Skocz do zawartości
KaZek

RW-8 zJebao się

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Paragon napisał:

wiem że jesteś anty  jebao :) ale nie przekręcaj,  idąc moim tokiem myślenia jak kupisz 1000szt jebao i znajdziesz 50szt wadliwych jest takim samy stosunkiem jak w zakupienie 100szt np tunze gdzie znajdziesz 5szt, kumasz o co mi chodzi

Poza tym jebao OW-40 (wydajność 1350-13500 l/h) koszt jakieś 350zł odpowiednik Tunze - Turbelle Stream electronic 6105 (3000-13000 l/h) w promocji cos około 1000zł

tak jak pisałem albo stojan albo sterownik, jak masz druga bo pisałeś że masz to zamień sterowniki sprawa Ci się wyjaśni :)

tylko że to 5 tunze zepsuje się po 5 latach a znam osoby co mają nawet 10 lat i pracują a jebao to połowa popsuje się na gwarancji (do 2 lat)a reszta zaraz po gwarancji,kumasz o co mi chodzi


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak:

Używałem kilka/naście (spokojnie) cyrkulatorów aquanova/jebao.

Używałem ich w domowym, w 6000L rafie, 2500L rafie - i wiecie co? Działają tylko dziś 3 takie pompy, żadna nie pociągnęła więcej niż 3lata. Padały głównie silniki, bo sterowników/kabli mam kilka i zawsze testowałem czy to nie wina sterownika itp.

A co do tunze:

Przyszedłem do roboty w 2014roku, działało kilka tunze - i do dziś wszystkie działają!!!!! Zero problemów, tylko 1szt. padła dawno temu w 2500L ale ona była baaaardzo wiekowa i ze starej serii.

Ostatnio dokupiłem tunze do tej rafy i mam ŚWIĘTY SPOKÓJ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

A ja napiszę tak:

Używałem kilka/naście (spokojnie) cyrkulatorów aquanova/jebao.

Używałem ich w domowym, w 6000L rafie, 2500L rafie - i wiecie co? Działają tylko dziś 3 takie pompy, żadna nie pociągnęła więcej niż 3lata. Padały głównie silniki, bo sterowników/kabli mam kilka i zawsze testowałem czy to nie wina sterownika itp.

A co do tunze:

Przyszedłem do roboty w 2014roku, działało kilka tunze - i do dziś wszystkie działają!!!!! Zero problemów, tylko 1szt. padła dawno temu w 2500L ale ona była baaaardzo wiekowa i ze starej serii.

Ostatnio dokupiłem tunze do tej rafy i mam ŚWIĘTY SPOKÓJ!

dokładnie tak jak wyżej napisałem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, Sygen napisał:

tylko że to 5 tunze zepsuje się po 5 latach a znam osoby co mają nawet 10 lat i pracują a jebao to połowa popsuje się na gwarancji (do 2 lat)a reszta zaraz po gwarancji,kumasz o co mi chodzi 

no to moja najstarsza jebao pracuje od 2012r. reszta to tak odpieniacz 2014r i obecna obiegówka 2017r, dozująca od 2016r oraz falownik cp-55 od 2018r aha jest jeszcze rw-8 od 2016 pracuje sprzedana u znajomego, dalej ma się świetnie, wszystko działa czyszczone raz do roku

tak więc nie podzielam waszej opinii może mam farta może po prostu nie daje pomp na 100% zawsze zostawiam margines 80-90% może to wynika z tego, ale w tych pieniadzach jak dodatkowo wszystko mi działa to jak mam nie bronić marki :) złego słowa na temat jebao nie powiem, mam używam od kilku lat i działają dalej,  nie kumam o co Ci chodzi Sylwek bo piszesz negatywnie o pompach których nigdy nie miałeś co sam napisałeś że tylko o nich czytałeś, dla mnie to totalne nieporozumienie bo jestem w stanie zrozumieć Raffy14, bo się sparzył na jebao pewnie tez bym się wkurzyl i przeszedł na inna markę,  ale Ciebie nie kumam w ogóle, ja znam ludzi co maja jebałki od 2012 i tez działają

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie falownika to oznaka jego końca :innocent: 

Klika dni temu wymienił sam falownik (koszt, 150zł) bo poprzedni zachowywał się tak samo jak w twoim opisie, aż w końcu stanął na amen.

