Skocz do zawartości
Marqo

Monitoring ip w firmie

Rekomendowane odpowiedzi

Są jacyś instalatorzy obecni na forum ? Obecna instalacja w postaci 16 kamer analogowych jest już trochę przestarzała a jest potrzeba założenia kolejnych kamer. Z tego co wyczytałem to najlepiej wybrać kamery ip. Rejestrator chciałbym do 32 kanałów . Możecie polecić dobry i w rozsądnych cenach odpowiedni sprzęt ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Marqo napisał:

Są jacyś instalatorzy obecni na forum ? Obecna instalacja w postaci 16 kamer analogowych jest już trochę przestarzała a jest potrzeba założenia kolejnych kamer. Z tego co wyczytałem to najlepiej wybrać kamery ip. Rejestrator chciałbym do 32 kanałów . Możecie polecić dobry i w rozsądnych cenach odpowiedni sprzęt ?

Dobry i sprawdzony sprzęt
https://www.novuscctv.com/pl
Na nieruchomościach mam ponad 100 kamer w różnych częściach Warszawy
W domu mam również Novusa 12 kamer 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie jak i w firmach które chronimy wszystko na Satelu lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej wykorzystać ? Serwer czy gotowy rejestrator ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo , ja mam w domu NAS Synology , więc działa jako serwer zdjęć, muzyki, filmów, domownicy maja swoje foldery, do tego na razie jednak kamera 4K, docelowo druga.

Na NAS przeważnie masz 3-5 licencji na kamery, później trzeba dokupić.

W firmie gdzie pracuję jest kilkaset kamer i tutaj są wideorejestratory, kamery przeróżne, chyba przy większej ilości kamer wyjdzie taniej rejestrator.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rejestratorem jest mniej konfiguracji. Do zestawu trzeba dokupić jeszcze switch na 32 kamery najlepiej z POE . Jaki sprzęt polecacie ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, mam najprostszego NAS'a DS118 i konfiguracja jest banalna, co istotne jest lista kompatybilnych kamer z Synology.

Nie wiem jak w rejestratorze ale w NAS jest fajne to, że są aplikacje na telefon, komputer, można zdalnie zarządzać, przeglądać nagrania.

Co do switcha , to nie powiem , ja mam jakiś prosty i niedrogi 4-portowy z Alledrogo a wykorzystuję 1 kamerę , docelowo 2 , max. 3 , pewnie przy budżetowym zwróciłbym uwagę na dobry zasilacz.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Nuke napisał:

U nas w firmie jak i w firmach które chronimy wszystko na Satelu lata

Satel nie robi ani kamer ani rejestratorów.
Marqo - mogę zainteresować projektem https://zoneminder.com/ - opensource - jeśli masz trochę technicznych umiejętności - "rejestrator" wykorzystując ten soft zbudujesz sam ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, VDR napisał:

Satel nie robi ani kamer ani rejestratorów.

Dodam od siebie, że to co robią nadaję się tylko do użytku w małych domkach oprogramowanie mało intuicyjne to mało powiedziane płyty jak się dopcha do 90% możliwości to dostają korby, w życiu bym nie wsadził tego szajsu np w banku czy muzeum. Tylko do domków jednorodzinnych i pilnować akumulatorów bo dopiero jak wybuchną to centrala daje info o uszkodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o centralę oparta na Satelu. Na bankach czy innych obiektach o znaczeniach strategicznych również są montowane.....to raz  a dwa to  taką opinie o akumulatorach czy że nie daja rady to chyba czerpiesz z "biedoty" która chce mieć jak najtaniej,bo tańsze ubezpieczenie itp itd.Przy montażu zawsze klient ma prawo wyboru i w większości wybiera żeby było tanio.Co do powiadomień wszystko musi być skonfigurowane przez profesjonalistę a nie Edka z garażu bo ma laptoka i uważa  że da radę.Jeśli wszystko jej skonfigurowane jak powinno to dostaniesz na życzenie tyle powiadomień że się spokojnie nie załatwisz....... każdy "ruch" na każdej czujce,z każdego czujnika i kamery.

