Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Słony leszcz napisał:

To może mógłbyś jakąś fotkę jak masz wrzucić, coś tam napisać o wymiarach, przepływie itp itd.... Chyba żeby Igor @dla syna się pochwalił. Od razu zaznaczę, że ja tak z czystej ciekawości pytam, raczej nie planuję zakupu:-)

Wiesz co by było fajne? Zamiast napędu silniczkiem, puścić wodę z przelewu na jakąś mini turbinkę, która przez reduktor (np coś w stylu przekładni planetarnej) napędzała by rolkę. Woda się podnosi -> zaczyna lać się przez przelew -> turbinka się kręci -> napędza rolkę -> taśma się przesuwa -> poziom wody spada -> turbinka przestaje się kręcić i napędzać rolkę... Bez prądu, bez elektroniki, w zasadzie nie ma się co zepsuć. Ot taki pomysł dla ambitnego drukarza 3d;-) Choć wiadomo, trzeba by jeszcze szczegóły dopracować

Witam

Moim zdaniem , to nie realne. Ale kombinuj 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz widziałem takie urządzenie - a było to z 5 lat temu, to nie było tam żadnej elektryki. Działało na zasadzie pojemnika na ramieniu korby podłączonej do rolki. Jeśli włóknina na dnie pojemnika była czysta to woda przepłwyała przez pojemnik. Jeśli jednak zapychała sie to woda w pojęmniku pietrzyła sie powodując ze robił się on coraz cięższy, az w koncu opadał pod ciężarem wody i jednoczesnie przesuwał włókniną o kilka cm. Woda wypływała, pojemnik robił się lekki i wracał na pierwotną pozycję.

Pomijam fakt wielkości i ceny urządzenia, to moment przelewania by stosunkowo głośny. I tak co 5 miut - łup w dół. Ale działało :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JerzyB napisał:

Moim zdaniem , to nie realne

Ale to przecież opis koła młyńskiego napędzanego spiętrzoną wodą... Tyle że woda płynie tu okresowo... Wg mnie do osiągnięcia.

@Paragon hmmm ale to mechanika... Jeśli ogarnie to w prosty sposób to jak prostota ma zawieść prędzej elektronika siądzie. To tak jak z dolewką pływakową - o ile się nic mechanicznie nie zablokuje pływaka to działa.... Tu cóż woda poszła by w 100% przelewem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, chwialek napisał:

hmmm ale to mechanika... Jeśli ogarnie to w prosty sposób to jak prostota ma zawieść prędzej elektronika siądzie. To tak jak z dolewką pływakową - o ile się nic mechanicznie nie zablokuje pływaka to działa.... Tu cóż woda poszła by w 100% przelewem...

no właśnie ja jestem za elektronika mimo wszystko dużo większy zakres możliwości, w tym tez zabezpieczeń, nie powiedziałem że mechanika jest zła ale jednak wolę iść do przodu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2019 o 10:24, Krzysiek K. napisał:

Marek ,a nie 200metrów. Pierwszy raz ciąłem rolkę  nożem takim długim do chleba ,trzeba było się namachać ,ale jakoś przeciąłem .Drugą rolkę spróbowałem przeciąć wyrzynarką i porażka,samo przecięcie poszło bez problemu tylko włóknina w miejscu cięcia się skleiła pod wpływem temperatury i myślę żeby było to samo na pilarce.Następnym razem będę próbował ciąć na pile taśmowej od kolegi , zobaczymy co z tego wyjdzie.Na mojego rollemata mam nawinięte jakieś 70metrów włókniny i bez problemu silniczek daje rady.

Mi przyszła rolka 100m o szerokości 75cm i chyba kosztowała 30 € .

Chciałbym potwierdzić,cięcie nożem chyba najlepszy sposób choć ja musiałem się nieźle namachać z powodu braku odpowiedniego noża.Potwierdzam też,że cięcie na pilarce powoduje spiekanie krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Słony leszczmam roller ale nie używam. Wyjąłem z powodu aefw. Niestety po kuracji produktem polecanym przez @JadwigaMorska poleciały mi wszystkie acry pomimo że utrzymywałem wodę na niezmienionym poziomie wg marinlab. Jak tylko uporam się ze zbiornikiem, uruchomię ponownie roller i pstryknę kilka fotek z opisem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dla syna napisał:

poleciały mi wszystkie acry

Przykro słyszeć. Tak się trochę domyślałem, że skoro nie aktualizujesz, to pewnie niewesoło jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 godziny temu, dla syna napisał:

aefw

hmm co to ja już nie w temacie chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, boo12 napisał:

acro żerne robale

a to na to łajno, no masakra, kurcze współczuję Igorowi na pewno taki cios boli ale na pewno da rade trzymam kciuki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka z dopływem wody do Clarisea ma takie nacięcia przez które woda dostaje się do filtra i zauważyłem,że one ograniczają przepływ wody,pewnie można przepuścić więcej wody wycinając większe otwory co planuję wykonać.Rolkach z Niemiec mają większe oczka,widać to po zużyciu i wtedy ta modyfikacja przydała by się.