Ogólnie, to już drugi falownik w ciągu 1,5 roku. Następnym razem na pewno nie zbliżę się do półki z produktami jeabo, lichy sprzęt...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

no to moja najstarsza jebao pracuje od 2012r. reszta to tak odpieniacz 2014r i obecna obiegówka 2017r, dozująca od 2016r oraz falownik cp-55 od 2018r aha jest jeszcze rw-8 od 2016 pracuje sprzedana u znajomego, dalej ma się świetnie, wszystko działa czyszczone raz do roku

tak więc nie podzielam waszej opinii może mam farta może po prostu nie daje pomp na 100% zawsze zostawiam margines 80-90% może to wynika z tego, ale w tych pieniadzach jak dodatkowo wszystko mi działa to jak mam nie bronić marki :) złego słowa na temat jebao nie powiem, mam używam od kilku lat i działają dalej,  nie kumam o co Ci chodzi Sylwek bo piszesz negatywnie o pompach których nigdy nie miałeś co sam napisałeś że tylko o nich czytałeś, dla mnie to totalne nieporozumienie bo jestem w stanie zrozumieć Raffy14, bo się sparzył na jebao pewnie tez bym się wkurzyl i przeszedł na inna markę,  ale Ciebie nie kumam w ogóle, ja znam ludzi co maja jebałki od 2012 i tez działają i co z tego ale je mają

To że nie używałem to nie znaczy że nie czytam forum i opinii użytkowników o awariach tych pomp a jest ich dziesiątki.Czyli jeśli bym miał jedną i by padła więc wtedy moja wypowiedz była by wiarygodna według Ciebie ale że przeczytałem na tym forum że psuje  się dziesiątki to jestem nie wiarygodny he dobre.Czyli jak jedziesz do mechanika z awarią twojego auta i mechanik powie Ci że te auta są awaryjne bo często naprawia to Ty i tak mu nie uwierzysz bo mechanik ma prywatne auto innej marki jak Twoje,dobre rozumowanie a dla mnie totalne nieporozumienie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, Sygen napisał:

To że nie używałem to nie znaczy że nie czytam forum i opinii użytkowników o awariach tych pomp a jest ich dziesiątki.Czyli jeśli bym miał jedną i by padła więc wtedy moja wypowiedz była by wiarygodna według Ciebie

tak dokładnie idąc twoim tokiem myślenia jeżeli wszyscy piszą że hmm dla przykładu bmw ( :) ) są do d*py i się psuja i są drogie w naprawie to znaczy że Ty jako osoba nawet nie siędząca w środku ale za to czytająca opinie na forum możesz wiarygodnie pisać o tym że auto jest słabe, czy to nie jest tak że powielasz cos o czym nie masz pojęcia zastanow się chwilkę :P

Powiem w prost nie mam nic do Ciebie slowo, ale jak ktoś piszesz bez wiedzy praktycznej o czymś o czym nie ma pojecia tylko powiela opinie innych, bo z gory zakładasz że opinie ktore powielasz są prawdziwe, to sorki ale gadasz od rzeczy i twoje rozumowanie jest jakimś wielkim nieporozumieniem, ale zauważyłem że jesteś raczej osoba która broni swojego zdania bez względu czy ma rację czy nie i nie daje dojść do głosu żadnym argumentom mogę tak wywnioskować tym bardziej że Fresz tez napisał że jesteś jak zwykle anty czyli to kolejna opinia o tym że jesteś uparty, czyli mimo że Cie nie znam moge na podstawie zasłyszanych opini o Tobie wywnioskować że tak jest tak?

