Skocz do zawartości
Maxsail

Problem z kaktusami

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

 

Mam problem z kaktusami o ile dobrze nazywam te korale.  Wstawiam zdjęcie z pytaniem czy to problem oświetlenia.  Jedyne co mi przychodzi do głowy to to. Ale może powinienem poszukać problemu w innym miejscu.

20190207_070645-720x540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem kupić ostatnio, ale w sklepie mi sami powiedzieli, że połączenie moich miękkich z SPSami, to ciężki temat. Jak podejrzewasz sam, że ma za mało światła, to dlaczego nie dałeś go na górę. Jaki to by nie był SPS, to lubi dużo światła oraz mało No3 i mało Po4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kaktusa dosc nisko, bo lampa jest mocna i mysle ze daje rade. To jest prosty sps, u mnie bardzo duzo jest miekkich nawet obok kaktusa. Przyrosty widoczne gołym okiem. Według opisu mocne swiatlo i cyrkulacja dla niego

Edytowane przez Johny191919
Dodanie watku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pytanie jest czy światło nie jest zbyt mocne. Mam ledową lampę.  Mogę ja podkręcić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla poprawności to Pavona Cactus jest lps'em :) i nie potrzebuje dużo światła - u mnie jest na dnie zbiornika w kącie i daje rade.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ja mam ,jest to bardzo prosty i malo wymagajacy koral,jeden stoi na dnie ,nawet lekko w cieniu a drugi jest nieco wyzej ,nie zauwazylem zeby byla miedzy nimi jskas roznica.paramatry mam na moje oko niewykrywalne kh okolo 7 zasolenie 35.Zauwazylem ze jak ma za duzo swiatla to sie robi bardzo jasna /wyplowiala .


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.