Wczoraj jeszcze wpadłem na dodatkowe wykorzystanie tego filtra,pisałem w swoim temacie,że mam grube podłoże,które zbiera syf a że mam rurę do odmulania jeszcze z starych czasów to włożyłem do filtra wąż od odmulacza i mogłem w trybie ciągłym odsyfiać sobie dno.Wiem,że tym podłożem narobiłem sobie roboty i mało kto wykonuje takie czynności,ale jak wiecie ja lubię grzebać w baniaku. :clowning Atutem tego podłoża to nie rusza go cyrkulacja,nic nie fruwa po akwarium i nie robią się placki szyb na dnie (choć w tym celu dodatkowo od spodu okleiłem szybę białą folią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, inmar napisał:

Wczoraj jeszcze wpadłem na dodatkowe wykorzystanie tego filtra,pisałem w swoim temacie,że mam grube podłoże,które zbiera syf a że mam rurę do odmulania jeszcze z starych czasów to włożyłem do filtra wąż od odmulacza i mogłem w trybie ciągłym odsyfiać sobie dno

A to się wydaje bardzo fajny pomysł:-) Tym bardziej z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów od Igora na temat jego pico-rollera made-by-paragon:-)

A takie pytanie mam... czy jest ktokolwiek, kto używa "oryginalnych" rolek? I czy ma zamiar ich używać docelowo, czy po prostu jeszcze nie ogarnął "produkcji" zamienników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zużyłem wcześniej dwie oryginalne rolki,teraz zobaczę jak się zamienniki sprawdzą.Stare rolki wyprałem w pralce,oczywiście bez detergentów,zwinąłem i leżą.Trochę boję się ich użyć ponownie choć słyszałem,że używają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś założył praną rolkę,ale ja tak i powiem,że lipa bo oczka włókniny są pozatykane i rolka starczyła mi na 3 DNI !  Te z Niemiec są znów za rzadkie i myślę coby nie nawinąć podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, inmar napisał:

Nie wiem czy ktoś założył praną rolkę,ale ja tak i powiem,że lipa bo oczka włókniny są pozatykane i rolka starczyła mi na 3 DNI !  Te z Niemiec są znów za rzadkie i myślę coby nie nawinąć podwójnie.

trochę nie rozumiem co chcesz osiągnąć, szukając maga gęstej włókniny, kombinując z podwójnym nawijaniem skoro CS bo chyba taki fitr masz i tak nie filtruje 100% wody, poza tym pranie włókniny mija sieę z celem w ogóle posiadania automatycznego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma problemu te nowe rolki Clarisea XL starczają na 2 miesiące,przetestowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 25 metrów starczyło na 11 dni,mam dużo ryb więc i syfu dużo furga dlatego kombinuję.Wydawać 300zł na miesiąc mi się nie uśmiecha zaś te z Niemiec nie wyłapują wszystkiego.W sumie nie idzie cały zlot wody przez filtr więc też nie powinienem narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, inmar napisał:

Mi 25 metrów starczyło na 11 dni,mam dużo ryb więc i syfu dużo furga dlatego kombinuję.Wydawać 300zł na miesiąc mi się nie uśmiecha zaś te z Niemiec nie wyłapują wszystkiego.W sumie nie idzie cały zlot wody przez filtr więc też nie powinienem narzekać.

właśnie o to mi chodzi nawet jak założysz super gesta włókninę to i tak filtr który masz ma taką budowę że puszcza bokiem pewnie dosyć sporo taka włóknina jak ta z Niemiec która znalazłem jest w sam raz 20 mikronów spokojnie wystarczy żeby wyklarować wodę i wyłapać syf przy czym nie będzie szła w tempie ekspresowym zapychając się, nie mam jak już sprawdzić bo nie mam akwarium ale pelna rolka u mnie a wychodziło coś około 50metrow wystarczało na 3-4miesiące, a u mnie przechodzi 100% no może 95% wody przez filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bibik napisał:

Już nie ma problemu te nowe rolki Clarisea XL starczają na 2 miesiące,przetestowałem

Potwierdzam, w moim baniaku nowe rolki XL starczają na dwa miesiące


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Tutaj macie Panowie swojego czasu znlazłem włókniny tej firmy tez z Niemiec występują w trzech wersjach Cleartex, Vlies i Flow kazda ma inną przepuszczalność wiem że są dobre bo gdzies na zagranicznym forum były opisane że są ok w szczególności ta Flow ale nic więcej nie wiem nie testowalem może ktos zechce sie pobawic to da znać co i jak link poniżej:

https://www.genesis.de/shop/evo-vliese.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon ale to są inne niż te co my używamy nie? Ja bym chetnie spróbował czegoś co dokładniej czyści wodę niż ta obecna. Niby dobrze filtruje, ale woda nie jest kryształ. Trochę zawiesiny jest w słupie wody. Z drugiej strony przy LPS to może być korzystne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Tak inne tą co masz w filtrze przetestowałem sam i wiem że jest na 100% ok, co do tej włókniny z Genesis co podałem link nie mogę jej polecić z czystym sumieniem ze jest ok bo nie miałem jej w rekach, wiem że stosują ją w filtrach DIY, poza tym jest przeznaczona do takich filtrów tylko dużo większych do oczek wodnych, podałem link dla ciekawości jak by ktoś chciał potestować to smiało tylko niech nie zapomni się podzielić informacją co jest warta włóknina :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na jakimś słodkowodnym forum pisali że stosują fizelinę meblarską.

Stosował ktoś?

W Łodzi jest firma która to podobno tnie na żądany wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.