przemyśl to  :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paragon napisał:

tak dokładnie idąc twoim tokiem myślenia jeżeli wszyscy piszą że hmm dla przykładu bmw ( :) ) są do d*py i się psuja i są drogie w naprawie to znaczy że Ty jako osoba nawet nie siędząca w środku ale za to czytająca opinie na forum możesz wiarygodnie pisać o tym że auto jest słabe, czy to nie jest tak że powielasz cos o czym nie masz pojęcia zastanow się chwilkę :P

Powiem w prost nie mam nic do Ciebie slowo, ale jak ktoś piszę bez wiedzy praktycznej o czymś o czym nie ma pojecia tylko powiela opinie innych, bo z gory zakładasz że opinie ktore powielasz są prawdziwe, to sorki ale gadasz od rzeczy i twoje rozumowanie jest jakimś wielkim nieporozumieniem, ale zauważyłem że jesteś raczej osoba która broni swojego zdania bez względu czy ma rację czy nie i nie daje dojść do głosu żadnym argumentom mogę tak wywnioskować co nie mimo że Cie nie znam ale tak wywnioskowałem z twojej wypowiedzi na forum, czy mam rację czy nie?

przemyśl :P

Aha czyli wszyscy co pisali tutaj na tym forum o awariach pomp są nie wiarygodni a ja powielam ich bzdury ha ha dobry jesteś zastanów się o czym Ty piszesz.Czyli koledzy i koleżanki co zepsuły wam się pompy według kolegi jesteście kłamcami bo ja powielam nie prawdziwe informacje a wy to wymyśliliście.Zastanów się co Ty klepiesz:thumbdown:

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak mi rw-8 padnie to też będę myślał czy kolejna jebao czy coś bardziej budżetowego [emoji14] obiegówkę jebao odkupiłem już po gwarancji, chodziła u mnie bez problemu, później była już za słaba bo mi się zachciało szybszego obiegu i też kupiłem jebao mocniejszą, a ta poszła do innej osoby i chyba do dziś śmiga bo nie miałem info żeby było coś nie tak :D o autach też mogę pisać książki ale to nie to forum hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Sygen czytaj ze zrozumieniem, a nie na styl "moja racja jest mojsza" [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fresz33 napisał:

Jak mi rw-8 padnie to też będę myślał czy kolejna jebao czy coś bardziej budżetowego emoji14.png obiegówkę jebao odkupiłem już po gwarancji, chodziła u mnie bez problemu, później była już za słaba bo mi się zachciało szybszego obiegu i też kupiłem jebao mocniejszą, a ta poszła do innej osoby i chyba do dziś śmiga bo nie miałem info żeby było coś nie tak :D o autach też mogę pisać książki ale to nie to forum hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Sygen czytaj ze zrozumieniem, a nie na styl "moja racja jest mojsza" emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

czytam i dobrze rozumiem ale nie zgadzam się z tym jeśli czegoś nie miałem to nie mam prawa głosu bo to co wyczytam to bzdury


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi kiedyś na innym forum pisali że jak czegoś nie miałem lub nie miałem z czymś doświadczenia to nie powinienem się udzielać bo wiedzę mierzy się w ilości posiadanych litrach wody w zbiornikach... Taka sytuacja [emoji14]

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, Sygen napisał:

Aha czyli wszyscy co pisali tutaj na tym forum o awariach pomp są nie wiarygodni a ja powielam ich bzdury ha ha dobry jesteś zastanów się o czym Ty piszesz.Czyli koledzy i koleżanki co zepsuły wam się pompy według kolegi jesteście kłamcami bo ja powielam nie prawdziwe informacje a wy to wymyśliliście.Zastanów się co Ty klepiesz:thumbdown:

o nie nie ja w życiu nikogo nie nazwałem kłamca, więc wypraszam sobie takie słabe zagrywki z twojej strony na poziomie 0, kolegom i koleżankom którym zepsuły się pompy jebao współczuję i rozumiem tak jak pisałem wcześniej chyba tego nie doczytałeś gdyby mi się psuła co pół roku pompa tez bym się wkurzył i zaczął rozglądać za inna firmą proste i logiczne ale mi wszystkie działają od kilku lat to co mam zrobić, innym co tu pisali tez działają czyli oni i ja wedłóg Ciebie kłamią hehe, sorki ale  nigdy nie miałeś tych pomp sam to przyznałeś a krzyczysz najgłośniej że są hu... dla mnie twoja wypowiedz to bzdura na kółkach a upieranie się i mówienie za mnie że ja coś powiedziałem to zwykła żenada sam się zastanów co piszesz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rw-4 zakupioną w 23.12.2016. Nigdy jej nie czysciłem. We wrześniu 2018 zmieniłem ją na glamorca gp02 gdyż rw4 była za słaba. W ten sam dzień kiedy ją zdemontowałem, została zainstalowana u teścia w zbiorniku bez czyszczenia i chodzi do dzisiaj. Puki co ma dwa lata, miesiąc i jeden tydzień pracy nonstop bez trzech godzin transportu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, dla syna napisał:

Miałem rw-4 zakupioną w 23.12.2016. Nigdy jej nie czysciłem. We wrześniu 2018 zmieniłem ją na glamorca gp02 gdyż rw4 była za słaba. W ten sam dzień kiedy ją zdemontowałem, została zainstalowana u teścia w zbiorniku bez czyszczenia i chodzi do dzisiaj. Puki co ma dwa lata, miesiąc i jeden tydzień pracy nonstop bez trzech godzin transportu :D

na pewno kłamiesz wszystkie jebao sie pala po pół roku maks po roku :P

5 godzin temu, KaZek napisał:

Cześć.

Cyrkulacja RW-8 mi trochę wariuje dzisiaj stanęła na jakiś czas, restart nic nie dał, musiałem ruszyć wirnikiem żeby załapała, ruszyła na jakiś czas i znów stanęła i tak parę razy. Nie była zasyfiona ale po przeczyszczeniu też nie ruszyła. Co może być, sterownik? Gwarancja skończyła mi się 15 dni temu.

tak mi teraz wpadły jeszcze dwie rzeczy do głowy, czy wirnik się rusza na ceramicznej ośce, czy razem z ośką? druga sprawa czy nie masz przełamanego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innym zasilaczu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobilem 6 pomp w ciagu 3 lat. Zadna nie wytrzymala nawet roku, ale mam 2 rw8 z pierwszej produkcji dostalem od znajomego kiedy likwidowal akwarium i dzialaja do dzis. U mnie chodza juz 2 lata i zero problemow. SW 4 i 8 wszystkie poszly w kosz. Natomiast obiegowki chodza bez problemow, mam 2 na zmiane co pol roku zamieniam i tak od 3 lat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się trafi lepiej raz gorzej mi akurat nie pykło a moje takie szczęście, że gdybym miał tunze to po okresie gwarancji pewnie też by mi padła;)

Temat trochę zszedł na boczny tor a ja mam teraz sporą rozkminke 

2 godziny temu, Paragon napisał:

tak mi teraz wpadły jeszcze dwie rzeczy do głowy, czy wirnik się rusza na ceramicznej ośce, czy razem z ośką? druga sprawa czy nie masz przełamanego kabla?

Wirnik kręci się z osią ceramiczną kabel nie jest przełamany.

Godzinę temu, pokson napisał:

Sprawdź na innym zasilaczu.

 

Zasilacz jest ok podłączyłem go pod drugą pompę.

Sterownik też działa poprawnie.