Jak we wszystkim każdy będzie zachwalał inną firmę..... i chyba każda firma ma konfigurację zestawu i mało z nich ma własnej produkcji kamery czy rejestratory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o centralę oparta na Satelu. Na bankach czy innych obiektach o znaczeniach strategicznych również są montowane.....to raz  a dwa to  taką opinie o akumulatorach czy że nie daja rady to chyba czerpiesz z "biedoty" która chce mieć jak najtaniej,bo tańsze ubezpieczenie itp itd.Przy montażu zawsze klient ma prawo wyboru i w większości wybiera żeby było tanio.Co do powiadomień wszystko musi być skonfigurowane przez profesjonalistę a nie Edka z garażu bo ma laptoka i uważa  że da radę.Jeśli wszystko jej skonfigurowane jak powinno to dostaniesz na życzenie tyle powiadomień że się spokojnie nie załatwisz....... każdy "ruch" na każdej czujce,z każdego czujnika i kamery.
Jak we wszystkim każdy będzie zachwalał inną firmę..... i chyba każda firma ma konfigurację zestawu i mało z nich ma własnej produkcji kamery czy rejestratory



Poczytaj o problemach z eepromami na płytach głównych. Opinie instalatorów nie biorą się z nikad, na serwis nie wraca sprawny sprzęt. Co do "biedoty", Satel nie należy do najdroższych. Tyle ze temat jest o cctv i monitoringu video a nie o alarmach. To dwie różne dziedziny życia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego instalator montuje to co klient chce albo szef mu każe..... Taka jest prawda i co jeszcze co do montażu konkretnego sprzętu danej marki to jego zysk/prowizja i każdy będzie zachwalał inną,a wszystko będzie opierać się o doświadczenie instalatora w większości to szybko zainstalować bez dodatków i zgarnąć sporą kasę.Co do tematu monitoringu-Stam2  a kamery to obecnie można dobrać sobie pod względem jakości obrazu,wyglądu i koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nuke napisał:

Kolego instalator montuje to co klient chce albo szef mu każe.....

Jakie to ma znaczenie czy szef czy klient z punktu widzenia szwankowania elektroniki systemu ? Jak sypał się w pewnej serii Flash to niezależnie czy zlecał szef czy klient chciał czy instalował to Zdzisiu czy Heniu.

4 godziny temu, Nuke napisał:

Taka jest prawda i co jeszcze co do montażu konkretnego sprzętu danej marki to jego zysk/prowizja i każdy będzie zachwalał inną,a wszystko będzie opierać się o doświadczenie instalatora w większości to szybko zainstalować bez dodatków i zgarnąć sporą kasę.

No właśnie się zastanawiam czemu tak tego Satela zachwalasz ?  

4 godziny temu, Nuke napisał:

Co do tematu monitoringu-Stam2  a kamery to obecnie można dobrać sobie pod względem jakości obrazu,wyglądu i koloru 

STAM-2 - troszke do czegoś innego służy niż cctv - założenie tej stacji monitorującej są inne. Wiesz dużą wywrotką też się jeździ ale nie koniecznie jest ona dobra do pracy jako np. taxi.
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię z kilku z którymi miałem i mam do czynienia z racji obsługi takich systemów,ze względu na charakter pracy(nie jestem żadnym monterem )i większość problemów powodowali sami użytkownicy.Większość firm posiadają taki sprzęt który jest lub może być wszechstronną stacją monitorującą. Sam monitoring w jakiejkolwiek firmie ,wydaje mi się zwykłym standardem,więc lepiej dołożyć parę groszy na bardziej rozbudowany system,który zapewni większe bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nuke napisał:

Wyraziłem swoją opinię z kilku z którymi miałem i mam do czynienia z racji obsługi takich systemów,ze względu na charakter pracy(nie jestem żadnym monterem )i większość problemów powodowali sami użytkownicy.Większość firm posiadają taki sprzęt który jest lub może być wszechstronną stacją monitorującą. Sam monitoring w jakiejkolwiek firmie ,wydaje mi się zwykłym standardem,więc lepiej dołożyć parę groszy na bardziej rozbudowany system,który zapewni większe bezpieczeństwo.

