Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

jest dłuższa 40m i grubsza,wychodzi 30 zl na miesiąc nie ma co kombinować,lepiej klaruje wodę niż niemiecki odpowiednik szkoda pary na kombinacje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie myślisz o firmie która mi przygotowała pociętą flizelinę różnej maści ,z testów wynika jedno , nie nadają się ,wyglądają identycznie jak oryginalna ,ale te co ja miałem to ani jedna nie przepuszczała wody .

Z Niemiec zamówiłem zapas na prawie dwa lata i nic nie kombinuje, nawet lepiej ,że nie wszystko wyłapuje , korale też chcą żyć :)


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, inmar napisał:

Do Kolegów posiadających Clarisea,Wam też ta część materiału od strony silnika mocno się napina ?

mam inny filtr ale tez mam mocno napięta włókninę  ,pewnie dlatego ze jest mokra i przylega do ścianek filtra stad  większe tarcie i napięcie włókniny 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2019 o 18:36, chwialek napisał:

Ale to przecież opis koła młyńskiego napędzanego spiętrzoną wodą... Tyle że woda płynie tu okresowo... Wg mnie do osiągnięcia.

@Paragon hmmm ale to mechanika... Jeśli ogarnie to w prosty sposób to jak prostota ma zawieść prędzej elektronika siądzie. To tak jak z dolewką pływakową - o ile się nic mechanicznie nie zablokuje pływaka to działa.... Tu cóż woda poszła by w 100% przelewem...

Przecież takie filtry bez elektroniki są od dawna dostępne przykład EVO3:

15551812_rollermat432.jpg

Sam chciałem taki popełnić ale zrezygnowałem na rzecz sprawdzonych konstrukcji diy z neta. Nie mam obecnie zbyt dużo czasu na próby i eksperymenty. Ale na pewno pochylę się nad tym projektem w przyszłości.

Dla Was jedynym problemem takiego rozwiązania jest głośność jego pracy. Dla mnie nie bo mam sumpa w piwnicy i hałas tam mi nie przeszkadza!

15551909_500_4_kor_1.jpg

Można skopiować to rozwiązanie usuwając wszystkie metalowe elementy i zmniejszając go troszkę!

 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałbym pytanko. Jaki silniczek stosujecie lub macie w swoich rollermatach? Chodzi mi dokładnie o ilość obrotów na minute. No chyba że możecie podesłać jakiś link to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Arek23 napisał:

Rewelacja, wielkie dzięki. A szukałem i nie widziałem takiego. Dzięki wielkie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawnie poszło z tym silniczkiem. Już leci do mnie. Teraz mam pytanko co do maty. Nie będzie ktoś zamawiał w niedalekim czasie? Po co płacić przesyłkę dwa razy. Mi wyszła prawie 25 euro. Mata 30 ( ta 75cm)a przesyłka 25. Troche drogo, a tak to zawsze na pół. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup agrowluknine tez działa nawet lepiej moim zdaniem 


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arek23 napisał:

Kup agrowluknine tez działa nawet lepiej moim zdaniem 

Taką zwykłą pod drzewka co się daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęstość 30 lub 50 byle by w opisie było ze przypuszcza wodę 


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Beti  Dlaczego znikły ostatnie posty?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z ofertą wykonania włókniny? Moim zdaniem, brakowało dopisku że oczywiście ta włóknina miała by być za free - bo przecież nie podejrzewam nikogo z tu obecnych o jakieś geshefty....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

@Beti  Dlaczego znikły ostatnie posty?

Pozdrawiam

Bo kolega maniecka nie zachował regulaminu.

Tak jak napisał @dale, zabrakło słowa "gratis"

Reklama jest płatna na NR.

Nie sądzę że wykona każdą rolke free...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Beti napisał:

Bo kolega maniecka nie zachował regulaminu.

Tak jak napisał @dale, zabrakło słowa "gratis"

Reklama jest płatna na NR.

Nie sądzę że wykona każdą rolke free...

Ok, przepraszam- nie przemyślałem, że tak to może wybrzmieć.

Jeśli można idę na targowisko. 