Kombinowałem trochę i jest tak :

W1 - pompa stoi, jak ruszę wirnik palcem zakręci, zależy 1 lub 2 lub 3,4,5,6 i stanie

W2 - pompa stoi, ruszę wirnik kręci się cały czas ale nie zwieksza i nie zmniejsza obrotów

przełaczam ELSE,H,C też się kręci na wszystkich programach i włączam z powrotem na W1 raz się zakręci i staje.

No i co wy na to? Silnik w takim razie działa bo kręci, sterownik na drugiej pompie działa normalnie, jak przekładam na tą co wariuje to dzieje się to samo. 

Może jeszcze być coś z osią czy co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 godziny temu, KaZek napisał:

Wirnik kręci się z osią ceramiczną kabel nie jest przełamany.

No to jeszcze raz tak dla pewności bo Oś ceramiczna ten i wirnik to sa dwa oddzielne elementy nie powinny się kręcić razem inaczej mówiąc oś jest umieszczona na gumkach i jest nieruchoma, a wirnik ten plastik z łopatkami i magnesem ma się kręcić na nie, jeżeli kręcą się razem to tutaj jest twój problem :

2dr78d4.jpg

 

4 godziny temu, KaZek napisał:

Temat trochę zszedł na boczny tor a ja mam teraz sporą rozkminke

Tak dokładnie sorki

 

4 godziny temu, KaZek napisał:

Zasilacz jest ok podłączyłem go pod drugą pompę.

Sterownik też działa poprawnie.

Kombinowałem trochę i jest tak :

W1 - pompa stoi, jak ruszę wirnik palcem zakręci, zależy 1 lub 2 lub 3,4,5,6 i stanie

W2 - pompa stoi, ruszę wirnik kręci się cały czas ale nie zwieksza i nie zmniejsza obrotów

przełaczam ELSE,H,C też się kręci na wszystkich programach i włączam z powrotem na W1 raz się zakręci i staje.

No i co wy na to? Silnik w takim razie działa bo kręci, sterownik na drugiej pompie działa normalnie, jak przekładam na tą co wariuje to dzieje się to samo. 

Może jeszcze być coś z osią czy co jeszcze?

tak jak Ci wyżej napisałem przyjrzyj się wirnikowi i osi ceramicznej jeżeli tam jest ok,  to po twoich testach wnioskuje że padł stojan i jest do wymiany, sterownik wykluczyłeś, kabel i zasilacz też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KaZek napisał:

Raz się trafi lepiej raz gorzej mi akurat nie pykło a moje takie szczęście, że gdybym miał tunze to po okresie gwarancji pewnie też by mi padła;)

Temat trochę zszedł na boczny tor a ja mam teraz sporą rozkminke 

Wirnik kręci się z osią ceramiczną kabel nie jest przełamany.

Zasilacz jest ok podłączyłem go pod drugą pompę.

Sterownik też działa poprawnie.

Kombinowałem trochę i jest tak :

W1 - pompa stoi, jak ruszę wirnik palcem zakręci, zależy 1 lub 2 lub 3,4,5,6 i stanie

W2 - pompa stoi, ruszę wirnik kręci się cały czas ale nie zwieksza i nie zmniejsza obrotów

przełaczam ELSE,H,C też się kręci na wszystkich programach i włączam z powrotem na W1 raz się zakręci i staje.

No i co wy na to? Silnik w takim razie działa bo kręci, sterownik na drugiej pompie działa normalnie, jak przekładam na tą co wariuje to dzieje się to samo. 

Może jeszcze być coś z osią czy co jeszcze?

Nic z tym nie zrobisz, cyrkulator jest do wymiany. Nie jest to wina sterownika, ani zasilania. Miałem te same obiawy w RW-4. Padła po ok 2 latach. Te cyrkulatory niestety są felerne, niezaleznie od tego czy jest cih 1000 czy 100000 na rynku, jakość wykonania jest najzwyczajniej w świecie mizerna :)
 

Tu nawet nie chodzi o same pompy, miałem też lampę Matrix AK-60, pomijając już kwestie oprogramowania, które ledwo działa i wszystkie lampy potrafiły przestać działać na kilka dni w tym samym czasie, to jeszcze padły niebieskie diody po nieco ponad roku.

