Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dale napisał:

Trzeba sprawdzić jak smakuje...

A poza tym, to Twoje akwarium i Twoja odpowiedzialność za nie.

Gratuluje odpowiedzi twoje akwarium twoja odpowiedzialność.  Zadałem pytanie czy ktoś się zna lub mial stycznosc, a nie o odpowiedzialności za akwa . 

I ten wątek tez czytalem a dodalem link z konkretna włóknina o którą pytam. 

Edytowane przez sir_rolu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem z rolermatem to przetestowałem trochę włóknin krawieckich czy jak to tam zwą .

Nie znalazłem żadnej która przepuszczała by wodę, większość była czymś napuszczona, ale to było z dobre 3 lata temu , może teraz jest coś innego dostępne.   


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sir_rolu napisał:

Gratuluje odpowiedzi twoje akwarium twoja odpowiedzialność.  Zadałem pytanie czy ktoś się zna lub mial stycznosc, a nie o odpowiedzialności za akwa . 

I ten wątek tez czytalem a dodalem link z konkretna włóknina o którą pytam. 

Chłopie, nie ciskaj się błyskając ciętymi ripostami na prawo i na lewo, tylko przemyśl sens eksperymentowania z zamiennikami. I łatwość z jaką można zaliczyć wtopę. Nie wiem czy będzie ktoś na tyle odpowiedzialny żeby wziąć na siebie ewentualne negatywne skutki podpowiedzi. Bo nawet jeśli coś się u mnie sprawdzi, a nie jest przeznaczone do akwarium, to zakładam że następna partia może już nie być wystarczająco koszerna. Rozumiesz teraz o co biega?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dale napisał:

Chłopie, nie ciskaj się błyskając ciętymi ripostami na prawo i na lewo, tylko przemyśl sens eksperymentowania z zamiennikami. I łatwość z jaką można zaliczyć wtopę. Nie wiem czy będzie ktoś na tyle odpowiedzialny żeby wziąć na siebie ewentualne negatywne skutki podpowiedzi. Bo nawet jeśli coś się u mnie sprawdzi, a nie jest przeznaczone do akwarium, to zakładam że następna partia może już nie być wystarczająco koszerna. Rozumiesz teraz o co biega?

Ja jestem zdania, że eksperymentowanie jest wartością, która pozwala akwarytom na dokonywanie wyboru. Nie skazywanie się na produkt, jedynie słuszny, który sprzedaje firma. Marek pozwól ludziom dokonywać wyboru, mimo tego, że mają odmienny sposób myślenia. Chcesz kupować "firmowe" kupuj Twoje decyzja, nikt Tobie nie pisze, że powinieneś robić inaczej. 

Oczywiście zamienniki niosą ze sobą pewne ryzyko, jednak ja widziałem znacznie więcej wysadzonych zbiorników na "firmowych" produktach. 

Przepraszam za brak nawiązania do tematu, niestety nie mam doświadczenia z tą włókniną, więc nie będę się wypowiadał. Ja używam zamiennika zza miedzy...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam włókninę zza miedzy. Będę niedługo zamawiał, bo mi się kończy. 44 EUR za 2 rolki użytkowane od lutego 2018.

 

EDIT: 2 lata, nie trzy. Sprawdziłęm i zamawiałem włókninę w styczniu 2019 a nie 2018, jak wcześniej pisałem.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, katani napisał:

Będę niedługo zamawiał

Michał, daj znać jak będziesz robił zamówienie to się dorzucę do niego i podzielimy koszty wysyłki.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, norbi2222 napisał:

Michał, daj znać jak będziesz robił zamówienie to się dorzucę do niego i podzielimy koszty wysyłki.

Nie ma problemu. Będę do nich pisał też, czy dadzą radę zrobic rolki 15cm. Nie trzebaby w domu ich ciąć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

Nie ma problemu. Będę do nich pisał też, czy dadzą radę zrobic rolki 15cm. Nie trzebaby w domu ich ciąć.

Dobry pomysł:).


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Ja jestem zdania, że eksperymentowanie jest wartością, która pozwala akwarytom na dokonywanie wyboru. Nie skazywanie się na produkt, jedynie słuszny, który sprzedaje firma. Marek pozwól ludziom dokonywać wyboru, mimo tego, że mają odmienny sposób myślenia. Chcesz kupować "firmowe" kupuj Twoje decyzja, nikt Tobie nie pisze, że powinieneś robić inaczej. 

Ależ oczywiście że tak. Sam dużo kombinuję i modyfikuję. Ale nawet jeśli jakiś zamiennik się u mnie sprawdził, nie mam odwagi polecać go innym, bo zdaję sobie sprawę że, na przykład mogą być pomijalne przez producenta zanieczyszczenia losowe, które dla oryginalnego zastosowania produktu nie mają żadnego znaczenia, zaś dla akwarysty już jak najbardziej. Na przykład swego czasu nabijałem CO2 i co się okazało? że dla potrzeb technicznych jest inna instalacja niż dla np. spożywki. Chodziło o zanieczyszczenie olejem. Z resztą, obecnie więcej gratów mam diy, modyfikowanych czy nawet projektowanych od początku niż oryginalnych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, katani napisał:

Ja też używam włókninę zza miedzy. Będę niedługo zamawiał, bo mi się kończy. 44 EUR za 2 rolki użytkowane od lutego 2018.

