Skocz do zawartości

Historia edycji

doktur

doktur

Wszystkie pokarmy podaję z pipety - inaczej mandaryny by się nie załapały na obiad (moje są wolniejsze od ślimaków). Więc zawsze jakiś kawałek mięsa czy ikry dostają "doustnie".

Euphyllia nic sobie z tego jednak nie robi i nie robiła nawet jak była duża. Co do NO3 - mam około 2mg/l co wydaje mi się jest w miarę ok. Mam dość stabilny zbiornik pod tym względem i jest właściwie niewrażliwy na ilość pokarmu.

Co do dodawania jodu - robie 10% podmianki i  to jest rakie uczciwe 10% bo podmieniam 10l wody w RM z dużą ilością skały.

Ciężko mi sobie wyobrazić, że będę miał niedobory, ale profilaktycznie dodałem. Wyliczyłem że 1 kropla podbija o 10ug/l jodu. Ze soli mam 30ug wg testów na reefhub. Czyli nie mogę dodawać 1 kropli dziennie bo bardzo szybko osiągnął bym przekroczenia.

 

doktur

doktur

Wszystkie pokarmy podaję z pipety - inaczej mandaryny by się nie załapały na obiad (moje są wolniejsze od ślimaków). Więc zawsze jakiś kawałek mięsa czy ikry dostają "doustnie".

Euphyllia nic sobie z tego jednak nie robi i nie robiła nawet jak była duża. Co do NO3 - mam około 2mg/l co wydaje mi się jest w miarę ok. Mam dość stabilny zbiornik pod tym względem i jest właściwie niewrażliwy na ilość pokarmu.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.