Skocz do zawartości
Tester

425L - Tester wraca do gry :)

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Pikal napisał:

Ja już walczę z cyjano od 4 tygodni, cuduje,  kombinuje i nic :(

jest jakiś specu co mógłby w jakiś sposób mnie naprowadzić ?

 chemiclean i po kłopocie ;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiotrekAT napisał:

 chemiclean i po kłopocie ;p 

Chciałem ale mi odradzili chemii z tego powodu, ze trwało wówczas dojrzewanie...


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pikal napisał:

Chciałem ale mi odradzili chemii z tego powodu, ze trwało wówczas dojrzewanie...

jak już ogarnales to smialo :)  nie znam lepszego środka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada jakby nadal trwało... no nic kupię i użyje, już mam dość ciągłego patrzenia na brązowe gluty w zasadzie oblepiające wszystko.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że z tym intensywnym zbijaniem PO4 to trochę przesadziłem i zachwialem biologię w drugim kierunku. Od tamtej pory cyjano nie mam ale zaraz po cyjano przyszedl zakwit dino.

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że podstawowe czynności  plus czas będzie jedynym lekiem na ten problem? Pierwszy raz jak założyłem akwarium morskie 30 litrów równy rok temu, podczas dojrzewania nigdy nie miałem ani jednej plagi, przez cały rok, powiem więcej, nigdy wcześniej nie miałem z akwarystyka nic wspólnego, zaczynalem od czytania Waszych poczynań, Waszego testowania, badań.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma się swietnie.. żeby nie powiedzieć że zaj...scie...tfu tfu....doszła kolejna porcja korali od Jadwigi...

Światło zmieniłem na 4x Radiony. Na początku trochę żałowałem ale już chyba dobrałem ustawienia.

Z filtracji mam rollermat, odpieniacz na sucho i filtr glonowy.

Się jakoś kręci ;)20200531_202750-01.thumb.jpeg.f6cbc2a12b1c54c9678b71dee03dea51.jpeg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę że masz wysoką już acre tricolor? Jeśli tak to ile jest u Ciebie i ile zdołała podrosnąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez 2 lata oblepiła skałę o średnicy 12cm a w górę poszła ledwie 2cm. Nie mam odwzorowania ale u Ciebie wygląda na wysokość ok 8-10cm w sam raz na szczepkę ;) dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pyknąć fotkę całości od przodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te fotki są bez filtrów to korale są bardzo ładnie wybarwione. O kondycji nie wspomnę, poprostu rewelacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego taka zmiana? Miało być ma miętko i falująco heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo rosło jak głupie. I już wszystkich lokalusow obdarowalem ;) Cladiella po napompowaniu miała 50 cm długości. I gdzie bym jej nie postawił to któraś pompa ja wciągała ;). 

Poza tym przy dużej ilości glonów musiałem lać sporo nawozu. To powodowało że makroglony albo rosły albo się szkliły.

Co tydzień rwałem i w kosz... 

Mam nadzieję że nie zapesze ale było jakoś za łatwo ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podoba się na twardo :) wg mnie wygląda lepiej :)

Z żółtka będziesz rezygnował jak podrośnie czy zostawiasz go? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda :) chociaż faktem jest że każdy "laik" w temacie będzie patrzył na te korale które tak ładnie sie ruszają.. a te kolorowe patyki - no też fajne.. hehe 


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dla syna napisał:

Mi bardziej podoba się na twardo :) wg mnie wygląda lepiej :)

Z żółtka będziesz rezygnował jak podrośnie czy zostawiasz go? 

Mnie się bardzo podobają rafy miękkie. Ale mój sarco miał 40cm średnicy i już nie bardzo było gdzie go trzymać.

Żółtka będę trzymał choć ten konkretny egzemplarz jest siakis wyjątkowo wredny. 

Mam 3 metry ściany wolnej i żona (!!!) Sama zagadała żebym pomyślał o jej zagospodarowaniu ;)

 

10 minut temu, patrykpyka1995 napisał:

Radionki Pro czy Blue? Swiecisz na maxa intensywnosci? 

Z tyłu pro z przodu Blue. No nie mogłem się jakoś zdecydować, ale ogólnie nie żałuję. Już dochodzę do 100% dwie w dwie godziny. Potem stopniowo sciemnia. Niestety wenty są głośne i wieczorem zbyt szumią żeby świecić na maxa

Choć bardzo żałuję maxspecta. Dzisiaj myślę że mogłem dodać dwie belki orphekow i pewnie też byłoby git.

 

10 minut temu, Sienki napisał:

Fajnie wygląda :) chociaż faktem jest że każdy "laik" w temacie będzie patrzył na te korale które tak ładnie sie ruszają.. a te kolorowe patyki - no też fajne.. hehe 

No widzisz... Plan był żeby na miękko, żeby trochę LPSow np glabreacens, i glonów kolorowych. 

Chodziłem nad morze i wyciągałem piękne krasnorosty. Może gdybym mniej świecił... Ale jednak ciągnie wilka do lasu ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Tester napisał:

Żółtka będę trzymał choć ten konkretny egzemplarz jest siakis wyjątkowo wredny. 

Mam 3 metry ściany wolnej i żona (!!!) Sama zagadała żebym pomyślał o jej zagospodarowaniu ;)

A to obecnie tylko zbiorniczek kwarantannowy :) .  3 metry ściany i taka żona to skarb :) taki to pożyje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.