Mam też dozownik do ballinga, z nim tez już miałem przeboje. Generalnie nic już tej firmy kupować nie zamierzam, jakośc jest adekwatna do ceny, trzeba to szczerze przyznać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak poza tym to spróbuj mimo wszystko reklamować ;) gdzieś kiedyś ktoś pisał że poza gwarancją mu naprawili za free. Sklepy już się pewnie odpowiednio z producentem  "rozliczają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paragon napisał:

o nie nie ja w życiu nikogo nie nazwałem kłamca, więc wypraszam sobie takie słabe zagrywki z twojej strony na poziomie 0, kolegom i koleżankom którym zepsuły się pompy jebao współczuję i rozumiem tak jak pisałem wcześniej chyba tego nie doczytałeś gdyby mi się psuła co pół roku pompa tez bym się wkurzył i zaczął rozglądać za inna firmą proste i logiczne ale mi wszystkie działają od kilku lat to co mam zrobić, innym co tu pisali tez działają czyli oni i ja wedłóg Ciebie kłamią hehe, sorki ale  nigdy nie miałeś tych pomp sam to przyznałeś a krzyczysz najgłośniej że są hu... dla mnie twoja wypowiedz to bzdura na kółkach a upieranie się i mówienie za mnie że ja coś powiedziałem to zwykła żenada sam się zastanów co piszesz

 

A to Twój cytat

               Powiem w prost nie mam nic do Ciebie slowo, ale jak ktoś piszesz bez wiedzy praktycznej o czymś o czym nie ma  pojecia tylko powiela opinie innych, bo z                    gory zakładasz że opinie ktore powielasz są prawdziwe

no to prawdziwe są tę opinię co powielam na forum użytkowników którym popsuły się pompy czy prawdziwe według Ciebie,to jeśli według Ciebie powielam bzdury to Ci ludzie kłamią.Sam już zapędziłem się w kozi róg i nie potrafisz wybrnąć żałosne

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 minuty temu, Sygen napisał:

A to Twój cytat

               Powiem w prost nie mam nic do Ciebie slowo, ale jak ktoś piszesz bez wiedzy praktycznej o czymś o czym nie ma                            pojecia tylko powiela opinie innych, bo z gory zakładasz że opinie ktore powielasz są prawdziwe

no to prawdziwe są tę opinię co powielam na forum użytkowników którym popsuły się pompy czy prawdziwe według Ciebie,to jeśli według Ciebie powielam bzdury to Ci ludzie kłamią.Sam już zapędziłem się w kozi róg i nie potrafisz wybrnąć żałosne

Rozmowa z Tobą jest bez sensu fanatykowi nie wytłumaczysz że czarne jest czarne a białe jest białe, masakra stwierdzam że możesz chodzisz w pochodach, marszach, wiecach i tym podobnych zgromadzeniach, gdzie nie jest wymagane myślenie wystarczy, krzyczeć za innymi to co inni wymyślą lub uważaja  brawo Ty :czapkizgłów:)

Ps. sadzisz się na jebao jak by to była twoja krucjata, kolejny raz Ci powtarzam nie miałeś styczności z tymi pompami ale wiesz najwięcej, każdy normalny myślący człowiek wie że marka jebao/jecod i chyba jeszcze aqua nova wszystko jedno nie jest marką the best of, ale jakosć do ceny wedlóg mnie jest bardzo dobra,  jest jej sporo na rynku i ludzie wydając 1/5 kwoty za jaka są pompy konkurencji wiedzą że jebao nie jest numerem jeden na świecie, a Ty porównujesz pompę za 300zł z pompami za 1 tyś i więcej.

