Skocz do zawartości
Nuke

Zużycie żywicy

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe wkłady: 1 mikron,węgiel,żywica mb 20,razem z nową membraną. węgiel i membrana płukana zgodnie z zaleceniami a nawet dłużej.Około pierwszych 10litrów jeszcze spuściłem.Z tego co wiem czarna żywica to efekt zużycia,pobrałem dopiero jakieś 500 litrów a jak widać jest w większości już czarna.Wcześniej tak się nie działo.

IMG_20190128_205534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy membrana i jakie us było po niej . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voltron.tds na wyjściu wskazywał 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z żywicą może byc różnie, trzeba patrzeć na wskazania TDS. Chociaż, muszę przyznać, ze raz kupiłem od jakiegoś magika na Allegro żywicę "na zaśkę" i okazało się, że po jakimś czasie, załadowaniu do filtra mogę ją jedynie wymienić na nową. Moze stało sie coś z żywicą - leżała szczelnie zapakowana, po otwarciu byla wilgotna - albo ze sprzedawcą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nuke napisał:

voltron.tds na wyjściu wskazywał 0

Jak po samej membranie miałeś zero tds .trochę mało realne  , a i zywica w takim wypadku działała by wieki . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SU1 napisał:

Jak po samej membranie miałeś zero tds .trochę mało realne  , a i zywica w takim wypadku działała by wieki . 

Ja mam takie małe pytanko :) A ile powinno być po membranie? Żeby człowiek wiedział że jest jeszcze ok albo że już jest zużyta? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tds sprawdzałem już na wyjściu,nie patrzyłem po samej membranie.Membrana jak i żywica była w szczelnym opakowaniu.żywica dodatkowo zawinięta w czarną folię i w kartonie tak samo węgiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpaleniu filtra RO+DI pokazywało 000. Wkłady i żywica były nowe. Zrobiłem jakieś 200-250 litrów wody i TDS zaczyna mi pokazywać 002-003. Na razie jeszcze nic nie robię ale myślę, że przy 005-007 będzie trzeba "coś" wymienić.

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, flcf napisał:

Ja mam takie małe pytanko :) A ile powinno być po membranie? Żeby człowiek wiedział że jest jeszcze ok albo że już jest zużyta? :)

"Wykonując pomiary miernikiem TDS zaraz za wylotem membrany oraz wody kranowej i podstawiając do poniższego wzoru uzyskamy „procent odrzucenia”, czyli wartość, która pokazuje nam ile % substancji zostało zatrzymanych. Pamiętajmy jednak, że ze względu na specyfikę pomiaru TDS wynik będzie jedynie zbliżony do rzeczywistego. "
wzór:
Przechwy11tywanie.jpg

 

" Wyniki powyżej 90% w domowych systemach RO są zadowalające,a powyżej 96% doskonałe. Wyniki niższe niż 90% wymagają sprawdzenia warunków pracy filtra lub wymiany samej membrany. "

Źródło:

https://reefhub.pl/filtr-ro-di/

Polecam ten artykuł , wszystko opisane co i jak powinno być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.