Są kostki bez odpieniacza przy częstej podmianie wody i jest ok. A są takie gdzie hula odpieniacz i jest więcej niż 3-4 rybki. 

 

Dzięki za odpowiedź powiedz jeszcze co masz do przesypywania piachu albo co proponujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, DariuszM napisał:

Dzięki za odpowiedź powiedz jeszcze co masz do przesypywania piachu albo co proponujesz

Masz na myśli jakąś rybkę do przekopywania piasku? Jeśli tak to jest wiele babek kopiących ale każda różnie się zachowuje. Potrafią przesypać Tobie cały piach z jednego konta w drugi a przy okazji zakopać jakiegoś korala. Największym kopaczem i zadymiarzem pod kątem przesypywania piasku moim zdaniem jest Valenciennea Puellaris. Potrafi przenieść nawet nie wielkie kamienie lub szczepki korali. Wbij sobie ich nazwę na You Tube to zobaczysz co potrafi. Druga opcja to ślimaki kopiące ale nie licz iż Tobie będą mieszać piasek codziennie. Moim zdaniem to mit. Moje ślimaki kopiące tylko na noc się zakopują a tak to wyłażą wieczorem i najlepszym ich przysmakiem są resztki jedzenia lub padlina.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu mój filmik co potrafi Valenciennea Puellaris. Moim zdaniem najlepszy kopacz, ale zawsze coś za coś. Babilony nie robią tego czego od nich oczekujemy, taka prawda. Jak ja zakupiłem to trzymałem w 54 litrach. po paru miesiącach wymieniłem zbiornik na 112 litrów. Chcesz to kup ale licz się ze sprzedażą ryby jak dorośnie lub wymianą zbiornika.

 

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2019 o 20:29, DariuszM napisał:

Chyba na  babki za mały baniak myślałem raczej o Babilonach

babki kopiące sie nie nadają nie beda miały dosc podłoża do kopania za mała powierzchnia dna ale np c. cintus to już ok ta babka nie kopie jak piach ma w pysku to święto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.