Podchodzenie do tematu bezpieczeństwa w sposób - wydaj więcej będziesz bezpieczniejszy jest totalną pomyłką i trzepaniem naiwnego klienta z papierów Narodowego Banku Polskiego. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym ci zależy i co chcesz chronić. Jak zwykły monitoring, który ma bardziej odstraszać niż chronić to w zasadzie byle co. Jeśli bardziej zaawansowany, to trzeba się wysilić i poszperać. Same kamery to patrz na jakośc nagrywania. My zakładaliśmy w bloku na wejściu do klatki, to jak gość przyniósł kamery, zamontował, to w nocy sam siebie nie poznałem na nagraniu. Kolejne były niewiele droższe a świetnie twarz i wszystkie elementy było widać.

Kamery i urządzenia do rejestracji - wszystko co po kabelku jest bezpieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa IT. Resztę trzeba bardzo dokładnie sprawdzać. Kamery Ip są najczęściej atakowanymi rzeczami IOT, dziurawy soft, hasła domyślne, których nie można często zmienić,  brak szyfrowania przesyłu, tym bardziej przy połączeniu administratora, bezpośrednie podłączenie do internetu. Idealny materiał na bota a do tego można włączać i wyłączać bez alarmowania właścicieli.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

Podchodzenie do tematu bezpieczeństwa w sposób - wydaj więcej będziesz bezpieczniejszy jest totalną pomyłką i trzepaniem naiwnego klienta z papierów Narodowego Banku Polskiego. 

Uważasz że zapewnienie swojemu klientowi bezpieczeństwa to pomyłka?   Sam zwykły monitoring w dzisiejszych czasach to można sobie założyć w domu do podglądania akwarium.... System ma chronić ludzi i obiekt.  Według Ciebie sam monitoring np w zakładzie stolarskim zapewni bezpieczeństwo? Montaż rozbudowanego systemu w połączeniu kamer,czujników ruchu,ppoż itp to pomyłka i naciąganie klienta? Niestety bezpieczeństwo kosztuje i nie ma nic wspólnego z naciąganiem,tak jest wszędzie auta,domy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nuke napisał:

Uważasz że zapewnienie swojemu klientowi bezpieczeństwa to pomyłka?   Sam zwykły monitoring w dzisiejszych czasach to można sobie założyć w domu do podglądania akwarium.... System ma chronić ludzi i obiekt.  Według Ciebie sam monitoring np w zakładzie stolarskim zapewni bezpieczeństwo? Montaż rozbudowanego systemu w połączeniu kamer,czujników ruchu,ppoż itp to pomyłka i naciąganie klienta? Niestety bezpieczeństwo kosztuje i nie ma nic wspólnego z naciąganiem,tak jest wszędzie auta,domy itd

Uważam, to co napisałem. Podchodzenie do tematu bezpieczeństwa w sposób im więcej wydasz tym jesteś bardziej bezpieczny jest bzdurą i nabijaniem klientów w butelkę. Co innego zapewnienie bezpieczeństwa co innego wydaj kupę szmalu i miej poczucie, że jesteś bezpieczny bo wydałeś kupę szmalu. Nie na tym polega bezpieczeństwo. Co do zakładu stolarskiego - zakładając, że głównym powodem ochrony będzie ochrona ppoż - czujki ruchu, kamery i itp mogą być zupełnie zbędne i być tylko gadżetem. Wiesz, każda kamerę "oszukasz" zakładając choćby kominiarkę. I wtedy nawet True 4k HD Turbo systemy Ci nie pomogą w identyfikacji sprawcy. Ale tego przecież klientom nie mówicie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Prosty przykład na naszych akwariach,czujniki poziomu wody,temperatury które w razie "W" wyłączą pompę czy grzałkę.Montujesz je dla zabawy czy bezpieczeństwa? To się tyczy wszystkiego i łączy się z kasą,nie ma nic za darmo. Kolega chce system monitoringu,jak najbardziej dobre kamery, do tego porządny rejestrator,ale czy nie lepiej jak już inwestuje to dolożyć parę  złotówek i założyć kamery z czujnikiem ruchu? Uwierz że ktoś siedzący przed monitorem na którym jest 10,16 czy nieraz więcej kamer nie jest w stanie wychwycić osobnika na jednej z nich w nocy.A teraz gdyby te kamery miały czujnik ruchu? Automatycznie ekran jest podświetlony i większość ma sygnał dźwiękowy,powiadomienie,a nie które maja nawet funkcje "śledzenia ruchu" Jeśli jeszcze jest pracownik na monitoringu reakcja jest natychmiastowa więc nie opowiadaj bajek o nabijaniu klientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2019 o 14:23, Marqo napisał:

