Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie uruchomilem dsb, ma ktos jakis patent, zeby nie wydmuchiwalo tak piasku? Może zrobić 1 cm warstwe piasku o grubszej granulacji?

 

IMG_20190213_111412-567x1008.jpg

Edytowane przez adrian2301 (wyświetl historię edycji)

ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem zrobiłem sobie z pcv półeczkę na która spada woda i jest po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BourbonKid napisał:

też tak miałem zrobiłem sobie z pcv półeczkę na która spada woda i jest po sprawie

Dodasz zdjęcie jak to wyglada u ciebie?


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
19 godzin temu, adrian2301 napisał:

Właśnie uruchomilem dsb, ma ktos jakis patent, zeby nie wydmuchiwalo tak piasku? Może zrobić 1 cm warstwe piasku o grubszej granulacji?

 

IMG_20190213_111412-567x1008.jpg

ale jak tam woda wpada do DSB górą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno wygladac mniej-wiecej [emoji39]df1f28ef9750bdf297f1757876eb4741.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, niwre37 napisał:

Tak powinno wygladac mniej-wiecej emoji39.pngdf1f28ef9750bdf297f1757876eb4741.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, w następnym sumpie tak będzie :). Juz sobie poradzilem wklejajac listewke pcv troche ponizej tafli wody i jest ok.


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, adrian2301 napisał:

Tak, w następnym sumpie tak będzie :). Juz sobie poradzilem wklejajac listewke pcv troche ponizej tafli wody i jest ok.

ale wiesz że to nie będzie działało jak powinno??, jak zacznie Ci czarnieć piasek (czego nie życzę) to znaczy że nie działa na pewno i masz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Paragon napisał:

ale wiesz że to nie będzie działało jak powinno??, jak zacznie Ci czarnieć piasek (czego nie życzę) to znaczy że nie działa na pewno i masz problem

Rozjaśnisz troche temat? Fajnie jakby sie ktos odezwal kto tak ma i czy to funkcjonuje. 

Edytowane przez adrian2301 (wyświetl historię edycji)

ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
43 minuty temu, adrian2301 napisał:

Rozjaśnisz troche temat? Fajnie jakby sie ktos odezwal kto tak ma i czy to funkcjonuje. 

nom spoko, a więc tak DSB:

1. DSB pracuje powierzchnią z tego względu im lepszy przepływ wodu przy powierzchni DSB tym lepiej, jak będzie za mały może w najleprzym wypadku  nie działać w najgorszym stać problemem, pierwszym takim objawem są czarne plamy przy szybie

2. wasz wpływ wody z góry będzie powodowało to przemieszczanie piachu, może jakoś to opanujesz ale jak zdarzy się że w dojrzałym DSB taka akcja z zerwaniem górnej części piachu przez wpadającą wodę to może być nie za wesoło 

3. masz małe DSB słaby przepływ wody a do tego wrzuciłeś tam skałę, która dodatkowo pogarsza całą sprawę

Podsumowując wszystko co mogłeś zrobiłeś źle, nie odbieraj tego negatywnie po prostu dobrze jest wiedzieć tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

nom spoko, a więc tak DSB:

1. DSB pracuje powierzchnią z tego względu im lepszy przepływ wodu przy powierzchni DSB tym lepiej, jak będzie za mały może w najleprzym wypadku  nie działać w najgorszym stać problemem, pierwszym takim objawem są czarne plamy przy szybie

2. wasz wpływ wody z góry będzie powodowało to przemieszczanie piachu, może jakoś to opanujesz ale jak zdarzy się że w dojrzałym DSB taka akcja z zerwaniem górnej części piachu przez wpadającą wodę to może być nie za wesoło 

3. masz małe DSB słaby przepływ wody a do tego wrzuciłeś tam skałę, która dodatkowo pogarsza całą sprawę

Podsumowując wszystko co mogłeś zrobiłeś źle, nie odbieraj tego negatywnie po prostu dobrze jest wiedzieć tak?

Proponujesz wywalic ten piach czym predzej?


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ogólnie widać że komora nie jest zaplanowana pod DSB, jak to świeże DSB to przemyśl aby rozwiązać to inaczej, DSB jak dojrzeje jest super, oaza życia i wydajny filtr biologiczny, tak wygląda (wyglądało) u mnie przepływ przy dnie przez specjalna przegrodę dzieki czemu woda idzie całą szerokością dna, przy takim rozwiązaniu mogłem pozwolić sobie nawet na skałę

i4g3d1.jpg

Uegnr2KwmBPmkgLg_fSoaCSIyIDkun-Lz6KiYPP1

22Q76po5eONNwK9eLbZ2dw05sXT1t6_PfwNZCRRg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon dzieki za pomoc, nic nie bede kombinowal, wywale piach i tyle. Od wczoraj to dziala więc nie ma problemu. 

 


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, adrian2301 napisał:

@Paragon dzieki za pomoc, nic nie bede kombinowal, wywale piach i tyle. Od wczoraj to dziala więc nie ma problemu. 

 

Spoko, ale ja wiem czy warto rezygnować, jak nie możesz wyciąć szyby i przerobić to można pokombinować wstawiając tam pudełko (taka komora w komorze, mozesz z robić sam z plexi, z pudła jakiegoś lub zamówić u szklarza)  niektórzy tak robią wtedy nawet jest taki plus że łatwo jest wyciągnąć DSB w razie wu :) , zabierasz skalę wsadzasz glony i masz super :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.