Skocz do zawartości
KaZek

RW-8 zJebao się

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Paragon napisał:

Rozmowa z Tobą jest bez sensu fanatykowi nie wytłumaczysz że czarne jest czarne a białe jest białe, masakra stwierdzam że możesz chodzisz w pochodach, marszach, wiecach i tym podobnych zgromadzeniach, gdzie nie jest wymagane myślenie wystarczy, krzyczeć za innymi to co inni wymyślą lub uważaja  brawo Ty :czapkizgłów:)

Ps. sadzisz się na jebao jak by to była twoja krucjata, kolejny raz Ci powtarzam nie miałeś styczności z tymi pompami ale wiesz najwięcej, każdy normalny myślący człowiek wie że marka jebao/jecod i chyba jeszcze aqua nova wszystko jedno nie jest marką the best of, ale jakosć do ceny wedlóg mnie jest bardzo dobra,  jest jej sporo na rynku i ludzie wydając 1/5 kwoty za jaka są pompy konkurencji wiedzą że jebao nie jest numerem jeden na świecie, a Ty porównujesz pompę za 300zł z pompami za 1 tyś i więcej.

Każde urządzenie ma swoich zwolenników i przeciwników każde i nie ma bata nikt jeszcze nie zadowolił wszystkich, zawsze potrafię ludzi zrozumieć którzy maja doświadczenie z tym o czym mowią, są ludzie którym te pompy padają po pół roku są tacy którym chodzi 5 lat, ale nigdy nie zrozumiem Troli no jakoś nie mogę, co tam się w czesiu kotłuje jaka to daję satysfakcję, jeszcze niedawno miałeś pretensje do moderatorów i wyciągaleś jakieś wnioski spiskowe przeciwTobie bo podobno zmowa i nie chcieli twoich i wedlug Ciebie tylko twoich ogłoszeń wystawiać, masz Pan jeszcze kontakt z rzeczywistością???

Autor zadał proste pytanie nie znasz odpowiedzi to po co produkujesz się

Po pierwsze kto porównuje pompy ja?to Ty dałeś porównanie pomp tunze nie ja więc nie kłam że ja je porównuje czytaj co piszesz

Po drugie jak dokładnie przeczytałeś ten temat to już w tym temacie co dyskutujemy popsuło się około 25 pomp (przyjmę żę Rafffy14 popsuło mu się 10 bo napisał kilkanaście) więc nie chrzań głupot że to nie badziew. Wypowiedziało się paru użytkowników którym padły pompy a jest ich aż 25 sztuk no to świadczy o rewelacyjnej pompie.Nie wydam na pompę 300-400 zł i będę liczył że mi się uda bo może trafię na dobrą i trochę popracuje.Jeśli już bym wydał to liczyłbym się z opiniami użytkowników którzy według mnie piszą prawdę i nie podważam ich wypowiedzi że są systematyczne awarie i się non stop psują.Według Ciebie ten co nie ma danej pompy nie ma prawa głosu żałosne.

Ostatnia sprawa to jak nie możesz sobie poradzić ze swoimi kompleksami i swoją głupotą to piszesz o jakiś beznadziejnych marszach i wrzucasz politykę.Śmieszny jesteś i sięgnąłeś już dna tymi swoimi wypocinami.Przyczepiłeś się już do mnie od dłuższego czasu jak smród do gaci i czepiasz się każdych moich wypowiedzi.