... Z tego co wyczytałem to najlepiej wybrać kamery ip. Rejestrator chciałbym do 32 kanałów . Możecie polecić dobry i w rozsądnych cenach odpowiedni sprzęt ?

Tak z grubsza:

Średnia przyzwoita półka to produkty Hikvision lub jej konkurencja Novus. Oba "chińczyki". Pierwszemu zarzuca się dziury bezpieczeństwa coś w rodzaju appla (czyli celowe działanie ?), drugi na czasem problem z kombatybilnością sprzętu z softem. Ponieważ stawiasz na rejestrator to może Hik.

Kamery wystarczą 2MB sprzedawane jako fullHD.

16 kamer jeszcze nie problem ale 32 .. jeśli czas życia systemu ma być długi i ważna jest optyka to myśli kieruję na koreański Hanwa (Samsung). 

Na naszym markecie masz jeszcze Dahua, mocny Honeywell, porządny AXIS i bardzo drogi Bosch. Idąc po linii w drugą stronę cała masa tanich różności o dziwnych nazwach do kupienia allieexpres.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nuke napisał:

Nie masz racji. Prosty przykład na naszych akwariach,czujniki poziomu wody,temperatury które w razie "W" wyłączą pompę czy grzałkę.Montujesz je dla zabawy czy bezpieczeństwa? To się tyczy wszystkiego i łączy się z kasą,nie ma nic za darmo. Kolega chce system monitoringu,jak najbardziej dobre kamery, do tego porządny rejestrator,ale czy nie lepiej jak już inwestuje to dolożyć parę  złotówek i założyć kamery z czujnikiem ruchu? Uwierz że ktoś siedzący przed monitorem na którym jest 10,16 czy nieraz więcej kamer nie jest w stanie wychwycić osobnika na jednej z nich w nocy.A teraz gdyby te kamery miały czujnik ruchu? Automatycznie ekran jest podświetlony i większość ma sygnał dźwiękowy,powiadomienie,a nie które maja nawet funkcje "śledzenia ruchu" Jeśli jeszcze jest pracownik na monitoringu reakcja jest natychmiastowa więc nie opowiadaj bajek o nabijaniu klientów

Nadal nie rozumiesz czym się różni bezpieczeństwo od stwarzania pozorów bezpieczeństwa. A w sieci znajdziesz wiele przykładów jak to firma dozorująca albo nie dostała sygnału albo nie zdążyła na czas. Pomijam, już fakt, że najsłabszym ogniwem jest człowiek ale przecież takim dozorującym przysnąć się nie przytrafia. Owszem instaluje czujnik poziomu wody ale  dodatkowo nie instaluje kamery, nie sadzam człowieka 24h patrzącego w monitor i sprawdzającego czy ten poziom wody jest odpowiedni. Ale oczywiście mógłbym , tylko po co. Taka subtelna różnica. Jeszcze raz powtórzę - bezpieczeństwo nie polega na kupieniu za grubą kasę systemu. To jest pozorne bezpieczeństwo. Po drugie - dla każdego obiektu buduje się system odpowiedni do danego obiektu, zgodnie z założeniami do czego ten system ma służyć. Wiesz nie każdy potrzebuje Grade3 i nie każdy potrzebuje kamery z czujnikami ruchu i jeszcze osoby 24h siedzącej i pilnującej obiekt. No ale STAM-2 przecież można mu sprzedać, prawda ? 6k wpadnie do kieszeni albo i lepiej.

