Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
1 minutę temu, chwialek napisał:

do większych zbiorników z gotowych urządzeń przewidziano np. Theiling Rollermat bez dodatkowych spinek, trójników i dublowania sprzętów.

tez ma swoja przepustowość z tego co pamiętam chyba?, ale to trzeba by bylo pytać Marcina z JM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zachowuje odpieniacz jeśli jest w jednej komorze z rolllermatem ? Czy zmieniający się poziom wody w tym filtrze nie powoduje wariowania odpieniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, inmar napisał:

Jak się zachowuje odpieniacz jeśli jest w jednej komorze z rolllermatem ? Czy zmieniający się poziom wody w tym filtrze nie powoduje wariowania odpieniacza ?

u mnie odpieniacz zaczął produkować mniej urobku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o zmiany poziomu wody kiedy zapycha się taśma,podnosi się poziom,później taśma się przesuwa i woda opada przez co w tej komorze zawsze jakieś wahnięcia poziomu wody będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, inmar napisał:

Chodzi bardziej o zmiany poziomu wody kiedy zapycha się taśma,podnosi się poziom,później taśma się przesuwa i woda opada przez co w tej komorze zawsze jakieś wahnięcia poziomu wody będą.

zmiany poziomu masz tylko i wyłącznie w komorze pompy Marek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, inmar napisał:

OK,czyli nie ma za bardzo różnic.

podstawa pracy układu sump/akwarium rożnice w poziomach są zawsze wyrównywane w komorze pompy, co byś nie robił, co do rollera, włóknina zapycha się poziom wody w filtrze rosnie a w komorze pompy spada, jak filtr przewija włóknine poziom wody w filtrze spada a w komorze pompy podnosi się u mnie to było okolo 1cm takiego skoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeden centymetr , to mały skok , ale można zbudować sum tak , by poziom w komorze odpieniacza był stały.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JerzyB napisał:

Jeden centymetr , to mały skok , ale można zbudować sum tak , by poziom w komorze odpieniacza był stały.

Jurek wysokość wody w komorze odpieniacza ustala przegroda ,jej wysokość i poziom w tej komorze będzie zawsze taki sam,jedynie tak jak napisał Leszek @Paragon w komorze pompy następują wachania poziomu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 minuty temu, JerzyB napisał:

Witam

Jeden centymetr , to mały skok , ale można zbudować sum tak , by poziom w komorze odpieniacza był stały.

Pozdrawiam

 jak niżej :P

Godzinę temu, Paragon napisał:

zmiany poziomu masz tylko i wyłącznie w komorze pompy Marek :P

 

4 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Jurek wysokość wody w komorze odpieniacza ustala przegroda ,jej wysokość i poziom w tej komorze będzie zawsze taki sam,jedynie tak jak napisał Leszek @Paragon w komorze pompy następują wachania poziomu wody.

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paragon napisał:

 jak niżej :P

 

 

Źle zrozumiałem ,bo myślałem ,że poziom  wody w komorze odpieniacza  się zmienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony, jak ktoś ma zasyfiony zbiornik to na początku trzeba wymieniać rolki raz na kilka tyg. Rozwiązałem ten problem czasowka podłączona do zasilania silnika rolki - odpalala się kilka razy na dzień a nadmiar wody przelwal się rezerwowym otworem zabezpieczającym...

Teraz wymienim raz na dwa miesiące i jestem MEGA ZADOWOLONY jedyna wada to cena..

Ps. Szukam alternatywy dla rolek - do rollermat kosztują 100zl

Ogólnie Rollermat i refugium to najlepsze co ostatnio zrobiłem w zbiorniku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej włókniny z rolek nie można odwinąć wypłukać i nawinąć od nowa?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tej włókniny z rolek nie można odwinąć wypłukać i nawinąć od nowa?


Chcesz dostarczać czy usuwać azotany i fosforany ?;)

Ps mi by się nie chciało nawet gdyby to miało działać bo zajęłoby to zbyt dużo czasu, a roelrmatt jest po to by ten czas oszczędzać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarpety filtracyjne ludzie czyszczą i używają ponownie. Jak taka rolka starcza na przynajmniej kilka tygodni to jaki problem byłoby ją wypłukać. Oczywiście o ile się dałoby się to zrobić w miarę sprawnie.