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. Kupiłem Jebao rw-15 ze 4 lata temu. W czasie tego okresu była reklamowana na stojan 3 krotnie. praca maksymalnie trwała 8 miesięcy. Teraz jest już po gwarancji i też jest niesprawna. Wina leży w stojanie. Zostały mi części , czyli sterownik i zasilacz. Może trafiłem na taki egzemplarz , ale 4 stojany popsute to chyba o czymś świadczy. Jako pompa nie jest zła, bo niskobudżetowa, ale ja już miałem dość i przeszedłem na tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
30 minut temu, Sygen napisał:

Ostatnia sprawa to jak nie możesz sobie poradzić ze swoimi kompleksami i swoją głupotą to piszesz o jakiś beznadziejnych marszach i wrzucasz politykę.Śmieszny jesteś i sięgnąłeś już dna tymi swoimi wypocinami.Przyczepiłeś się już do mnie od dłuższego czasu jak smród do gaci i czepiasz się każdych moich wypowiedzi.

ja do Ciebie kurcze jeszcze niedawno myślałem że jesteś spoko gostek, kiedy pisaliśmy o ledach, ale po tym temacie stwierdzam że w życiu bym się z Tobą nie dogadał,  mam prawo mieć swoje zdanie, a poziom wypowiedzi jest dokładnie dostosowany do Twojego poziomu, tak abyś nie miał problemu ze zrozumieniem.

jak to piszą pozdrawiam ozięble :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

ja do Ciebie kurcze jeszcze niedawno myślałem że jesteś spoko gostek, kiedy pisaliśmy o ledach? ale po tym temacie stwierdzam że w życiu bym się z Tobą nie dogadał,  mam prawo mieć swoje zdanie, a poziom wypowiedzi jest dokładnie dostosowany do Twojego poziomu, tak abyś nie miał problemu ze zrozumienie.

jak to piszą pozdrawia ozięble :)

ja również mam prawo wyrażać swoje zdanie opiniując na wypowiedziach użytkowników którzy tutaj się wypowiadają,przeczytaj jeszcze raz ten cały temat i może zrozumiesz po wypowiedziach innych że to awaryjne pompy,tyle w temacie i nie dam się zniżyć do Twojego poziomu.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek wyluzuj. Po co się spinać. Kłótnie nic koledze nie powiedzą o pompach. Są awaryjne i tyle. Każdy kupi to na co go stać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zepsute jebao mam zepsute tunze. Używałem sunsun, jebao, tunze, maxspect.

Używam tunze dlaczego - bo wg mnie nie zawodzą tak często, dmuchają inaczej niż jebao. Są ciche - te egzemplarze które posiadam tak mogę określić. Działają dość długo by uznać iż są dobrymi egzemplarzami.

A odpowiadając w temacie tak te pompy mają - działają do czasu, później na trybie przerywanym zaczynają się zatrzymywać i nie zawsze ponownie startują, w trybie ciągłym wówczas nadal działają bez problemu. Tylko że ich moc po takich symptomach wydaje się być obniżona. W pewnym momencie pompa staje na zawsze - czasami pomaga wysuszenie i na sucho działa po ponownym zanurzeniu przestaje. Za taką cenę całkiem fajne pompki, być może trafi się egzemplarz długowieczny.

Czy wg Was strumień, prąd wody wygenerowany przez jebao jest centryczny a tunze rozproszony (najsilniejszy prąd wody)? Wg mojej obserwacji coś inaczej tutaj dmucha. Patrząc wizualnie na pompy powinno być odwrotnie ale mam wrażenie iż jednak jest tak jak napisałem.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, chwialek napisał:

Czy wg Was strumień, prąd wody wygenerowany przez jebao jest centryczny a tunze rozproszony (najsilniejszy prąd wody)? Wg mojej obserwacji coś inaczej tutaj dmucha. Patrząc wizualnie na pompy powinno być odwrotnie ale mam wrażenie iż jednak jest tak jak napisałem.

wiesz miałem też różne pompy ale nie zaobserwowałem jakiejś znaczącej różnicy w "dmuchaniu" różnicę zobaczylem dopiero jak zmieniłem pompe na taką typu Cross Flow, ja mam tą awaryjną jebao CP-55 :) i wiem że nie wróce juz do zwyklej strumieniowej pompy, jak się zawiodę kiedykolwiek na CP-55 to sprawdzę jak działa tego samego typu Gryre