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Brawo za postawę :) Być może kiedyś poproszę o ofertę :)

 

Pytanie do ogółu :) - czy rollermat ma sens przy dużym odpieniaczu i refugium "po drodze" w obiegu - wydaje mi się ze cały detrytus spadający z obiegu osadza się w sumpie i nie wraca do obiegu. Ale może warto było by go wyeliminować?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maniecka napisał:

Jeśli można idę na targowisko

Oczywiście że tak, jeśli tylko zachowasz m.in.pkt 7 regulaminu targowiska.

Targowisko jest dostępne...

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2020 o 12:46, Arek23 napisał:

Gęstość 30 lub 50 byle by w opisie było ze przypuszcza wodę 

Miałbym pytanko, 

Co nam daje gęstość na metr kwadratowy jeśli nie pisze jakie ma pory agrowłóknina? Ta niemiecka ma pory 110 mikronów, w agrowłókninie nie mamy takiej informacji. 

Używanie agrowłókniny wyszło przez testy?, że lepsza, że woda kryształ? Ja osobiście bym wolał aby właśnie te 100-150 mikronów przechodziło. Papu dla korali itd. Z tym że wiadomo jeśli agrowłóknina na serio się sprawdza to było by super bo na alledrogo jest jej sporo.

Jeśli moge prosić o opinie kogoś kto jedzie już jakiś czas na agrowłókninie  będe wdzięczny. A jak by jeszcze podał link z kąd zamawia to było by super.

Edytowane przez Margolee
dopisanie tekstu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Margolee napisał:

Co nam daje gęstość na metr kwadratowy jeśli nie pisze jakie ma pory agrowłóknina?

Gęstość zależy głównie od grubości agrowłókniny i w rolnictwie potocznie te grubsze nazywa się agrowłókniną zimową, a tę cieńszą letnią. Natomiast o wielkości oczek nie ma co tu mówić bo w jednej rolce mogą być miejsca z różnymi porami. Ja używam agrowłókniny w postaci skarpet i muszę ją wymieniać co dwa dni. Jeśli zależy nam aby tkanina filtracyjna przepuszczała nam takie a takie cząstki  to agrowłóknina się nie nadaje. Ja używam  zimowej w ten sposób, że zakładam skarpetę do czasu aż się zabrudzi (przestqje przepuszczać wodę) co zajmuje ok 2 dni i potem przez kolejny dzień woda idzie bez włokniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Arek77 napisał:

Gęstość zależy głównie od grubości agrowłókniny i w rolnictwie potocznie te grubsze nazywa się agrowłókniną zimową, a tę cieńszą letnią. Natomiast o wielkości oczek nie ma co tu mówić bo w jednej rolce mogą być miejsca z różnymi porami. Ja używam agrowłókniny w postaci skarpet i muszę ją wymieniać co dwa dni. Jeśli zależy nam aby tkanina filtracyjna przepuszczała nam takie a takie cząstki  to agrowłóknina się nie nadaje. Ja używam  zimowej w ten sposób, że zakładam skarpetę do czasu aż się zabrudzi (przestqje przepuszczać wodę) co zajmuje ok 2 dni i potem przez kolejny dzień woda idzie bez włokniny.

A ok, myślałem że jedziesz w rollermacie na agrowłókninie.

Dobra kupiłem tą z niemiec. 55 euro z przesyłką za 1 kilometr. Przetestujemy zobaczymy.

Edytowane przez Margolee
Zmiana zdania (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podsumować, co ostatecznie warto kupić (mam Clarsea sk5000). Oryginalnie w Clarsea to tam jest chyba wigofil. Na aledrogo są rózne wigofile, ale jak czytam nikt chyba nie testował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to i ja sie podepnę moze ktos akurat sie zna i sie wypowie na grupie na fb ktos dzisiaj tez dodal post odnosnie takiej włókniny jak słusznie zauważył ta prezentowana w linku ma takie same właściwości co orginal z clarisea xzy theilinga 40gr/m2 czy taka by zdala egzamin ta z Niemiec z tego co widze ma 20gr/m2 taka wlasnie używam i przyznam ze sie rozciąga jak u kolegi wyzej i puszcza bokami . Pytanie czy taka wlasnie z allegro wloknina nie sprawdzi się lepiej ze względu na to ze jest grubsza dwa razy dzieki czemu "moze" sie nie bedzie rozciagac.   

 

https://allegro.pl/oferta/flizelina-biala-bez-kleju-40g-m2-wigofil-wloknina-6410320482

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić jak smakuje...

A poza tym, to Twoje akwarium i Twoja odpowiedzialność za nie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.