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, ZielonyAmator napisał:

Tej włókniny z rolek nie można odwinąć wypłukać i nawinąć od nowa?

 

1 minutę temu, ZielonyAmator napisał:

Skarpety filtracyjne ludzie czyszczą i używają ponownie. Jak taka rolka starcza na przynajmniej kilka tygodni to jaki problem byłoby ją wypłukać. O ile się da zrobić to w miarę sprawnie oczywiście.

ale po to się montuje automat żeby było wygodniej, a nie potem prać i nawijać, ta włóknina potrzebowała by solidnego prania żeby potem nic nie oddawała, takie babranie mija sie z głównym założeniem posiadania takiego urządzenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

ale po to się montuje automat żeby było wygodniej, a nie potem prać i nawijać, ta włóknina potrzebowała by solidnego prania żeby potem nic nie oddawała, takie babranie mija sie z głównym założeniem posiadania takiego urządzenia

Widzę delikatną różnicę między  płukaniem skarpet filtracyjnych co 3-5 dni, a wypłukaniem całej rolki nawet raz na miesiąc. Oczywiście tak jak napisałem, jeśli dałoby się to zrobić w miarę sprawnie. Ale skoro ta włóknina nie pierze się łatwo to pewnie nie ma sensu się z tym męczyć.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, ZielonyAmator napisał:

Widzę delikatną różnicę między  płukaniem skarpet filtracyjnych co 3-5 dni,

to się przypatrz jeszcze raz, tu myjesz co 2-3 dni mokrą skarpetę wystarczy przepłukać tak naprawdę, a tutaj masz miesieczną u mnie to nawet 3 miesieczną wyschniętą rolkę włókniny, weź to rozwiń wypierz i nawiń z powrotem

7 minut temu, ZielonyAmator napisał:

Ale skoro ta włóknina nie pierze się łatwo to pewnie nie ma sensu się z tym męczyć.

raczej nie przepłuczesz jej, tylko będziesz musiał normalnie wyprać w pralce, zona by mnie za to "skilowała" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A czy próbowaliście oczyścić ją za pomocą "myjki ciśnieniowej"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2019 o 19:50, Paragon napisał:

- https://www.teichpoint.de/topclear-filtervlies-rollen-fuer-vliesfilter.html

 

Od razu dodam że wygląda jak fizelina, ale to nie jest fizelina, przepływy w moim filtrze powyżej 14tys l/h łyka bez problemu

 

 

 

 

Ta włóknina sprawdzi się w oryginalnym Rollermacie? Tym największym.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, ZielonyAmator napisał:

 

 

Ta włóknina sprawdzi się w oryginalnym Rollermacie? Tym największym.

pewnie że tak jak takiej używam, robiłem spore akcje poszukiwawcze zanim trafiłem na tą, jest super i cena bajka, tylko musisz załatwić sobie ciecie bo w rollermacie masz chyba 15cm szerokości a ta najwęższa ma 30cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

tylko musisz załatwić sobie ciecie bo w rollermacie masz chyba 15cm szerokości a ta najwęższa ma 30cm

Nożem kuchennym tego nie utnę?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

utnie ja tak ciąłem naostrzyłem na żyletkę i poszło tylko trzeba uważać żeby zostać z kompletem palców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paragon napisał:

utnie ja tak ciąłem naostrzyłem na żyletkę i poszło tylko trzeba uważać żeby zostać z kompletem palców :P

Dwie rolki - 49 euro z przesyłką. Po ucięciu wyjdzie 800 metrów czyli około 30 groszy za metr. Oryginał to ponad 2 zł za metr. Nie powiem - jest różnica w cenie ;)


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, ZielonyAmator napisał:

Dwie rolki - 49 euro z przesyłką. Po ucięciu wyjdzie 800 metrów czyli około 30 groszy za metr. Oryginał to ponad 2 zł za metr. Nie powiem - jest różnica w cenie ;)

tak wiem sporo czasu i wody upłynęło zanim znalazłem tą włókninę :) , ps coś podrożało ja płaciłem chyba 30-35 z transportem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.