Jedyną wadą jaką po roku uzytkowania znalazlem to że czasem włażą do niej slimaki i pompa tyrkota, trzeba ją rozebrać i wyciągac ślimaka strasznie to upierdliwe :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisał chwiałek też zauważyłem przy jebao. Co do strumienia szerszy wydaje się przy tunze. Jebao po miesiącu bez czyszczenia miało tendencję do obniżenia sprawności. Moc pompy jakby spadała, ale to moje subiektywne wrażenie. Zastanawiałem się nas strumieniowymi. Paragon możesz coś więcej napisać o jej pracy. Czy jest głośna i ile pracuje bez czyszczenia u Ciebie w baniaku. Może jest to alternatywa dla Maspecta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mi akurat się udało z RW-4 bo już 2,5 roku działa, choć na oko jej moc spadła o 50% co najmniej...

Z kolei widzę kolejną inną wadę tych pomp. Otóż Jebao podczas karmienia uszkodziło mojej babce (12cm) ogon. Była za blisko falownika, gdy nagle minęło 10 minut i jej płetwę ogonową poszarpało! Od tego czasu nie używałem już w ogóle funkcji FEED. Już gdzieś pisałem, że wielka szkoda, że one nie mają przycisku On/Off. Obecnie karmie przy włączonych cyrkulatorach, bo mam jeszcze 2 x Sw-8, które są jeszcze większe. Ciągle doktorka trzeba było odpędzać, aby go nie zmieliło. Nie miałem nigdy Tunze, ale patrząc po zdjęciach jak jest wykonana, ryzyko że ryba wsadziłaby tam ogon jest mniejsze. Również, z powodu jak jest wykonane Jebao nie zdecydowałem się na żadnego ukwiała do tej pory. Ukwiała kupię dopiero jak wymienię Jebao na Gyre. 

To moja opinia w ramach opinii o Jebao. Pozdrawiam.

Wracając do tematu, również uważam, że przyczyną awarii u autora jest ten stojan. Mniejsze pole magnetyczne stopuje pracę w trypie falowania. na pracy ciągłej jak zaskoczy to daje jeszcze radę. Stąd ta różnica między różnymi trybami. Tak uważam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, Alfik1980 napisał:

aragon możesz coś więcej napisać o jej pracy. Czy jest głośna i ile pracuje bez czyszczenia u Ciebie w baniaku. Może jest to alternatywa dla Maspecta.

Kupiłem CP-55 bo rozmawiałem z użytkownikami CP-25 i CP-40 te dwie miały wadę stojana przegrzewały się w wyniku czego puchł stojan i wirnik stawał, wadę tę podobno zlikwidowali w wersji CP-55 nie wiem mam pompę od roku pracuje non stop bez problemu jeszcze jej nie czyściłem tylko jak wspomniałem już ze 3-4 razy musiałem ją rozbierać w sensie ściągać łopatki 5 minut roboty ale jednak wkurza trochę, pompa według mnie jest cicha akwarium jest w sypialni śpię bez problemu dziecko też :) 

Cena to 400zł zamawiałem z Chin, jak by nie te ślimaki to pompa jest idealna, moje akwarium 100x60x65 (H) pompa chodzi na 4 czasami 5 biegu z 10 też zależy od trybu, buja całym akwarium na szerokości 60cm bez problemu czasmi mam wrażenie ze aż za mocno, czy to alternatywa dla Gyre nie wiem wiem że jest kilka razy tańsza i jak na razie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon dziękuję za konstruktywną odpowiedź. Trzeba poszukać u pana chińczyka i zamówić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Alfik1980 napisał:

Paragon dziękuję za konstruktywną odpowiedź. Trzeba poszukać u pana chińczyka i zamówić :)

Zainteresuj sie jeszcze Glamorca Gyre, to jest sprzęt na licencji Maxspecta i cenowo niewiele się różni od kopii Jebao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, Alfik1980 napisał:

Paragon dziękuję za konstruktywną odpowiedź. Trzeba poszukać u pana chińczyka i zamówić :)