A jaka była szerokość tych 2 rolek oraz długość nawiniętej włókniny?  Oraz jaka gramatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Syrius177 napisał:

A jaka była szerokość tych 2 rolek oraz długość nawiniętej włókniny?  Oraz jaka gramatura?

30cm, 200m.

Czyli kupując dwie rolki dostałem 800m włókniny 15cm.

EDIT: 2 lata, nie trzy. Sprawdziłęm i zamawiałem włókninę w styczniu 2019 a nie 2018, jak wcześniej pisałem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2021 o 09:17, dale napisał:

Chłopie, nie ciskaj się błyskając ciętymi ripostami na prawo i na lewo, tylko przemyśl sens eksperymentowania z zamiennikami. I łatwość z jaką można zaliczyć wtopę. Nie wiem czy będzie ktoś na tyle odpowiedzialny żeby wziąć na siebie ewentualne negatywne skutki podpowiedzi. Bo nawet jeśli coś się u mnie sprawdzi, a nie jest przeznaczone do akwarium, to zakładam że następna partia może już nie być wystarczająco koszerna. Rozumiesz teraz o co biega?

Chłopie nie ciskam sie błyskając ciętymi ripostami poprostu nie lubie odpowiedzi z d*py . Gdybyś dokladnie przeczytał moje pytanie widzial bys ze pytam o produkt a nie o to czy ktoś go przetestuje za mnie lecz czy mial z tym stycznosc i sie wypowie . I logiczne jest raczej to ze jesli ktos by mial stycznosc i nawet by napisal ze u niego wszystko ok to ode mnie zalezy czy zdecyduje się i wezme odpowiedzialność za swój zbiornik i sprawdze to osobiscie nie mając pretensji do nikogo . Rozumiesz teraz o co biega ?

W dniu 22.03.2021 o 09:57, katani napisał:

Ja też używam włókninę zza miedzy. Będę niedługo zamawiał, bo mi się kończy. 44 EUR za 2 rolki użytkowane od lutego 2018.

 

EDIT: 2 lata, nie trzy. Sprawdziłęm i zamawiałem włókninę w styczniu 2019 a nie 2018, jak wcześniej pisałem.

Tez wlasnie testuje ta z DE przy 20gr rozciąga się trochę ale jest ok mam clarisea sk5000 i theilinga , gdy zamowilem rolke 300mm musialem troche przekombinować ponieważ rolka clarisea ma równe 150mm szerokości a theiling ma 157mm. Wiec zrobilem dwie rolki jedna 155mm i jedna 145mm i w clarisea 145mm jest na styk przy rozciąganiu ale myślę że jak bym uciął 150mm bylo by idealnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zamówienie kolejnej roli do przycinania,ale zastanawiam się czy nie idzie trafić coś lepszego niż te z DE,które faktycznie się naciagają,u mnie jak sa mokre potrafą się zaciąć a jeszcze druga,ta sama rolka o tej samej gramaturze okazała się rzadsza i nie wiem czy coś zmienili czy pomyłkowo przysłali inną bo musiałem składać dwie do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | Deltec 1000i | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Arcadio napisał:

Czym to tniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Bardzo drogo to wychodzi w porównaniu do teichpointa.

Ja kupuję 300x200m za 15 EUR rolka. Czyli jest w sumie 400m rolki 15cm za 15 EUR, ty płacisz 69 euro za 300m.

Tnę na pół nożem kuchennym.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

Bardzo drogo to wychodzi w porównaniu do teichpointa.

Ja kupuję 300x200m za 15 EUR rolka. Czyli jest w sumie 400m rolki 15cm za 15 EUR, ty płacisz 69 euro za 300m.

Tak ale to 40ka. Wg. mnie 20ka jet bo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyskupiłem 40, ale strasznie szybko to się zapychało, do tego nie obciekała i strasznie śmierdziało przy odwijaniu.

EDIT: i nie widziałem większej różnicy w czystości wody.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację zapycha się,  bo zbiera najdrobniejsze odrobinki. Śmierdzi trochę i myślę  o sklejeniu pudełka dla brudnej włókniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, JerzyB napisał:

Czym to tniesz?

Warstwę włókniny przecinam brzeszczotem do wyżynarek Bosch T1013 (ale ręcznie, nie montuję go w wyżynarce). 

Myślę, że nóż do cięcia wełny mineralnej też by się dobrze sprawdził.

Tekturową rolkę przecinam nożem do tapet.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | Deltec 1000i | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arcadio napisał:

Warstwę włókniny przecinam brzeszczotem do wyżynarek Bosch T1013 (ale ręcznie, nie montuję go w wyżynarce). 

Myślę, że nóż do cięcia wełny mineralnej też by się dobrze sprawdził.

Tekturową rolkę przecinam nożem do tapet.

Muszę się zastanowić , czy nie kupić 100 metrowe , bo to też 40ka , a wychodzi taniej niż moje . Przeraża mnie tylko przecinanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męczyłem się trochę na początku. 

Teraz mam dopracowaną metodę przy użyciu tych dwóch ostrzy i jest ok.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | Deltec 1000i | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2022 o 20:01, katani napisał:

Bardzo drogo to wychodzi w porównaniu do teichpointa.

Ja kupuję 300x200m za 15 EUR rolka. Czyli jest w sumie 400m rolki 15cm za 15 EUR, ty płacisz 69 euro za 300m.

Tnę na pół nożem kuchennym.

Gdzie konkretnie kupujesz,zapodasz linka ? Już mam,to ta co używam,nie masz za rzadkiego materiału ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.