Każde urządzenie ma swoich zwolenników i przeciwników każde i nie ma bata nikt jeszcze nie zadowolił wszystkich, zawsze potrafię ludzi zrozumieć którzy maja doświadczenie z tym o czym mowią, są ludzie którym te pompy padają po pół roku są tacy którym chodzi 5 lat, ale nigdy nie zrozumiem Troli no jakoś nie mogę, co tam się w czesiu kotłuje jaka to daję satysfakcję, jeszcze niedawno miałeś pretensje do moderatorów i wyciągaleś jakieś wnioski spiskowe przeciwTobie bo podobno zmowa i nie chcieli twoich i wedlug Ciebie tylko twoich ogłoszeń wystawiać, masz Pan jeszcze kontakt z rzeczywistością???

Autor zadał proste pytanie nie znasz odpowiedzi to po co produkujesz się

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i jako kompletny świeżak przypomina mi to trochę dyskusje na temat samochodu "nie kupujcie auta na F bo się psują tak usłyszałem od kolegi". Druga sprawa że czytając tematy patrząc na ceny tych pompek czy cyrkulatorów ich musi być od groma w "obiegu", na pewno więcej niż tych droższych modeli co przekłada się prosto na ilość zgłoszeń o awarii, według mnie obstawanie opierając się tylko na tym(tematy na forum), że coś jest bardziej awaryjne od czegoś jest kompletnie niewiarygodne nie znając skali. 

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, fannadil napisał:

Czytam ten temat i jako kompletny świeżak przypomina mi to trochę dyskusje na temat samochodu "nie kupujcie auta na F bo się psują tak usłyszałem od kolegi". Druga sprawa że czytając tematy patrząc na ceny tych pompek czy cyrkulatorów ich musi być od groma w "obiegu", na pewno więcej niż tych droższych modeli co przekłada się prosto na ilość zgłoszeń o awarii, według mnie obstawanie opierając się tylko na tym że coś jest bardziej awaryjne od czegoś jest kompletnie niewiarygodne nie znając skali. 

No dokładnie ta dyskusja jest bez sensu, trochę zaśmieciliśmy autorowi temat mam nadzieję że się nie obrazi, ja swoje zdanie wyraziłem, jako użytkownik tych pomp mam jakąś wiedzę praktyczną na ich temat, można zrobić ankietę na temat jaką pompe masz w akwarium i dopiero wyciągać wnioski w tak mocno niektórych bolacym temacie

 

Wracając do wątku właściwego czekam na odpowiedz autora bo napisał że wirnik chodzi razem z ośka, co jest niedopuszczalne i tutaj bym dopatrywał się problemu,  jeżeli to prawda chyba ze się pomylił w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fannadil napisał:

Czytam ten temat i jako kompletny świeżak przypomina mi to trochę dyskusje na temat samochodu "nie kupujcie auta na F bo się psują tak usłyszałem od kolegi". Druga sprawa że czytając tematy patrząc na ceny tych pompek czy cyrkulatorów ich musi być od groma w "obiegu", na pewno więcej niż tych droższych modeli co przekłada się prosto na ilość zgłoszeń o awarii, według mnie obstawanie opierając się tylko na tym(tematy na forum), że coś jest bardziej awaryjne od czegoś jest kompletnie niewiarygodne nie znając skali. 

Znamy czy nie znamy skali, awarie tych produktów są powtarzalne, problemy użytkowników są w zasadzie identyczne. W uproszczeniu jest tak, że zazwyczaj w produktach tych droższych firm płacimy nie tylko za to, że pompa wykonana jest z większą dbałością, lepszych materiałów itp, a także za utrzymanie działów odpowiedzialnego za opracowanie takiej czy innej technologii, jej wdrożenie i przetestowanie. Firmy typu Jebao opierają się natomiast o kopiowanie produktów i uczenie się na tym co nie wyszło, ale testy odbywają się na nas, użytkownikach. Nie ma się co oszukiwać, z czegoś te ceny wynikają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.