Proszę nie wiem czy teraz tak latwo zamówisz teraz od nowego roku strasznie trzepią na cle w najgorszym wypadku zapłacisz 23% vatu z cla chyba przy tej kwocie bedziesz zwolniony, ale to i tak taniej niż w sklepie w PL

10 minut temu, matroxpl napisał:

Zainteresuj sie jeszcze Glamorca Gyre, to jest sprzęt na licencji Maxspecta i cenowo niewiele się różni od kopii Jebao.

masz ta pompę? jak tam rozwiązali temat ze ślimakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Paragon napisał:

 różnicę zobaczylem dopiero jak zmieniłem pompe na taką typu Cross Flow, ja mam tą awaryjną jebao CP-55 :) i wiem że nie wróce juz do zwyklej strumieniowej pompy, jak się zawiodę kiedykolwiek na CP-55 to sprawdzę jak działa tego samego typu Gryre

Jedyną wadą jaką po roku uzytkowania znalazlem to że czasem włażą do niej slimaki i pompa tyrkota, trzeba ją rozebrać i wyciągac ślimaka strasznie to upierdliwe :/

Hej...

Gdzies kiedys napisalem ze majac raz pompe typu Gyre, nie wroce juz do tych tradycyjnych a tez dziwie ze ze taka rewolucyjna zmiana dmuchania jest tak slabo naglosniona i wiekszosc ludzi wciaz uzywa tych tradycyjnych , czasami w ilosci kilku sztuk (tak bylo u mnie), zamiast dac w rog jedna, ktora obsluzy caly zbiornik...

Mam CP-25 i jakos chodzi a gdybym niepotrzebnie nie postanowil jej wyczyscic to nie mialbym zadnego zgrzytu i wyciagnalem z tego lekcje ze te pompy lepiej czyscic w calosci np. w occie...

Kiedys mialem WP-25 i razem pracowala kolo trzech czy czterech lat a potem stracila prawie cala moc, wiec wynik chyba calkiem dobry...

Jesli chodzi o slimaki, ktore zawsze u mnie padaly juz na poczatku to teraz dla odmiany mam ich plage i dziwie sie ze zaden jeszcze nie wlazl do pompy, za to widze je czesto na pompie (obym nie zapeszyl)...

P.S. Przygladam sie teraz pompie Glamorca i Icecap, tak w razie czego, jakby licho nie spalo...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Iceberg napisał:

Mam CP-25 i jakos chodzi a gdybym niepotrzebnie nie postanowil jej wyczyscic to nie mialbym zadnego zgrzytu i wyciagnalem z tego lekcje ze te pompy lepiej czyscic w calosci np. w occie...

widocznie nie ma reguły ale awaryjności już nie ruszajmy :P

2 minuty temu, Iceberg napisał:

Jesli chodzi o slimaki, ktore zawsze u mnie padaly juz na poczatku to teraz dla odmiany mam ich plage i dziwie sie ze zaden jeszcze nie wlazl do pompy, za to widze je czesto na pompie (obym nie zapeszyl)... 

no u mnie też plaga raz na 2-3 miesiace włazie jakiś między lopatki i pompa tyrkota no nie ma bata trzeba go wyciągnąć :), jak tobie żaden nie wlazł to masz fajnie nie zapeszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

 jak tobie żaden nie wlazł to masz fajnie nie zapeszaj

Kiedys dziwilem sie ze ludziom ryby skacza a mi nigdy zadna nie wyskoczyla, o czym napisalem i krotko po tym zaczely wyskakiwac...Lubie sie smiac ale teraz napisalem na prawde na powaznie...