14 minut temu, Arturro napisał:

Na naszym markecie masz jeszcze Dahua, mocny Honeywell, porządny AXIS i bardzo drogi Bosch. Idąc po linii w drugą stronę cała masa tanich różności o dziwnych nazwach do kupienia allieexpres.

Z tymi chinskimi z ali warto uważać. Testowałem np. kilka ESCAMa po WIFI i spokojnie byłem w stanie wyciągnąć strumień RTSP mimo, że teoretycznie był chroniony userem i hasłem.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co dokładałeś te jakże parę złoty na te czujniki do swojego systemu aby stworzyć pozornie bezpieczniejszy system?  Próbujesz ale Ci nie wychodzi-masz tylko wyczytane info......  Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo musisz zapłacić i to nie podlega głupiej dyskusji.A jeśli już jak to ująłeś budowanie systemu do obiektu,to kupujesz i zakładasz co chcesz i na co Cię stać czy wołasz firmę i Ci instalują zgodnie z życzeniem.Sprawa wygląda inaczej gdy obiekt podlega ochronie,wtedy musi być zrobiony tzw.  Plan Ochrony.Trochę latek już w tym siedzę,więc Twoje wywody nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości.Po co w ogóle ta dyskusja tak na prawdę z twej strony,żeby udowodnić koledze że po co ma instalować porządne kamery z rejestratorem dla pozornego bezpieczeństwa jak może założyć tandetne atrapy z marketu i na to samo wyjdzie....i to za parę groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Nuke napisał:

To po co dokładałeś te jakże parę złoty na te czujniki do swojego systemu aby stworzyć pozornie bezpieczniejszy system?  Próbujesz ale Ci nie wychodzi-masz tylko wyczytane info......  Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo musisz zapłacić i to nie podlega głupiej dyskusji.A jeśli już jak to ująłeś budowanie systemu do obiektu,to kupujesz i zakładasz co chcesz i na co Cię stać czy wołasz firmę i Ci instalują zgodnie z życzeniem.Sprawa wygląda inaczej gdy obiekt podlega ochronie,wtedy musi być zrobiony tzw.  Plan Ochrony.Trochę latek już w tym siedzę,więc Twoje wywody nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości.Po co w ogóle ta dyskusja tak na prawdę z twej strony,żeby udowodnić koledze że po co ma instalować porządne kamery z rejestratorem dla pozornego bezpieczeństwa jak może założyć tandetne atrapy z marketu i na to samo wyjdzie....i to za parę groszy

Tyle lat w tym biznesie i nie rozumiesz - że wystarczy czujnik poziomu wody w akwarium i nie trzeba do tego zakładać kamery z czujnikiem ruchu, kupować STAM-2 i sadzać człowieka, który będzie sprawdzał czy ten poziom z tego czujnika jest naprawdę ok ? Że nie potrzeba "dorzucać parę groszy" na taki system bo jest to zupełnie zbędne ?  Pewnie byś mnie namawiał, ze warto coś takiego wdrożyć bo przecież czujnik może się zawiesić. Ta dyskusja jest właśnie po to by nie dać się namówić na te "pare groszy", na przerost formy nad treścią. Nawet nie zapytałeś do czego Marqo potrzebuje te kamery i rejestrator, co chce chronić a wyskoczyłeś z Satelem, który nijak się do tego nie nadaje bezpośrednio.

A co do tego braku poparcia w rzeczywistości - pewnie to nie był Satel i dlatego (tak to ironia):

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,2368281.html
http://wrower.pl/wiadomosci/zuchwala-kradziez-rowerow-wartch-150-tys-zl,6332.html

I można by tak w nieskończoność. Wiesz, zamiast wydawać grubą kasę na systemy stwarzające pozorne bezpieczeństwo wolę zainwestować w ......ubezpieczenie. A system dopasować do tego do czego faktycznie potrzebuję a nie do tego co mi marketing sprzeda.


 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy link fajny ;]

Pewnie nikt ze sklepu z nimi nie współpracował, włamali się do systemu wyłaczyli alarmy, czujniki kamery i mogli hasać. I właśnie dlatego trzeba najpierw określić co się chce chronić a potem dobrać system. Fachowa robota, mimo że bandyterka.

Ciekaw jestem, czy ich później capnęli.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.