Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

Na prąd nie patrzę. Chce mieć wodę kryształ [emoji4] i zastanawiam się czy na bajpasie będzie kryształ tylko powiedzmy dłużej to potrwa

 

 

P.s. Nie wiem jak u was ale u mnie strasznie głupiej odpieniacz. Wyłączyłem filtr i odpieniacz powoli dochodził do siebie. Jak tylko włączyłem filtr i taśma się przewineła odpieniacz szaleje od nowa.

Jak to ustawić? W akwarium biało od powietrza.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić temat gdyż edytowałem posta wyżej i nikt chyba nie zauważył ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie elektryzuje się woda od tego filcu. Ja tak miałem gdy do akwarium wkładałem nowy filtr z fizeliny. Odpieniacz prawie natychiast przelewał


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązać problem?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia... i nie bardzo i się znam na tym. Chyba należałoby uziemić, przynajmniej na chwilę...

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac6078f2127841a89513c5a1dc26056f.jpg
Ja używam takiej jak założę nowa to przez jakiś czas odpieniacz nie pieni ale później jest oki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[emoji3][emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalną... Nie powinno być takich problemów, chyba powinna być przetestowana

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być nie tak z ta włókniną ciekawa sprawa ach ta akwarystyka [emoji14]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, Kaktus napisał:

Ja mam oryginalną... Nie powinno być takich problemów, chyba powinna być przetestowana

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

A nie podnosi aci się przypadkiem poziom wody w komorze odpieniacza z powodu pracy filtra? Jak masz odpieniacza w komorze filtra to nie powinno być problemu z poziomami wody gorzej jak jest to ostatnia komora w sumpie

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podnosi się poziom w filtrze pływaki się unoszą i opada cały przepływ mam przez filtr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W sumpie nie tylko w filtrze
Ale filtrem mam diy robił go Kolega Paragon [emoji106][emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Filtr mam w jednej komorze z odpieniaczem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
33 minuty temu, cezarreefmax napisał:

Mi podnosi się poziom w filtrze pływaki się unoszą i opada cały przepływ mam przez filtr

i tak ma być :)

33 minuty temu, cezarreefmax napisał:

W sumpie nie tylko w filtrze
Ale filtrem mam diy robił go Kolega Paragon emoji106.pngemoji3.png

:thumbup:

34 minuty temu, cezarreefmax napisał:

Filtr mam w jednej komorze z odpieniaczem

tak powinno być, jak jest filtr tego typu to poziom wody w jego komorze bedzie stabilny ale w ostatniej komorze sumpa może skakać normalna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że ta niemiecka fizelina zużywa się około 5 krotnie wolniej niż oryginalna[uważam że nawet jeszcze wolniej], oryginalny krążek starczal mi na tulko na tydzień, jednak jak widać wszystko można ulepszyć, moim zdaniem woda jest jeszcze bardziej klarowna na niemieckiej 

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, bibik napisał:

Zauważyłem że ta niemiecka fizelina zużywa się około 5 krotnie wolniej niż oryginalna, oryginalny krążek starczal mi na tulko na tydzień, jednak jak widać wszystko można ulepszyć, moim zdaniem woda jest jeszcze bardziej klarowna na niemieckiej 

jeżeli zuzywa się wolniej wzgledem oryginały to filtracja jest na pewno mniej precyzyjna, ale na pewno daje radę włóknina bo po jej zastosowaniu woda kryształ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność materiału filtracyjnego zależy w głównej mierze od wielkości "oczek". Im drobniejsze (dokładniejszą filtracja) tym szybciej zuzywa się rolka (drożej)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 godzin temu, Tester napisał:

Wydajność materiału filtracyjnego zależy w głównej mierze od wielkości "oczek". Im drobniejsze (dokładniejszą filtracja) tym szybciej zuzywa się rolka (drożej)

jak dobrze pamiętam według danych producenta i jednej i drugiej oczka to 20 mikronów, wydaje mi się że chodzi też o sam materiał oraz ilość warstw wiadomo

chociaz powiem Ci że testowałem włókniny o tej samej grubości oczek czyli coś około 20 mikro i chociaż wyglądały podobnie to jedne przepuszczały wode lepiej a inne gorzej a niektóre praktycznie wcale więc stawiał bym na rodzaj materiał, w następnej kolejności na ilość warstw nałożonych na siebie w procesie technologicznym a na końcu na grubość oczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się polskie urządzenie. Może ktoś już testował i podzieliłby się opiniami.

Cena 739 zł z trzema rolkami. Nowa rolka 25 złotych. Wiec jak na te urządzenia to mocno konkurencyjna cena, no ale to nie DD tylko Tropic Creations  Jak długa jest włóknina, nie wiem. poniżej opis, ale z informacjami skąpo. 

Opis ze strony producenta: 

Roller clean 100 - to automatyczne urządzenie do filtrowania wody, usuwa mechanicznie zanieczyszczenia będące źródłem azotanów i fosforanów, dlatego może zastąpić odpieniacz. Świetnie klaruje wodę. Niski pobór prądu w porównaniu do odpieniacza.

Innowacyjny system wymiany rolki filtrującej, specjalnie zaprojektowana kaseta umożliwia wyjmowanie części mechanizmu.

Gdy użytkownik nie zdąży wymienić rolki na czas, wystarczy wysunąć samą kasetę bez zbędnego rozkręcania jak ma to miejsce w podobnych urządzeniach.

Uchwyty umożliwiają montaż na krawędzi akwarium do grubości szyby 8mm, a regulacja wysokości wynosi 13cm

Rolka wystarcza od 2 - 8 tygodni w zależności od ustawień i zanieczyszczenia zbiornika.

Wymiary - 20x11x33cm

Przyłącze - 32mm

W zestawie kompletne gotowe urządzenie to filtracji wody - żadnego składania! + 3 rolki włókniny filtrującej.

Clipboard01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pierwsza rolka skończyła się po 11 dniach,dobrze,że od razu kupiłem zapasową a teraz zamówiłem z tej firmy co Paragon zapodał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi ta rolka,szerokość 75cm i długość 100m.Jeszcze nie ciąłem,ale zastanawiam się czy trzeba będzie przewijać na mniejsze rolki,ale raczej tak by silnika nie przeciążać.Tym noże jest łatwe cięcie ? Mogę na pilarce,ale zęby mają 4mm szerokości i każda rolka wyszłaby węższa niż przewidziane 15cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że pilarka poszarpie włókninę, raczej bym przewijał u mnie silnik już pod koniec rolki się męczy a mam przewijaną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna rolka ma 25m to podzielę na cztery i będzie dobrze.Do przewijania zrobiłem już sobie korytko by szło równo,ale jeszcze muszę wymyślić jakiś napęd do zwijania,choć by ręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie na  niemieckiej włokninie opórr dla silnika jest większy i sie niestety włącza alarm przy przewijaniu i blokuje przewijam ręcznie, ale wychodzi mega tanio, według mnie nawet 50x, a woda kryształ,rano i wieczorem przewijam ręcznie coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik jeśli i tak musisz to robić ręcznie, to jaki jest sens kupować "stojak na rolki" za 1tyś złotych???
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o ilość ,tylko ta włóknina bardziej się trze na wałkach prowadzących i opór przekracza[nawet ręką jak wyciągam czuje większy opór] ten zadany na silniku i sie włącza alarm ja ma clarisea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.