Jakies czary czy cus?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich RW8 padła - zwiesza się na falowaniu - teraz tylko miesza sól. RW15 z coralhausa działała przez rok. Objaw ten sam. Wysłałem do reklamacji i po pewnych "perturbacjach" pompa wróciła do mnie z wymienionym stojanem. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Paragon napisał:

Proszę nie wiem czy teraz tak latwo zamówisz teraz od nowego roku strasznie trzepią na cle w najgorszym wypadku zapłacisz 23% vatu z cla chyba przy tej kwocie bedziesz zwolniony, ale to i tak taniej niż w sklepie w PL

masz ta pompę? jak tam rozwiązali temat ze ślimakami?

Nie mam jej, jedynie zaproponowałem jako alternatywę wartą zainteresowania się zanim podejmie decyzje, bo naczytałem si o niej dość dużo dobrego. Ja mam Maxspect Gyre 230, akurat ze ślimakami nie mam problemu, ale tam do zestawu dodawane są nakładki w formie siatki z tego o pamiętam, one powinny załatwić sprawę. Same łopatki też podobno jakoś ta usprawnili w stosunku do poprzedniej serii, ale nie wiem czy to przez to nigdy nie miałem tam odbijających się ślimaków, czy u mnie po prostu omijają falownik :)

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paragon napisał:

No to jeszcze raz tak dla pewności bo Oś ceramiczna ten i wirnik to sa dwa oddzielne elementy nie powinny się kręcić razem inaczej mówiąc oś jest umieszczona na gumkach i jest nieruchoma, a wirnik ten plastik z łopatkami i magnesem ma się kręcić na nie, jeżeli kręcą się razem to tutaj jest twój problem

Tak jak pisałem wszystko kręci się razem. Pytanie czy to się zakleszczyło? Da się jakoś rozdzielić teraz oś od wirnika? Trzyma się jak przyklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, matroxpl napisał:

ale tam do zestawu dodawane są nakładki w formie siatki z tego o pamiętam, one powinny załatwić sprawę.

masz fotę zrobię coś takiego na swoją na drukarce :) 

14 minut temu, KaZek napisał:

Tak jak pisałem wszystko kręci się razem. Pytanie czy to się zakleszczyło? Da się jakoś rozdzielić teraz oś od wirnika? Trzyma się jak przyklejone

no to masz winowajcę, wirnik kręci się na osi ceramicznej a oś stoi na gumkach ona sie nie kręcia, jak wszystko kręci Ci się razem to znaczy że nalazło tam syfu i staneło spróbuj popukać delikatnie oczywiście tak aby wybić oś z wirnika, musisz ją rozruszać, miałem tak kiedyś w hydoże wirnik zaszedł syfem i zespawał się z ośką pompa kręciła słabo bo musiała pokonać bardzo duży opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paragon napisał:

no to masz winowajcę, wirnik kręci się na osi ceramicznej a oś stoi na gumkach ona sie nie kręcia, jak wszystko kręci Ci się razem to znaczy że nalazło tam syfu i staneło spróbuj popukać delikatnie oczywiście tak aby wybić oś z wirnika, musisz ją rozruszać, miałem tak kiedyś w hydoże wirnik zaszedł syfem i zespawał się z ośką pompa kręciła słabo bo musiała pokonać bardzo duży opór

Dzięki. postaram się to jakoś ogarnąć i dam znać co i jak mam nadzieję że będzie dobrze.

@Paragon cz ym wybiłeś tą oś bo cieżko idzie może ją wcześniej jeszcze w czymś pomoczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
37 minut temu, KaZek napisał:

Dzięki. postaram się to jakoś ogarnąć i dam znać co i jak mam nadzieję że będzie dobrze.

@Paragon cz ym wybiłeś tą oś bo cieżko idzie może ją wcześniej jeszcze w czymś pomoczyć?

nie wiem czy to głupi pomysł ale wd40, tylko potem wymoczyć w occie albo sodzie będziesz musiał no idzie cieżko bo zabiło się, próbuj trochę w jedno wybijać trochę w drugą, ja stukałem drewienkiem, trzeba delikatnie bo to oś ceramiczna jak przesadzisz to moze pęknąć

tutaj masz filmik, jak widzisz oś jest oddzielnie od wirnika:

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.